Opel astra j su rengi

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler iki hafta önce opel astra j 2012 1.3 cdti marka arac aldim arabamin suyunun rengi tuhafima gitti suyunu bosaltip genlesme kabini temizletip taktirdim 2.5 litre organik antifirz eklettim (sari renk) lakin suyun rengi yine ayni sizce sebebi nedir
not : resimdeki genlesme kabi temizlenmeden onceki hali suyun rengi hayla ayni

IMG_20191213_150628.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam bana pas lekesi gibi geldi, suya dokunduğunuzda yağlı geliyor mu ? Yağ varsa yağ soğutucudan şüphe edilebilir.

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir yagli gibi deil sadece antifirzden kaynaklandigini dusundugum bi yag hissi var

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pas lekesi varsa soğutucu sistemini komple bi boşaltıp temiz su geçirip iki üç gere tekrarlamak gerekebilir. Tavsiyem bunun için ustaya gitmeyin çok para isterler kolayca siz de yapabilirsiniz.

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pas lekesi varsa soğutucu sistemini komple bi boşaltıp temiz su geçirip iki üç gere tekrarlamak gerekebilir. Tavsiyem bunun için ustaya gitmeyin çok para isterler kolayca siz de yapabilirsiniz.
Cevabiniz icin tesekkurler dediginizi yaptim bosaltip su koydum daha sonra hararetini yukseltip saldim suyu lakin antifriz ve saf su koydugum zaman 4.5 litre aldi yani pasli kismin birazinin iceride kaldigini dusunuyorum sizce zarari olurmu

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yükseltmemeye çalışın. biraz hava kalmış olabilir sistemde. Eğer sistemin kendisi paslıysa yapacak çok bir şey yok gittiği yere kadar gidecek. Ama aracınız o kadar paslancak kadar eski değil. Normal soğutucu yerine musluk suyu konduysa orasını bilemem tabi umarım öyle bir şey yoktur.

Mert351

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yükseltmemeye çalışın. biraz hava kalmış olabilir sistemde. Eğer sistemin kendisi paslıysa yapacak çok bir şey yok gittiği yere kadar gidecek. Ama aracınız o kadar paslancak kadar eski değil. Normal soğutucu yerine musluk suyu konduysa orasını bilemem tabi umarım öyle bir şey yoktur.
Cevabiniz icin teşekkürler su anda durum bu son deistirmemden sonra biraz suyu eksilmis tamamladim

IMG_20191222_222549.jpg

ege621

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksilmesi havayı attığı içindir umarım. Daha güzel gözüküyor eskiye göre.