opel corsa d klima sorunu

systemcar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba...2010 model dizel opel corsa d sahibiyim...klima gazı bastırdım aracıma fakat kaçak varmış ertesi gün gitti gaz..baktırdım hortumlarda kaçak gözükmüyor...hava basıp test ettiler büyük ihtimal klima radyatöründe kaçak var...bundan tam anlamı ile nasıl emin olurum..? radyatörün tamiri mümkün mü...? ve bu iş zor bir işmi..? yaptırabilecegim düzgün biryer varmı...?

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba...2010 model dizel opel corsa d sahibiyim...klima gazı bastırdım aracıma fakat kaçak varmış ertesi gün gitti gaz..baktırdım hortumlarda kaçak gözükmüyor...hava basıp test ettiler büyük ihtimal klima radyatöründe kaçak var...bundan tam anlamı ile nasıl emin olurum..? radyatörün tamiri mümkün mü...? ve bu iş zor bir işmi..? yaptırabilecegim düzgün biryer varmı...?
Bende gaz bastırdım şu an test aşamasındayım. 2 hafta oldu hala çalışıyor. ilk etapta kaaçak kontrolü yaptıktan sonra klima gazı basarken beraberinde renkli bir sıvı ya beraberinde basıyorlar. kaçağın olduğu yerde renkli şekilde kendini belli ediyormuş. bu yöntemi deneyebilirsiniz.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
fosforlu boya basılıyor özel bir gözlükle bakılıyor. Belkilerle galibalarla bu iş olmaz tam kaçak tespiti yaptırın öyle parça değiştirin. Basınç testinde kaçak görünmüyorsa sibopları kontrol ettirin çünkü cihaz oralardan bağlanıyor ve kaçağı algılayamıyor gazı bastıktan sonra sibop kaçırıyor boya basılırsa sibopun içi yemyeşil olur bundanda anlayabilirsiniz

systemcar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fosforlu boya basılıyor özel bir gözlükle bakılıyor. Belkilerle galibalarla bu iş olmaz tam kaçak tespiti yaptırın öyle parça değiştirin. Basınç testinde kaçak görünmüyorsa sibopları kontrol ettirin çünkü cihaz oralardan bağlanıyor ve kaçağı algılayamıyor gazı bastıktan sonra sibop kaçırıyor boya basılırsa sibopun içi yemyeşil olur bundanda anlayabilirsiniz

bende öyle düşünüyorum..adamakıllı baktırmam lazım ama güvenilir işten anlayan biryer bulmam lazım...şimdi şöyle oldu,ben klimaya gaz bastırdım ertesi gün gaz uçmuş klima yine sogutmuyor,5 gün sonra gittim yine gaz basmadan gözlük ve ışık ile baktılar borularda bir sıkıntı gözükmüyordu...radyatöre baktıgımızda çok küçük zor görülecek ufak ufak yeşillikler var gibiydi ama bakan da emin olamadı...sonra gittik hava bastırdık hava basan kişide egildi ön tarafa radyatörün oradan ses geliyor radyatör degişecek dedi...bunun baglantı yerlerinin kontrol edilmesi gerekmiyormu..? yada ben radyatörü söksem dışarıda test etme sansımız varmı acaba..?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
en sağlamı işi bilen uzman bir yerde fosforlu kaçak testi yaptır. forumdaki istanbulda ikamet eden tecrübeli arkadaşlar tavsiyede bulurlar herhalde