opel omega için yardım!

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar! 98 2.5 V6 omegamda yağ soğutucusu sorunu yaşadım.motor suyuna belli miktarda yağ karışmıştı.soğutucu bazı yerlerden yağ kaçırmış neyse 180 ytl ye yenisini taktık.şu an bi sorun yaşamadım fakat kabin içine motor bölümünden koku geliyor.özellikle hararet 90 civarındayken.klimayı açtığımda koku yok ama eco ya alınca koku gelmeye devam ediyor.kokuyu nasıl tarif etsem ısınmış motor yağı kokusu gibi.birde su olduğu halde bilgisayar motor suyu uyarısı veriyor.(hararet 90 geçince)su deposunun altındaki müşirdi zannedersem.onu temizleyip kurulayıp yeniden taktık.ama su eksik uyarısını hararet 90'ı geçince tekrar verdi.müşir arızalı olabilir mi? bana motor sanki gereğinden fazla ısınıyomuş gibi geliyor.kokuyu önlemek için polen filtreside değişti ama gene devam ediyor.radyatör sağlam sabahları ön cama bakıyorum buğulanma varmı diye ama buğulanmada yok.arabanın çekişi ve şanzumanda hiç bir sorun yok.ama motorun fazla ısınmasından çekiniyorum.hararet hiç 100'e kadar dayanmadı.bir gariplik var fakat çözemedim.yardımlarınızı bekliyorum:help:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş o kokunun yagla alakası yok opellerın bazıları bu kokuyu verıyor anlattıgın kokuyu bılıyorum cunkı benım aracımdada aynı koku var ancak klımayı acınca o kokudan eser kalmıyor demı?? bır ıhtımal varkı kalorıfer petegınden az bı kaçak varsa o koku yapmışda olabılır. yıkamacılarda bunun spreyl halınde ılacı var ısını bılen bı yıkamacı halleder bu işi. polen fılıtresıyle alakası yok bu kokunun. sımdı opellerde sogukken motor suyu bıdona bakıldıgını sıvı tamma gıbı görulebılır ancak ısınıncı bıraz eksılıdıgı ıcın sensör ıcerıye uyarı vermiş olabılır. bırdaha antıfırızlı su ılave et ancak cok doldurma bıdonu. eger gene uyarı verırse o bıdondekı muşir bozuktur dostum

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşım.suyu motor biraz ısındıktan sonra ilave etsem mantıklı olur değilmi.birde yıkamacı spreyi nereye uygulayacak onu merak ettim benim arabada yaşanan önemli birşey değil gibi gözüküyor.masraf çıkarmasında tekrar ilginiz için teşekkür ederim.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman kardeş sıcakken acım ney deme zaten sıcak tasar bırden hemde sıcakken opeller suyu tasırır zaten esas mantık sogukken konulanırdır ancak zaten lambayı yaktıracak kadar eksık bı su sevıyesı kendını bellı eder. kardeş yıkacılar bılır nereye sıkacagını polenı felan sokuyorlar sıkıyorlar yıkamacı arkadas bana dedı getır sıkım dedıde bende deneem fırsatı bulamadım daha

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğukken seviyesi normalde.biraz ısınınca suyu devretmeye başlıyorya ozaman su ilave ediyim demiştim ama taşar doğru söylüyorsunuz.sensör arızalı büyük bir ihtimalle.birşey daha sorucam motorun ısınması normalmi yani bana sanki çok fazla ısınıyomuş gibi geliyor.opellerde genel bir özellik mi acaba?benim önceki aracım 206 GTİ 2000 motordu hararet 90 'ı hiç geçmezdi.Çekiniyorum açıkçası.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş opeller sıcagı sever 93 100 arası acar fanı

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolasın kardeş diyosunki rahat rahat bin.hareret değerleri normal yani.tekrar sağolasın.