Opel astra ses sorunu

ertan74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkasaşlar Araç sedan astra 2003 elegance bagajdan tıkır tıkır bir ses geliyor yol taşlı oldugu zamn dan neden olabilir

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç lpg'li ise, lpg tankının civataları gevşemiş olabilir. o yüzden ses yapar

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HB heralde araç ?
HB ise genelde pandizot ses yapar. pandizot ayaklarına kapı izolasyonu için satılan süngerlerden sarmıştım.sesi kesiyor.
bir de araçta lpg varsa ve silindir se ondanda yapabilir. benim lpg tankının monte edildiği demir parçanın bir vidası gevşemişti ses yapıyordu. vide uyduramadım ama altına eski bir araç paspasından küçük bir parça kesip koydum.
sorun bunlardan olmayabilir ama benim yaşadıklarım bunlar.bu kısımları kontrol edip sonra ayrıntıya inebilirsin .

ertan74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pandizot olabilir saolun arkadaslar bu arada araç sedan lpg de simit tank oda ses yapabilir baktırıcam

Son düzenleme:

ercan1878

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımdada aynı ses var lpg ile ilgisi yok bence bagaj kapağını açık gidip kontrol ettim ses kesildi karşılığı sert kapanır hale getirdim hala ses geliyor ama eskisinden biraz daha iyi

Erdinc7474

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkasaşlar Araç sedan astra 2003 elegance bagajdan tıkır tıkır bir ses geliyor yol taşlı oldugu zamn dan neden olabilir

kardes arka koltugun fren ısıgından artından gelebilir

Kuty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun arkadaşın aracında da vardı LGP den dolayı kaynaklanıyordu bi sıksan yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arkadan tıkır tıkır bir ses geliyorsa öncelikle arka koltuklarınızı kontrol edin...yatar koltuk mandalları bozulmuş olabilir veya koltuklar tam sabit değilse yine otarz sesler çıkabilir...bunu test etmek için arkaya birini bindirip koltuğa yaslanmasını söyleyin...ikinci şıkta plakalık...plakalıkta tıkırtı şeklinde ses çıkarabilir...araç sedan olduğu için pantizot ses yapmaz lpg tankının gevşeyeceğini pek sanmam küçük ihtimal..

ertan74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arkadan tıkır tıkır bir ses geliyorsa öncelikle arka koltuklarınızı kontrol edin...yatar koltuk mandalları bozulmuş olabilir veya koltuklar tam sabit değilse yine otarz sesler çıkabilir...bunu test etmek için arkaya birini bindirip koltuğa yaslanmasını söyleyin...ikinci şıkta plakalık...plakalıkta tıkırtı şeklinde ses çıkarabilir...araç sedan olduğu için pantizot ses yapmaz lpg tankının gevşeyeceğini pek sanmam küçük ihtimal..

ben koltukları kontrol ettim onlardan gelmiyor giderken yatırdım plakalıkta slikonlu tam ondan da gelmiyor :(