opel combo isuzu motor

nebi_han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 model opel combo var araç 103 binde motorunun ısuzu olduğunu söyleyenler var sizce opel motoruunun ısuzu motorundan avantazlarını ve dezavantajlarını yazarsanız sevinirim

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ısuzu motorudur sağlam makinedır bakımları yyapılldığı sürece kolay kolay arıza çıkarmaz triger zincirli değildir kayış sistemi vardır chiplendiği zaman 100 bg üstünde güç elde edilir
1.3 cdti ye göre biraz daha seslidir yakıt olarak 1.7 ile 1.3 arasında fazla fark yoktur hatta 1.7 kullanan arkadalar 1.3 den daha az yaktığını dile getiriyorlarr

nebi_han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol kardes ortalama km ömru hakkında bir bilgin varmı ??

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel motor bir çok kişiyi tedirgin eder bu da normaldir sorun çıkardığı zman masraf açar ama bakımları yapılmış olan diel çok uzun süre sıkıntısız işlevini yerine getirir

dizel motorlar yüksek basınçla çalıştıkları ve aşırı tork çıkartan üniteler oldukları için benzinli motorlara göre daha sağlam parçalardan üretlmiştir

1.7 dizel motor baımnları yapıldığı sürece 300 400.000 km görebileceğini düşünüyorumm bu konuda forumda bu aracı kullanan arkadaşlar size daha çok bilgi verecektir

forumdan bir kaç konu

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=71435&highlight=corsa+1.7

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=65022&highlight=corsa+1.7

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ben 2003 model 1.7 kullanıyorum.bende alırken tedirgindim ama doğru karar vermişim.ben 175 bindeim..430.bin yapmış gördüm ve motordan daha bi mesaj almamışlardı,rektefiye adına,zaten bu araçlar hafif ticari olduğu için motor ömrü gayet uzun.periyodik bakım harici motor hiç uğraştırmadı beni,alırken mekanik aksama dikkat etsen iyi olur ama..saygılar..

hakki_selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende corsa 2003 1,7 dti yi 180bin kmde alırken terettut ettim fakat, maşallah ne yağ yakma var nede , çekişten düşme var. bencede sağlam motorlar. birde kırsal motorin kullanıyorum. saygılar.

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet gazihan o motoru yanılmıyorsam 140 hp ye kadar çıkartmıştı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet çıkarmıştı efsane nop 91 o araca binmek bana nasip oldu aracı hekimoğlu nickli arkadaşımız okan kullanıyordu ben yanındaydım tabiri caizse altıma dolduracaktım.feci hızlanıyordu.bu motorların tek dezavantajı mazot pompası beyni .yağına suyuna baktınmı başın ağrımaz.