opel insignia 2010 1.6 turbo 180bg alınır mı?

eren_duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel insignia 2010 model 1.6 turbo 180 beygir almayı duşünüyorum sahibinden.com da buldum kazası değişeni boyası yok lpg takılı lavato marka yaglı sıstem kilometre 60.000 binde fiyatı 58 bin tl sizce alınır mı sorun çıkartır mı bana ne diyorsunuz ??

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kilometrenin orijinal olduğunu sanmıyorum lpg takılmış 7 yıllık bir araç 60 binde olması zor
Bildiğim kadarıyla turbo araçlarda lpg çok ta uyumlu değil
Ben olsam almam

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bende aynı motora sahip (A16LET) 2010 Astra J var. Nerdeyse her parçası aynı. Aldığım yedek parçaların üstünde Insignia yazıyor genelde.
Yine Lovato Easy Fast OBDII takılı.

Araç 180HP olduğu için hızlanması çok iyi. Son hız denemedim ama 220 gördüm. Araç full dolu + dik rampa + klima açık, en ufak bir zorlanma olmaz, akar gider.
Şehir dışı sabit hızda 7 litrenin altına inmez. Şehir içi 10 litrenin baya üstüne çıkar. 1,5 yıldır kullanıyorum ortalama tüketim 9,6LT.

LPG litre fiyatı sayesinde bu tüketimi kurtarıyor. LPG 80.000'de takılmış. Şu an 120.000'de. Sübaplar orjinal. Tekleme falan yapmadığı için daha çelik olanlarla değiştirmedim. Ama mutlaka gerekecek.

LPG'de sakin kullanımda benzindeykenki performansı alırsınız. Ancak ani hızlanma, dik bayırda yüke bindiğinde falan silkeleyebiliyor. Hatta çok sıkıştırınca küt diye silkeleyip aracı servise götürün yazısı çıkıyor ve 3000 deviri geçmiyor. (Stop edip tekrar çalıştırınca resetlenebiliyor) Yani aracı sıkıştırmak gerekince benzine alınca hiçbir sorun kalmaz.

Benim araç Cosmo ve Flexride olduğu için 1600 kilodan fazla ağırlığı var. Yani bu kasayı problemsiz kaldırır. (Astra + Insignia farketmez)

Özet olarak, çok yakan, kamyon gibi ağır, çok seri ve çok sportif bir motoru olan bir araç. Donanım ve konfor olarak bendeki Astra olduğu için ne desem yalan olur. Çünkü sınıfları farklı.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı motora sahip (A16LET) 2010 Astra J var. Nerdeyse her parçası aynı. Aldığım yedek parçaların üstünde Insignia yazıyor genelde.
Yine Lovato Easy Fast OBDII takılı.

Araç 180HP olduğu için hızlanması çok iyi. Son hız denemedim ama 220 gördüm. Araç full dolu + dik rampa + klima açık, en ufak bir zorlanma olmaz, akar gider.
Şehir dışı sabit hızda 7 litrenin altına inmez. Şehir içi 10 litrenin baya üstüne çıkar. 1,5 yıldır kullanıyorum ortalama tüketim 9,6LT.

LPG litre fiyatı sayesinde bu tüketimi kurtarıyor. LPG 80.000'de takılmış. Şu an 120.000'de. Sübaplar orjinal. Tekleme falan yapmadığı için daha çelik olanlarla değiştirmedim. Ama mutlaka gerekecek.

LPG'de sakin kullanımda benzindeykenki performansı alırsınız. Ancak ani hızlanma, dik bayırda yüke bindiğinde falan silkeleyebiliyor. Hatta çok sıkıştırınca küt diye silkeleyip aracı servise götürün yazısı çıkıyor ve 3000 deviri geçmiyor. (Stop edip tekrar çalıştırınca resetlenebiliyor) Yani aracı sıkıştırmak gerekince benzine alınca hiçbir sorun kalmaz.

Benim araç Cosmo ve Flexride olduğu için 1600 kilodan fazla ağırlığı var. Yani bu kasayı problemsiz kaldırır. (Astra + Insignia farketmez)

Özet olarak, çok yakan, kamyon gibi ağır, çok seri ve çok sportif bir motoru olan bir araç. Donanım ve konfor olarak bendeki Astra olduğu için ne desem yalan olur. Çünkü sınıfları farklı.

o silkeleme lpgnin düzgün ayarlanmadığıyla alakalı yada yakıtı yetiştirememesinden kaynaklanıyor. bir an önce işi bilen bi lpgcide bunu düzelttririn derim yoksa gerçekten can sıkıcı sonuçlar doğurabilir.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
o silkeleme lpgnin düzgün ayarlanmadığıyla alakalı yada yakıtı yetiştirememesinden kaynaklanıyor. bir an önce işi bilen bi lpgcide bunu düzelttririn derim yoksa gerçekten can sıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Önceki hafta Lovato servisinde tüm bakımlarını yaptırdım. Anlattığım bir sorun değil aslında. Benim aşırı aracı zorladığım anda LPG'nin artık yetersiz kalması. Bence bu normal bir durum. Çünkü benzinin yaptığı aynı iş için daha fazla LPG harcanır. Aşırı benzin harcanan (35 L/100km) durumlarda LPG miktarı doğal olarak bu güce yetmez. LPG beyni gaz akışını kesiyor sanırım.
Silkeleme dediğime bakmayın. Küt diye araç koruma moduna geçiyor. Bu çok ender olan bir durum ve sıkıntı yok. Ankara'ya giderken bolu tüneline yaklaşırken otobanda 120 KM 6. vites dik bayırda giderken birden daha fazla yüklenince olan bir şey.

LPG denen meret zorlamaya gelmez. Alınca benzine devir ve hız ibresi sona dayanır. :D