Opel Corsa E kasa 2017 1.4 Full depo 350 km yapıyor

BahtiyarAslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar opel corsa 1.4 2017 benzin otomatik aracım var suan 71500 km de yakıtı cok cabuk bitiyor km sıfırladım benzini full yaptım 350 km gidince benzin bitti bu normal mi bana cok düsük geldi en azindan en az 450 500 olması gerektigini düşünüyordum sizce sorun nedir bilen cevaplayabilir mi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bahtiyar bey aracınız kaç litre benzin alıyor ? Kullandığınız mesafe kısamıdır ? Örneğin ben kendimden örnek vereyim aracım her gün sabah ve akşam toplamda 3-4 kilometre şehiriçin yol yapıyor. Sabah ilk çalıştırmada en az 15-20 dk boşta ısınması için çalışıyor. Durum böyle olunca yakıt tüketimi 10-11 litre civarında geziyor. Bir aracın az yakması için öncelikle tam olarak ısınmış olması gerekiyor. Eğer araç ısınmamışsa benim gibi bir kullanım tarzınız varsa malesef fazla yakacaktır.

BahtiyarAslan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bahtiyar bey aracınız kaç litre benzin alıyor ? Kullandığınız mesafe kısamıdır ? Örneğin ben kendimden örnek vereyim aracım her gün sabah ve akşam toplamda 3-4 kilometre şehiriçin yol yapıyor. Sabah ilk çalıştırmada en az 15-20 dk boşta ısınması için çalışıyor. Durum böyle olunca yakıt tüketimi 10-11 litre civarında geziyor. Bir aracın az yakması için öncelikle tam olarak ısınmış olması gerekiyor. Eğer araç ısınmamışsa benim gibi bir kullanım tarzınız varsa malesef fazla yakacaktır.
45 lt deposu var bende surekli ayni sekilde hemen hemen gunluk 3-4 km yol gidiyorum benzinli araba oldugu icin calistirinca ısınmasını beklemeye gerek yok diye düşünüyorum 15-20 saniye bekleyip yola koyuluyorum her ne kadar 10-11 lt yaksa bile 45 lt depoya 450 km yol gitmesi lazım ama bu aracın fabrika verisine göre şehir ici 8.2 lt yine de cok fazla acaba kullanilan motor yağı ya da aracın bakimlarinin gelmesi yakıta etki mi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
acaba kullanilan motor yağı ya da aracın bakimlarinin gelmesi yakıta etki mi
Eder. İstanbul gibi büyük şehirlerin trafiğide buna etki eder. Yokuş çıkılıyorsa daha fazla yakar

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu tüketim biraz fazla. aracın sıvı bakımları filtreleri lastik havası da yakıta çok etki eder. kış olması da ayrıca 1 litre fazla yakması demektir. kullanılan yakıtın alındığı istasyonu da hesaba katın. bilindik yerden bilindik markalardan alın.

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
corsa 1.3 dizel şehir içi bir depo ile 450 zor görüyor bende de. bu hafta sanayiye götürüp baktırmayı düşünüyorum, enjektörden olduğu ile alakalı bir şey söyledi bir kaç kişi.