Opel Balkan ve Park Sensörü Problemi

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Balkan'dan almış olduğum 2012 enjoy plus 1.3 cdti aracım henüz 7000 km de ve 1 alalı yaklaşık 9 ay oldu.
Alırken park sensörü talep etmemiz üzerine 200 lira gibi faiş bir fiyatla park sensörü takılmasını garantisi ile ilgili bir sorun yaşamamak için kabul ettik.
Geçtiğimiz günlerde park sensörünün boyalarının sökülmeye başladığını fark ettim ve bana yakın olduğu için Opel Odakta bu problemin giderilmesini istedim.
Opel Odak ise Problemi gideremeyeceğini giderse de ücretli olacağını söyledi, ben de  araç plakalığını bana sormadan değiştirirken aracı sahiplendiklerini fakat sorun çözmeye geldiğinde
neden ben yapamam dediklerini sordum.
Opel Balkan kabul ederse işlemi yaptıktan sonra onlara fatura edebileceklerini belirttiler.

Garantili arabaya garanti problemi yaşanmasın diye serviste taktırdığımız parçayı keşke 50 liraya dışarıda taktırsaydık. Bir sene bile olmadan ben sürekli Opel Balkana bu sensörü boyatmaya gitmek zorunda mıyım?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Balkan ve Park Sensörü Problemi

֖ncelikle geçmiş olsun.
Opel Balkan'da taktırmış olduğunuz sensörler aracın orijinal donanımı yada aksesuarı olmadığı için Odak'ın garanti prosedürü uygulamaması normal.
Bu sensörü Odak'ta taktırmış olsaydınız kendi kusurlarını düzeltmek için gereken işlem yapılırdı ama Balkan servisin kusurlu işlemi için Odak'ın ücretsiz işlem yapması pek mantıklı değil gibi.  ::)
Araca sonradan yapılan, orijinal olmayan uygulamalar ve işlemler genelde sadece uygulamayı yapan servisi bağlar. Bu nedenle Odak'ın bu onarımı ücretsiz yapmaması çok doğal.
Bu konuda tek sorgulanacak durum belki Odak'ın müşteri memnuniyeti için size yardımcı olmaması olabilir ama esas müşteri memnuniyetini Balkan servisin sağlaması gerektiğini de unutmayalım.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
֖ncelikle geçmiş olsun.
Opel Balkan'da taktırmış olduğunuz sensörler aracın orijinal donanımı yada aksesuarı olmadığı için Odak'ın garanti prosedürü uygulamaması normal.
Bu sensörü Odak'ta taktırmış olsaydınız kendi kusurlarını düzeltmek için gereken işlem yapılırdı ama Balkan servisin kusurlu işlemi için Odak'ın ücretsiz işlem yapması pek mantıklı değil gibi.  ::)
Araca sonradan yapılan, orijinal olmayan uygulamalar ve işlemler genelde sadece uygulamayı yapan servisi bağlar. Bu nedenle Odak'ın bu onarımı ücretsiz yapmaması çok doğal.
Bu konuda tek sorgulanacak durum belki Odak'ın müşteri memnuniyeti için size yardımcı olmaması olabilir ama esas müşteri memnuniyetini Balkan servisin sağlaması gerektiğini de unutmayalım.

Teşekkür ederim.

Yakın zamanda şehir değiştirmeyi düşünüyorum. Problem olduğunda Opel Balkan nasıl giderecek bu sorunu acaba merak ediyorum.
Satış yaparken öyle bir anlatış tarzları var ki ,dünya çapında garantisi olacak sensörün sanıyorsun.Opel Balkan dan bilgi vermek için arayacaklar telefon bekliyorum.

Opel Odak' ta tamamen masum değil.
Garanti prosedüründen farklı sorunlar ile ilgili aracımı götürdüm  sonuç yok.
Yanlış hatırlamıyorsam sizin aracınızda da bulunan sol camın buğulanması sorunu ile ilgili bir çözüm üretilmedi. Camlara film yaptırmak istedim, kış gelsin de tekrar buğulansın sol cam sorunu gösterelim onlar onarsın ve film yaptırayım diye bekliyorum. ևünkü en ufak müdahale de büyük ihtimalle beni suçlayacaklar.
Klima açıkken stop etme problemi var dedim böyle bir arıza kaydetmemiş araç  klima ile ilgili yazılımı güncelledik dendi.
Kalan menzil yanlış hesaplanıyor dedim yine yazılım güncellediler. ,ne yazılımmış :)
Depo doluyken ses geliyor dedim bakmadan, anında kabul ettiler sorunu. Neden mi? çünkü ücretli yapıyorlarmış.
Elle tutulur yaptıkları tek şey plakalığımı bana sormadan değiştirmek oldu. Hemen takmışlar Odak reklamını :)

Sanırım aracımdaki problemlerin tespit edilip giderilmesi için garantisinin bitmesini bekleyeceğim. O zaman bütün sorunların titizlikle bulunacağına eminim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet, maalesef sol arka camın buğu yapmasının nedenini bende bulamadım.  :(
İki servisle görüştüm, aracı gösterdim, kimse duruma anlam veremedi.  ::)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben havalar soğuduğunda direk buğulu camla servise girip göstereceğim. Başka çaresi yok bunun. Umarım ozaman da olur ya normal deyip sallamazlar.

Otomobil satıcılarına ve servislerine inanmamayı Opel bana çok iyi öğretti.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sol arka camın bugulanması bendede var . boyle sorunları artık dert etmeden problemlerle barısık aracımı kullanmaya alıstım çünkü sorunlarıma cevap bulan bir servis e rastlayamadım malesef . klııma acıkken stop etme 1.3 motor aracların kronık sorunu oldugunu dusunuyorum klıma acıkken kendıne zor yeten motor kaldırmıyor dur kalkta stop edıyor . opelın profösörleri bunu düşünememiş anlaşılan yada budaki kullanıcıları enayi sayıyorlar. sensorlerın boyasının atması içinde gidin o balkan servise sensör kapaklarını söküp boyasınlar bunu yapmaya mecburlar garantilerinin arkasında dursunlar .

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
sol arka camın bugulanması bendede var . boyle sorunları artık dert etmeden problemlerle barısık aracımı kullanmaya alıstım çünkü sorunlarıma cevap bulan bir servis e rastlayamadım malesef . klııma acıkken stop etme 1.3 motor aracların kronık sorunu oldugunu dusunuyorum klıma acıkken kendıne zor yeten motor kaldırmıyor dur kalkta stop edıyor . opelın profösörleri bunu düşünememiş anlaşılan yada budaki kullanıcıları enayi sayıyorlar. sensorlerın boyasının atması içinde gidin o balkan servise sensör kapaklarını söküp boyasınlar bunu yapmaya mecburlar garantilerinin arkasında dursunlar .

Böyle arızaları aslında çok kafama takmıyorum. Fakat şimdi arka cama film yaptırmak istiyorum kışın filmde sorun olur diye yaptıramıyorum.

Arıza olabilir problem değil fakat insanı enayi yerine koyan vasıfsız servis elemanları ve yalancı  satıcılar canımı sıkıyor. Yoksa otomobil sonuçta mutlaka olur bir sıkıntısı.

Ama ben sana cam buğulanıyor bunda sorun var diyorsam kullanıcı olarak sen ya servis olarak işini bilmiyorsun ya da bana yalancı muamelesi yapıyorsun birşey tespit edemedik diyerek. Ben de bu tavırlardan hiç hoşlanmıyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Her türlü sorun için mümkünse o an videosunu çekin. Ben normalde forumda paylaşmak için çekerim ancak servise gittiğinizde özellikle hata kodu bulunamayan bir sıkıntınız varsa en iyi ihtimalle cahil kullanıcı, yada A lambasını B uyarısı zannedebilecek saf muamelesi görmenizi engelliyor, çok faydasını gördüm diyebilirim. (:)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mutlaka videosunu çekeceğim bundan sonra.
Ama adamın yapmaya niyeti yok ki belki kendi camınızı açmışsınızdır diyor :)

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Mutlaka videosunu çekeceğim bundan sonra.
Ama adamın yapmaya niyeti yok ki belki kendi camınızı açmışsınızdır diyor :)

hahah cevap evlere şenlik :) biz aptalız ya camı açık mı kapalımı kavrayamıyoruz sonrada servisin başını ağrıtıyoruz cam buğulanıyor diye :)