Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

PİELSTICK PA4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanma klavuzları ne işe yarar çözemedim?. Maşallah otomobilin en kritik özelliklerini sağolsun buradaki arkadaşlar yoluyla ya da deneme yanılma yoluyla öğreniyorum. Hız sabitleyici ile ilgili yukarıda bir soru sormuştum. Cevabını buldum. Sinyal kolundaki hız sabitleyici düğmesinin yukarısı ( Seyir sürecinde daha önce hız sabitleyici devreye alınmışsa ) hafızadaki hıza getiriyor. Alt taraftaki bölüm ise daha önce hız sabitleyici devereye alınmış ve çıkarılmış olsa bile seyir esnasındaki hızı sabitliyor. Kalvuzun bunu detaylı yazmasını beklerdim. Belki satış elemanı bunu anlatmıştır ama 5 -10 dk'da hangi özelliği kafamızda tutalım.

alperen35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam.Bende 2012 yeni astra sedan turbo benzinli var.Merak ettiğim turbo devamlı devrede mi?Yoksa belli bir devirden sonramı devreye giriyor?Eğer öyleyse kaç devirden sonra devreye girer? Bu konu ile işgili bilgisi olan var mı?Şehir içi ortalama 100km de 8,5lt normalmidir?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo Astra kullanmadım ama eski aracımız dizel corsaydı turbo yapısı gereği belli devirde max. verimi sağlar bu araç kataloğundaki max. Tork değerinin olduğu devirdir. Sıtandart binek araçlarda turbo genelde 1750-2000rpm de devreye girer ;)

PİELSTICK PA4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün Astra Sedan H aracımla Burdur Ankara Burdur yaptım. Araçta 3 kişiydik 3 yetişkin. Araç hangi hızda olursa olsun tedirginlik yaratmıyor. Genelde hızım 110-120 km/S arasıydı ama Ankara çevre yolunda ( otoban ) Ostim'i bulamamanın kızgınlığıyla 150 km/S ye çıktığım oldu. Aracın motor sesi çok ilginç. Daha önce de söylemiştim 90 km/s civarı pedallarda bile hissedilen titreşim var. Araç 100 km/s yi geçtiğinde rahatlıyor. 110 km/s'den sonra bağırmaya başlıyor ama 140'dan sonra hafif bir rahatlama hissediliyor. :) 150'den yukarı çıkmadığım için ilerisini bilemeyeceğim. Araçta yol sesi var. Bu hem yalıtım eksikliği hem de davlumbazların yarım olmasından kaynaklı. Aracın soğutması yeterli düzeyde. Sollamalarda çok hızlı değilseniz vites küçültme isitiyor. Motor performansı yeterli düzeyde. Yanlış anımsamıyorsam sadece Köroğlu Beli'nde vites düşürdüm. Yoll sesi azıcık daha az olsa araç daha rahat olacakmış. Bu süreçte yakıt tüketimimiz 0.327 tl/km olarak gerçekleşmiştir. Bu araad hız sabitleyici hakkaten çok rahatlatıcı birşeymiş.

PİELSTICK PA4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün dergilerde H kasa sedan astralara bakarken yan plastik çıtaların olduğunu farkettim. Bunları serviste bulabilir miyiz ?( hala var mıdır? ) Boyasız göze batar ama boyatırsak aracın üzerinde güzel görünecek gibi.