Opel Odak Tarık beyle 15000 km bakım deneyimim

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odak Tarık beyle 15000 km bakım deneyimim

Aracı aldığım bayide bakım ücreti yapılan işe oranla aşırı fahiş kalıyor. 6000Km'de ki benzinli aracıma 490TL bakım çıkardılar ve toplamda tüm işlemler 1 saat sürdü (Personelin çay saatini ve arada aracın kaputunu açık bırakıp başka araçlarla ilgilenirken geçirdikleri süreci es geçiyorum)

Benim faturam 1:1 aşağıda ki gibi çıktı

Lastik Rotasyon Balans                      30TL
ROT Ayarı (İlla yapmalıyız dediler)        50TL
MPNEW 1.YILLIK Bakım İşçiliği            135TL
Polen Filitresi İnsignia Ast J Mo            57TL
Yağ Filitresi Z16XER AST H                 20TL
Hava Filitresi A14XER A16XER AST       32TL
Motor Yağı Maxima GA 5W-30 5 Litre  115TL

İşçilik Toplamı                                215TL
Parça Toplamı                                223TL
İskonto Tutarı                                  19TL
Kdv Matrahı      %18                       419TL

Toplam          419
KDV                75
Yekün           494TL

M

mest70

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar kusura bakmayın ama hesabı iyi geçirmişler. Sahsen ben 15 bin bakımı yaptırmayı düşünmüyorum. Altarafı 4 litre yağ üç tane filitre değişimi gerisi hikaye. Bunlarda en kallavisi 200 lira tutsun.

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaşa fiyatı biraz yüksek tutmuşlar, garanti için 15000 bakımını yaptırmamız gerekiyor. Ama çok km yapmıyorsanız 30000 km bakımına gerek kalmaz. Zaten 2. Senede garanti doluyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mest70 link' Alıntı:
Arkadaşlar kusura bakmayın ama hesabı iyi geçirmişler. Sahsen ben 15 bin bakımı yaptırmayı düşünmüyorum. Altarafı 4 litre yağ üç tane filitre değişimi gerisi hikaye. Bunlarda en kallavisi 200 lira tutsun.
15 bin bakımını yaptırmazsanız ya da dışarıda yaptırırsanız aracınız garanti dışı kalıyor

Odak bayide bu fiyat opelsizasla için iskontolu fiyat, daha önce 15 bin bakımını Odak bayi ile
tanışmamıştık henüz 520 tl ye Egem'de yaptırmıştım..30 bin bakımını Odak'ta yaptırdım
hem araç ile ilgilenme hem de fiyat konusunda daha avantajlı.

O

oakyol

Bilgi Girilmemiş

Benimde aracımın ilk bakım zamanı geldi. Hem yakınlığından hemde Tarık bey'i merak ettiğimden aracımı Ople Odak'a götürücem. Merak ettiğim birkaç sorum olacak size yanıtlıyabilirseniz sevinirim.
1- Rot ve balans ayarı yaptırmak istemiyorum çünkü jant ve lastigi değiştirdigimde daha yeni yapıldı.
2- BMC kutu içi hava filtresi aldım heralde buna bir sorun çıkarmazlar.
3- Yağ olarak GM dışında secenegimiz varmı
4- Son olarak şikayetlerinize çözüm bulabildilermi. Benim şikayetlerim aracın içinden gelen bitmek tükenmek  bilmeyen ama beni bitiren sesler (teyp kısmından,sağ siperlikten, sağ arkadan, tavandan), arka park sensörü sorunu vs.

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Rot ve balans ayari mecburi degil yanliz 30 000 km de lastikler yer degidip ( rotasyon) yapilirsa lastik asintisi azalir.
Yag konusunda yardimci olurum yanliz presedur biraz farkli o konuda yardimci olurum.
Hava filitresi ise mecbur fatura edilir cunku bakim eksiksiz ve zamaninda yapilmasi gerekir o konuda da yerdimci olurum sadece bir cay icmek icin zamanin olmasi gerekir.

astraxion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de cumartesi günü 15000 bakımı için Odak'a gittim. Gerekli bakımlar yapıldı, filtreler yağlar değişti, göğüsten ve ön harita lambalarından gelen sesler giderildi, silecek suyu başlıkları ayarlandı. plaka çerçeveleri çıkartılıp çift taraflı bantla yapıştırıldı.  1.3 dizel bakımı 480 tl tuttu. Tiryaki setiyle birlikte 513 tl ödedim.

Tarık bey sağolsun o yoğunlukta bile sürekli ilgilendi. Kendisine buradan da teşekkür etmek istedim.
thnxx

galeboris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraxion link' Alıntı:
Ben de cumartesi günü 15000 bakımı için Odak'a gittim. Gerekli bakımlar yapıldı, filtreler yağlar değişti, göğüsten ve ön harita lambalarından gelen sesler giderildi, silecek suyu başlıkları ayarlandı. plaka çerçeveleri çıkartılıp çift taraflı bantla yapıştırıldı.  1.3 dizel bakımı 480 tl tuttu. Tiryaki setiyle birlikte 513 tl ödedim.

Tarık bey sağolsun o yoğunlukta bile sürekli ilgilendi. Kendisine buradan da teşekkür etmek istedim.
thnxx

Opel odak a gidince kimi bulucaz fiyatı kimden alıcaz

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

galeboris link' Alıntı:
Opel odak a gidince kimi bulucaz fiyatı kimden alıcaz

Odak'a gittiğinizde Tarık Bey ile görüşüp, bakımınızı indirimli olarak yaptırabilirsiniz.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşçilik 215 tl mi  general_non_non yuhh artık diyorum başkada bişey demiyorum  kızgınkırbac hadi parçalar orjinaldi falandı tamam biraz pahalı olabilir ama ben 215 tl özel serviste triger seti veya baskı balata değişimine bile vermiyorum yazıkk birde yağını maxima demişler bari castrol gm koy onuda !!!