Opel harareti sever mi acaba ?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benım astra h 98 ıla 100 derecede fan acmadı , 108 ıle 110 arası acar mı sızce ?

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belirttiğin sıcaklıkta açıyor zaten..105-108..klasik söylence: opel harareti sever..çooooooooookkk eski bir konu yine başlayacak..iş fan müşiri arızasına gidecek..bazı arkadaşlar sanayi de tipo müşiri arayacak..v.s.v.s....
bence 105 te açar Eren arkadaşım...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belirttiğin sıcaklıkta açıyor zaten..105-108..klasik söylence: opel harareti sever..çooooooooookkk eski bir konu yine başlayacak..iş fan müşiri arızasına gidecek..bazı arkadaşlar sanayi de tipo müşiri arayacak..v.s.v.s....
bence 105 te açar Eren arkadaşım...

Benım sıkıntım şöyle , benım on tamponum sokuldu o sıra bu fan motorlarıda sokuldu... gerı toplanırken klıma fanının soketını normal radyatör fanına takmıslar ve ben sabah ılk calıstırmamda bıle araba fan acıyor ve hıc durmuyor, daha sonra ben bu soketı söktüm ve bekledım o sırada tabı fan durdu, motor ısısı 98 le 100 e geldı fan acmadı bende korktum kapattım.. gerı taktım soketı ve gene aynı durumda.. bambaska bır durum daha var yenı akü almıştım onuunda zayıfladıgını gordum yesıl ısıgı sıyaha döndu statık fan elektrık ceker dıyen arkadasım var .. durum böyle buna bı fıkrın var mı _?

ROUSHER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahibinden.com
bende corsa b gsi var... 93-94 derece hemen fan giriyor devreye.sıkışık trafikte ise ; hemen 95-98 arası oynuyor.düşük dereceli müşür takıp rahatlamak en iyisi.sıkıntı olmaz.hiç değilse kafamız rahat olacak...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
abi bugun sanayiye gittim aldım müşürü ucu sarı kalın bişi tipo slx müşür dedim 92 97 yazıyordu üzerinde soketi vardi altı aldın sarısı plastik bölümünde üstünde söketin oldguu kısımda 92-97 yazıodu ve sonra ustama gittim dedim bunu takıcam takmadı tak dedim israr ettim tam dedi sonra zor iş bu dedi tampon inecek ws ws sıraladı sonra yaptıramadım cıktım bu işin nasıl üstesinden gelicem cook sinir bozucu bugun sonrasında trafige cıktım 100 120 km arası giderken sikinti yok istedigin devirde sıkıştır hararet yapmıyor biraz trafik görsün 103-105 arası yok performasn düşer yok fanı patlatırsın durmaz kablolar isinir ben karışmam diyor çekiliyor ama istersen takarım diyo araban cook yakar ws ws ne yapacagımı bilmiyorum aşırı şekilde bu duruma taktım

Tampon inmiyor :) Radyatörün üzerindeki fan müşürünü değiştirmek beş dakikalık birşey usta değiştirmek istememiş veya işi anlamamış olmalı

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger isteyen olursa elimde (astra f, vectra, calibra, kadett) c20xe ler icin 82 derecede acan kullanilmamis(sifir)GM termostat vardir..

Son düzenleme:

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
benım %90 85 derece civarı geziniyor dostum..çok nadir 1.veya 2.viteste bi tepe tırmanırken 90 oluyor..30-40 sn gaza basmadan tepe insem direkt 80 in altına ilk çalıştığı sıcaklığa dönüyor..durum bu,sızın anlattıklarınzla biraz ters ama hangimizinki normal acaba? benmki yanlışsa bu şekilde kullanmamın zararı var mıdır? şimdiden teşekkürler.

Sizinki fan müşürü ile ilgili bir durum değil mekanik bir durum ve sanırım termostatınız bozulup açık kalmış durumda olduğu için hararet 80 in altına iniyordur....
Termostatı sağlam olan bir opelde hararetin 80 e inmesi mümkün değildir

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
benım %90 85 derece civarı geziniyor dostum..çok nadir 1.veya 2.viteste bi tepe tırmanırken 90 oluyor..30-40 sn gaza basmadan tepe insem direkt 80 in altına ilk çalıştığı sıcaklığa dönüyor..durum bu,sızın anlattıklarınzla biraz ters ama hangimizinki normal acaba? benmki yanlışsa bu şekilde kullanmamın zararı var mıdır? şimdiden teşekkürler.

Termostatı değiştirirseniz sorununuz düzelir diye düşünüyorum

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Çok şükür, benim 94 astramda en sıkışık trafikte dahi en çok 95 dereceyi görüp hemen fanla birlikte 92 lere iniyor.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım astra 114 C görüyo ama sıkıntı yok fanda 113 da falan acıyo astra H lerde diye bılıyorum