Opel Omega Hakkında!<

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opelin 97 98 99 model olan omega dan almak istiyorum bi 2.5 motor bide 2.0 var. Herhangi birinden olabilir. Fakat bu aracın motorunda çok problemler çıkardığı ve kullanışlı olmadığını söyleniyor ama ben inanmıyorum ve düşüncelerinizi almak istiyorum. Özellikle kullananlar bilenler + ve - leri yönleri ile burda konuşabilirmiyiz yorumunuz için şimdiden teşekkürler

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3.0 lar biraz daha iyi ama 2.5 gercekten sorunlu sadece motor degıl elektronık hataları bızi bezdırdi bizde 2.5 de vardı 3.0 da 3.0 ı arabı yenilemek için degistirdik genel anlamda memnunduk ama 2.5 araba resmen bıktırdı kendinden hatta resimlerınıde eklemıstim bir yerlere..tabiki bu benim fikrim araba işi sans işi çok memnun arkadaşlarda vardır muhakkak ama 2.0 136 hp lerde daha sorunlu oldugunu cok yakın arkadasımın omegasından biliyorum bana kalırsa bulaşma omegaya..

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence güzel ama km si genellikle yüksek ve yorgun arabalar olduğu için sorun yaşatacağını umuyorum ...

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3.0 lar biraz daha iyi ama 2.5 gercekten sorunlu sadece motor degıl elektronık hataları bızi bezdırdi bizde 2.5 de vardı 3.0 da 3.0 ı arabı yenilemek için degistirdik genel anlamda memnunduk ama 2.5 araba resmen bıktırdı kendinden hatta resimlerınıde eklemıstim bir yerlere..tabiki bu benim fikrim araba işi sans işi çok memnun arkadaşlarda vardır muhakkak ama 2.0 136 hp lerde daha sorunlu oldugunu cok yakın arkadasımın omegasından biliyorum bana kalırsa bulaşma omegaya..

2.5 ile 3.0 arasında ne gibi farklar var?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Az ve öz olarak büyük arabaya büyük motor yakışır. Araç hakkında fazla bilgim yok ama parça fiyatlarının Vectra'dan daha pahalı olduğunu duydum. Kasa olarak benim de hoşuma gidiyor, ben alacak olsan 2500 cc lik olanını alırım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 136 hp lerde daha sorunlu oldugunu cok yakın arkadasımın omegasından biliyorum bana kalırsa bulaşma omegaya..
bizde 96 model 2lt omega var. öyle çok fazla bir sorunu olduğunu söyleyemem. kullanıma baglı olarak bir takım sorunlar oluyor ama kronik bir sorunu yok.
Az ve öz olarak büyük arabaya büyük motor yakışır. Araç hakkında fazla bilgim yok ama parça fiyatlarının Vectra'dan daha pahalı olduğunu duydum. Kasa olarak benim de hoşuma gidiyor, ben alacak olsan 2500 cc lik olanını alırım.

2,5lt yada 3lt makbulu bu araçlar için. 2 lt yürümüyor :)

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bmw ile aynı motor ama x5 değil. eski tip 520 tds motoru...