Opel Corsa 1.2 rolantide stop etme

goksel_oz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Aranıza az önce katıldım ve tanışma bölümünde kendimi kısaca tanıttım. 2008 model 1.2 80 bg 60.000 km de yetkili serivis bakımlı opel corsa alma arefesindeyim. Araç benzinli hiç lpg takılmadı. Araç 1 haftadır bende ve herhangi bir sıkıntı olmadı ama bugün şöyle bir olay başıma geldi. Birkaç saat aracı kullandım ve sorun yoktu ama durmak için yavaşladığımda debriaja bastıktan sonra araç stop etti. Tekrar çalıştırdım çalışmadı. Aslında çalışıyordu fakat sanki gaz verilmesini bekliyordu. Çalıştırdım ve gaz verdim gazı bırakınca anında stop ediyordu. Sonra tekrar çalıştırdım ve gaz verdim. Çalıştı fakat nazlanarak gazı aldı ve 2000 devirleri geçince düzeldi. yaklaşık 200 metre 1. vites 3000 devirde kullandım ve denedim rolantide stop etmedi. Bazen marşa basınca anında çalışıyor ama bazen 3-4 sn sürdüğünü görüyorum sanki rolanti dengesinde birşey varmış gibime geldi. Bazen rolanti 800 devir ise 700 devire anlık inip çıktığını hissettim.

internette kısa bir araştırma yaptım. Rolanti dengeleyici, boğaz kelebeği, egr valfi temizliği gibi olası sebeplerde bahsetmişler. Bu konuda fikriniz var mı? Pazartesi sabah kısmetse yetkili servise götürüp baktıracağım.

Saygılarımla.

Göksel.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç neden olabilir rölanti motoru boğaz kirliliği ve debimetrenin kirli olması gibi debimetreden başlayın bence

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Erg fişini çek bir dene bakalım.okudukların doğru her şeyi denemek gerek.