Opel Corsa B Xenon Ampul Önerisi

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Aracımda şuan HıD H4 xenon bulunuyor ama güzel aydınlatmıyor aldığımda üzerindeydi. Bende ampüllerini değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Ben biraz araştırdım ama turist gibi kaldım çok fazla seçenek var. Led konusunu pek anlamadım onda beyin harici olmuyor anladığım kadarıyla. Biraz beni aydınlatırsanız sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

abulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
1998 corsa b x14xe kullanıcısıyım. 195.600 km de.Araçlarımızın farları merceksiz ve xenon için uyumlu DEĞİL. Merceksiz farda xenon kullanımı konusunu incelemenizi öneririm. Sırf şekil veya şu şimşek ledler için hem aydınlatmanızdan ödün verirsiniz hemde karşıdaki kullanıcının kaza riskini arttırırsınız.
Önerim;
2 takımdır kullandığım hafif beyazımsı( sarı ampüldür ama hafif beyaza dönüktür) H4 12V 60/55W PHILIPS X-TREME VISION 12342XV+S2 AMPUL
olacaktır.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon ampul kullanmanız hem aracınızın far tasının zaman içinde kararmasına hem de karşıdan gelen sürücülerin gözlerini almasına, bilhassa renkli gözlülere daha çok zarar verecektir. Kısalarda o sebeple halojen ampul kullanmanızı tavsiye ederim. Yukarıdaki üyenin belirtmiş olduğu Philips Xtreme Vision ampulleri bende kısa farlarımda kullanmaktayım ve aydınlatmasından çok memnunum. Aydınlatmanın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız bu ampul sizi memnun edecektir.

abulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon ampul kullanmanız hem aracınızın far tasının zaman içinde kararmasına hem de karşıdan gelen sürücülerin gözlerini almasına, bilhassa renkli gözlülere daha çok zarar verecektir. Kısalarda o sebeple halojen ampul kullanmanızı tavsiye ederim. Yukarıdaki üyenin belirtmiş olduğu Philips Xtreme Vision ampulleri bende kısa farlarımda kullanmaktayım ve aydınlatmasından çok memnunum. Aydınlatmanın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız bu ampul sizi memnun edecektir.

muzaffer hocam bizim ampül tipi H4. Uzun-kısa aynı ampül üzerinden sağlanıyor. Zaten verimsiz bir ampül tipi. Osram nightbreaker veya philips aydınlatmayı biraz daha iyi kılıyor.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim temelde bende sizin gibi düşünüyorum. Zaten bu şekilde muayeneden de geçmiyormuş. Bu ampulleri değiştirmek benim yapabileceğim bir şey mi? Bunu beceriksizlikten söylemiyorum, aracın şuan xenon beyinleri var ve kablo tesisatı içeri doğru gidiyor kesip atayım mı napayım?