Opel Corsa Sorunsalı

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeri burasımıdır bilmiyorum.Kusurabakmayın.İlgili yere de taşınabilir.

Benim bi sorum olucakı.Opelin bayii sine gittik.Corsa enjoy spor paketi sorduk.Böyle böyle anlattı felan vs vs.Özelliklerini söyledi.Benim gözüme batan iki detay vardı.Biri arka cam otomatiği,diğeri de yol bilgisayarı... Yetkili kişiye bunları sordum.Corsalarda bunların mevcut olmadığını hatta en full modelinde bile bunların olmadığından bahsetti.Bunun doğruluk derecesi nedir ? Bilen var mıdır ? Dünyaca ünlü bir şirketin bu kadar ufak detayları neden kaile almıyor.Mutlak açıklayıcı bir sebebi vardır.Kendi sınıfındaki araçlarda bu özelilkler mevcut.Neden sadece Corsa bunlar mevcut değil... Böylesine tasarım bakımından çekici bir araç yapmalarına rağmen bu detaylar yüzünden aracın yapısına gölge düşürülüyor ilginç.Gerekli yorumlarınızı bekliyorum.Kafamdaki soru işareti kalmasın. ;)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D'de, en dolu modeli Cosmo'da bile arka cam otomatiği sunulmuyor. Hepsinde arkalar manuel.

Yol bilgisayarına sahip olmak istersenizde Cosmo alıp opsiyon ile ekletmeniz gerekiyor.

Maalesef durum böyle. Ama Corsa Cosmo alıp yolbilgisayarı konacağına Astra Enjoy alsanız daha akıllıca bir seçim olur. Fiyat aynıya denk geliyor. Saygılar.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D'de, en dolu modeli Cosmo'da bile arka cam otomatiği sunulmuyor. Hepsinde arkalar manuel.

Yol bilgisayarına sahip olmak istersenizde Cosmo alıp opsiyon ile ekletmeniz gerekiyor.

Maalesef durum böyle. Ama Corsa Cosmo alıp yolbilgisayarı konacağına Astra Enjoy alsanız daha akıllıca bir seçim olur. Fiyat aynıya denk geliyor. Saygılar.

Anladım Burak.Cosmo da pek farklı bişi yok.Sadece 8 Hava yastığı ve Deri koltuklar.O kadara gerek yok.Enjoy spor paket yeterlidir.Cosmoda da yol bilgisayarının olmadığından bahsetmişlerdi.Astra biraz tuzlu. :D Corsa daha cazip geliyor.Hem motor hem de küçük ve hafiflik açısından.Bilgilendirdiğin için teşekkürler. ;)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim. Corsa'da 8 havayastığı yok diye biliyorum. En dolusunda bile maksimum 6 dır. Saygılar.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa ile fazla ilgilenmediğim için kesin bir bilgiye sahip değilim. Ama 8 olması biraz zor geliyor bana. Forumdaki diğer arkadaşlar bu konuda bilgi sahibi olabilirler.

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
sportta 8 hava yastığı mevcut...

1direksiyon
2yolcu
3-4koltuk yanı
5-6ön direkler
7-8 arka

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Batucan ın dediği doğru galiba.Sürcü,yolcu,yan ve perde hava yastıklarıyla beraber 8 oluyor.Hadi bunu anladıkta neden arka camlar hala manuel.Ben onu alnamış değilim.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey bir yanada, Corsa'yı sırf piyasada bulunmayan tam otomatik şanzıman seçeneğiyle bile alırım. Yarı otomatiklere güven olmuyor.