Opel Corsa C ilginç olay!! yardım lütfen..

arif4587

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler.aracımı Bakımını yaptırmak için atiker servisine götürdüm.Lpgci motordan yağ kokusu geliyor dedi bir bakayım dedi.Araç çalışır haldeyken motora yağ konulan sarı kapağı açtı ve kapağı açar açmaz arabanın motoru silkeledi motorun rolantisi düştü sonra birden rolanti arttı kendiliğinden.Motor yağ kapağını açıp kapattı her seferinde bu oldu.Sonra abi bunda sıkıntı var motor hiç hava almıyor Yağ kapağını açınca da motor hava alıyor rahatlıyor rolanti yükseliyor dedi bunu bir opelciye gösterelim motoru yakarsın dedi,atikercinin tanıdığı bir opelciye gösterdik usta bu motorda sıkıntı yok motorun hiç hava almadığını çok güzel çalıştığını gösterir bu dedi.Şimdi aklıma takıldı hangisi doğru.Aracımın yağ kapağını açınca rolantinin dalganalıp yükselmesi normal mi ?Ayrıca Opelci usta sonra baktı motor yağ kapağında sıkıntı var kapaktan yağ kaçırıyor orjinal bir kapak al değiştir üst kapak contalarından da kaçak var gibi ama çok fazla gözükmüyor bu yağ motor kapağından kaçırıyo sen ilk önce motor kapağını değiştir dene sonra contaya bakarız dedi.Şimdi bilen arkadaşlara soruyorum motor çalışırken yağ kapağını açtığımızda motorun silkelenip rolantinin yükselmesi normal mi değil mi ? her ne kadar usta normal dese de aklıma kurt düştü!!!

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ siklonu denen bir parça var;bu karter ve valf kapağındaki havalandırmayı sağlar,eğer onda tıkanıklık varsa map sensörünü yanıltarak rölanti dalgalanması yapabilir...

arif4587

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makineye bağlattığımda hiç bir arıza vermiyor.bu dediğiniz parça tam olarak nerede.bide sorun gaz kelebeğine hava giden hortumlar varmış gaz kelebeğinde yada bu hortumlarda sıkıntı olabilirmi ??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen tüm kulpütör kapaklarında çıkan karter havalandırma ve kelebeğe giden hortumlar tıkanmıştır,ihtimal göreceğin kakao biçiminde pıhtı(kondens suyu yağ karışımı balçık)

arif4587

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen tüm kulpütör kapaklarında çıkan karter havalandırma ve kelebeğe giden hortumlar tıkanmıştır,ihtimal göreceğin kakao biçiminde pıhtı(kondens suyu yağ karışımı balçık)

bunu nasıl temizlerim nerede tam olarak bu parça motorun üstünde bir parça var 2 3 tane hortum giriyo omu