Opel Garanti kapsamı ve servis hizmeti

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın arka stopları havalar soğuyunca buğu yapıodu geçensene garanti için gittim izole dediler dedim istemiyorum değişim istiyorum geçiştirdiler bende üstelemedim kaldı.şuan hem ön farlar hem arka stoplar yapıor ama hava ısınınca kuruyor servise gittim bağardım çağardım servis genel müdürüyle konuştum müşteri kabulde opele hep bok attım :) o kadar uğraşmama rağmen izole edelim beyfendi kesmezse buğu değişim için onay isteriz dediler bende biliyorum dedim slikon sıkmayı neyse söktüler izole ettiler (SİLİKON SIKTILAR) ve döndüm bakalım tekrar buğu yaparsa sadece stopları değiştirceklerini söylediler farlara xenon takmışım onların kabahatı deilmiş madem bu araç garantide sıfır aracım farların buhu yapması kullanıcı hatasımı ? Bu konu hakkında napmalıyım görüşlerinizi bekliyorum

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu astra h lerın cogunun genel problemı benım arac daha 26 000 de 1.5 senede sısler bugu yabtı google a far temızlıgı yazınca hep astra h bugu temızleme lınlerı acılıyor:)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam sifir arabaya silikon cektirmezdim...

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece opele özgü değil önceki iki aracım renault ve fiattı onlarında park lambaları kışın buğu yapıyordu.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nasil is anlamiyorum 2009 model arabanin lambasi bugulaniyor ve ful garanti kapsami icinde oldugu halde degistirmeyip silikon cekiyorlar. burda silikona el bile sürdürmem taksinlar yenisini varmi ötesi .söyletmezler bile aslinda hemen takarlar..benim canim memleketimin müsteri memnuniyeti kavrami olmayan servisler cebinizden tek kurus cikmiyorki yahu..

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On farlarinizdaki bugulanma durumunu, XENON'a baglamalarina bir sey diyemezsin bence. Cunku orjinalligi bozulmus oluyor farin.

Yanlis bilmiyorsam, XENON sisteminin kablolarinin, farin icine giris yapabilmesi icin, farin kaput tarafindaki lastik kapaginin delinmesi gerekiyor. Yani sorunu buna baglayabilirler ve buna itiraz kabul olmaz. Baska sebeperden de olsa, dedigim gibi orjinalligi bozulmus.

Stop lamlalarindaki bugulanma icin kesinlikle parca degisimi yapmalilar. En azindan ben baska turlusunu kabul etmezdim. Fabrikasyon olan o parcanin ayibini, yama ile kapatmalari dogru degil.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nasil is anlamiyorum 2009 model arabanin lambasi bugulaniyor ve ful garanti kapsami icinde oldugu halde degistirmeyip silikon cekiyorlar. burda silikona el bile sürdürmem taksinlar yenisini varmi ötesi .söyletmezler bile aslinda hemen takarlar..benim canim memleketimin müsteri memnuniyeti kavrami olmayan servisler cebinizden tek kurus cikmiyorki yahu..

Emrah yavas yavas ne düsünyorum biliyormusun???:kop:
bu araclar kayida geciyor müsteri sikayetinden,bunlar degistirdik diye parcayi kesiyorlar opel germany den fatura...:kop: parcayi disarida satiyorlar ...müsteriyede silikon,olurmu olur burasi MADE IN TÜRKEY:kop:

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende o niyet maksatala gittim fakat olmuyor işte baştan izole edelim kesmezse o zmn değişime gideriz dediler direk değişim olmuyo vs dediler yapmadığım şey kalmadı ama durum bu :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkay illede arabayi aldiginiz servise gitmeyin baska servise gidin...sonucta araba garantide bu demek degil aldiginiz yere gideceksiniz.

oguzt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten 2 tyıl garaanti veriyorlar , herkes 3 yıl veriyor istersen uzatıyorsun farkı verip, opel de yok arkadaşlar fark verip garantiyi uzatmak