Opel Krank Devir Sensörü Arızası

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arabayla ilerlerken debraja,frene basınca stop eder
Gazdan ayağımızı çekince stop eder
Kendiliğinden stop etmeler başlar
Araba sabahları veyahut motor soğuk iken marş almaz
Çalışmada zorluk olur geç çalışır
Kendi kendine devir artar
Gaz yemez çekiş düşer
Rampalarda yüke binince arıza lambası yanar
Motor tekleyerek ve isteksiz çalışır
Rölantide çalışırken düzgün çalışmayabilir ve titrer
Ani yüklenmelerde gaz keser ve araç ilerlemez
Gaza basınca birden anlık ivmelenir ve tekrar durur
GENELDE ARIZA IŞIĞI YANMAZ sebebi bobin kısmı bozulmaz bu yüzden yakmaz mıknatısı bozulur ve deviri öleçemez ve enjektörleri ateşlemeyi ayarlayamaz
Ölçü aleti ohm konuma alınır sağlam sensör 550-750 ohm arası değer vermelidir ve sensöre bir demir parçası yaklaştırınca demiri çekip yapışması gerekir eğer yapışmazsa arızalıdır veyahut yapışırda kayar giderse bozulmaya başlamıştır
1.jpg

• Beğen
Tepkiler: Alperen88

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
@kannn kardeşim yağ yakma sorununu çözdük birde sabah soğuktu hava -7 fln motor baya bı gürültülü çalıştı biraz bekledim ısınması için ilk etapta gaz yemedi sonra hareket ettim ve 100 metre gitmeden stop etti kontaği kapattım açtım çalıştı 100 metre gittim motor sesi azaldı ısınınca normale döndü. Aradan 5-6 saat geçtikten sonra araca bindim ilk kalkışta sanki stop edecekmiş gibi oldu yavaslayinca yine aynı stop edecek gibi. Yolda çekişten düşüyor bı hızlanıyor bi gazdan kesiyor. Yarım saat sonra tekrar yola çıktım biraz sürat yaptım kavşaktan dönerken aracı boşa alınca stop etti. 1 saat sonra sanayiye giderken normal çalıştı devir normal çekiş normale döndü.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
stop edince çalıştırınca tekrar düzeliyor ama kısa süreliğine bu düzelme abi lpg yi arkadan vanadan kapat ilk etapda 2 3 gün öyle kullan arızan krank sensoru arızası gibi vanadan kapayıp denemen gerekli tekrar aynı tepkileri verirse bu sefer map krank eksantrik maf sensörleri sökülür balata spreyi ve pamukla silinip denenir arızan krank sensoru gibi bence ama ilk etapda bunları yapmak ve boğaz kelebeğini temizlemek gerekli

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kac derece hava,sicakligi

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Günaydın bugün hava -7 dereceydi. Aracı calistirdigimda az gürültü çalıştı 5 dakika rölantide bekledim. Rölantide araç hafif titriyordu. sonra hareket ettim. Stop etme durumu olmadi.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hava sicakliginin sifirlara yaklasmasini bekleyin. Durumu bide oyle gozetleyin. Skintinizin nedeni donma olabilir. Bu aralar asiri derecede soguk oluyor havalar. Bosa masraf etmeyin durduk yere. Hava sicakligi 0 derecede ikende ayni problemi yapiyorsa ozaman bakariz tekrar

• Beğen
Tepkiler: Alperen88

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Hava sicakliginin sifirlara yaklasmasini bekleyin. Durumu bide oyle gozetleyin. Skintinizin nedeni donma olabilir. Bu aralar asiri derecede soguk oluyor havalar. Bosa masraf etmeyin durduk yere. Hava sicakligi 0 derecede ikende ayni problemi yapiyorsa ozaman bakariz tekrar
Günaydın 2 gündür hava durumu sıfıra yakın ve aracı sanayide ustada bıraktım kendisi sabah çalıştırıp test etsin diye. Dün kapalı yerde durmus araç sabah çalıştırmış 10 dakikadir rölantide çalışıyor gayet normal dedi. Dün gece aracı dışarıda bırakın birde öyle deneyin dedim. Bugün çalıştırdığında da aynı normal çalıştı 2 dk çalıştıktan sonra turladim herhangi bişey yok diyor. Ben kullanırken neden
gaz kesiyor gibi ve araç ilerlemek istemiyor. Devir 3000 ne zor çıkıyor.
Gaza basınca birden anlık ivmeleniyir ve tekrar duruyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Donmadan kaynakli bi skinti olabilir Aracin icine koydugunuz su donuyorsa aractada donma yasaniyor olabilir. Bi sure saha kullanin havalar isinmaya baslayinca ariza,varmi yokmu kendink belli eder

Alperen88

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Donmadan kaynakli bi skinti olabilir Aracin icine koydugunuz su donuyorsa aractada donma yasaniyor olabilir. Bi sure saha kullanin havalar isinmaya baslayinca ariza,varmi yokmu kendink belli eder
Teşekkürler