Opel (söz verdiğim cevap)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu zamanda hala 1,6 motordan 115 beygir güç üreten opele yazıklar olsun.6 ileri şanzuman koy ama motorun gücü hala 10 sene geriden gelsin bu ne saçmalık ya.opel pazarını neden kaybediyo bence biraz araştırma yapsın.İş geliştirmecilerini değiştirsin.Diğer markalar seneler önce 1,6 motordan 125 beygir güce olaştılar.mesela honda.volkwagen 1.4 motorda daha fazla beygir üretiyo.fiatlar bile opelden iyi durumda.kesinlikle o paraları haketmiyolar artık.bide utanmadan donanımdan çalıyolar.Yeter Türk halkını keriz yerine koymaktan vazgeçin.

katılıyorum.. hemde tamamen!. özellikle honda kısmına :)

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim, öteki postları da bir oku ;) Opel'in durumu bu kadar da kötü değil.

Salak vergi politikaları yüzünden Avrupalının yüzüne bile bakmadığı motorlara mahkum kalıyoruz.. Opel, bu konuda en çok canı yananlardan bir tanesi..

Honda'yı motor olarak tek geçerim, ama bunun sebebi yüzeysel bakıp sahip oldukları 125 bg değil, Honda'nın genel anlamda motor teknolojisi bambaşka..

Ha, onların da başka vukuatları var, orası ayrı (35bin YTL'lik arabada yol bilgisayarı olmaması, sustalı anahtar alınamaması, hidrolik olmadığı için gacırt diye açılan yaylı bagaj kapağı mekanizması vs..)

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuxcell number one :)
denecek başka söz yok kardeşim tşk'ler paylaşımın için...

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel, motorlarını ecotec'e çevirince bitti... kodu "c" ile başlayan motorlar hala efsaneliğini koruyor.. opelin 88 senesinden 94 senesine kadar kullanmış olduğu teknoloji hiç bi arabada yok.. mesela vectra 4x4 turbo.. calibra 4x4 turbo.. astra gsi, vectra gt, kadett..

88 model hangi markada 4x4 turbo 200 hp motor, yol bilgisayarı,klima, hava yastığı var?

94'e kadar opel çok iyi ama 94'den sonra gittikce bitiyor...

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
salim sen sadece 1.6 115 beygir motora takmışsın. opel in satış politikasi gereği sadece Türkiye de motor seçenekleri dar diyorum.bunu herkes biliyor zaten. arkadaşlarında verdiği gibi birsürü motor seçeneği var normalde. daha tatışılcak bir şey göremiyorum.

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 yılında aldıgım sis farsız , mp3 çalarsız sadece önde 2 kolonu bulunan teypli, yağmur sensörü olmayan, arka camlar otomatık olmayan, kaputun altında şilte bile olmayan, torpido gözünde ısık bulunmayan, 14 inc tepsi gibi jantları olan 1.4 75hp motorlu benzini içen lanet comfortline poloma 32.000 ytl para verdim.. Hala daha duruyor corsadan sonra ona bindigimde doğan a binmiş gibi hissediyorumm..

Ama yaklasık 3 ay once poloda yok dediğim butun özellikleri olan hatta daha fazlası bulunan 2008 model, 1.3((( cdti )))sport, opcline paketli, sunrooflu opel corsaya 34.500 ytl verdim..

Opel mi donanımsız :) Güldürmeyin beni ...

Son düzenleme:

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katılıyorum.. hemde tamamen!. özellikle honda kısmına :)
İbrahim teknik bir insan olarak akla karayı ayırdığın için teşekkürler.sonunda anlayanlara birisi daha eklendi.tekrar teşekkürler.bazıları opel bilimci sanırım daha ne olduğunu anlamadan yazıp durmuşlar.nedir dertleri anlamadım oysaki söylediğim şey çok basit.sadece basit teknik verilere bile gerek yok.:D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel, motorlarını ecotec'e çevirince bitti... kodu "c" ile başlayan motorlar hala efsaneliğini koruyor.. opelin 88 senesinden 94 senesine kadar kullanmış olduğu teknoloji hiç bi arabada yok.. mesela vectra 4x4 turbo.. calibra 4x4 turbo.. astra gsi, vectra gt, kadett..

88 model hangi markada 4x4 turbo 200 hp motor, yol bilgisayarı,klima, hava yastığı var?

adaş düşüncelerime tercüman olmuşsun.. c20let :)

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:good::alkis::good:

Bakın neler diyo adam hemde teknik katarak?pazar neden nerelere gitti belki fikir verir körükörüne savunanlara.Ayrıca ülkemize girip girmeyen motorlar beni ilgilendirmiyoki.biz bildiğimiz üzerinden konuşuyoruz.Ayrıca kim yazmıştı golfle astranın gösğüs kısmını karşılaştırıpda astranın iyi olduğunu söyleyen sanırım 10 yıl önceki golfle karşılaştırdı.

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 yılında aldıgım sis farsız , mp3 çalarsız sadece önde 2 kolonu bulunan teypli, yağmur sensörü olmayan, arka camlar otomatık olmayan, kaputun altında şilte bile olmayan, torpido gözünde ısık bulunmayan, 14 inc tepsi gibi jantları olan 1.4 75hp motorlu benzini içen lanet comfortline poloma 32.000 ytl para verdim.. Hala daha duruyor corsadan sonra ona bindigimde doğan a binmiş gibi hissediyorumm..

Ama yaklasık 3 ay once poloda yok dediğim butun özellikleri olan hatta daha fazlası bulunan 2008 model, 1.3((( cdti )))sport, opcline paketli, sunrooflu opel corsaya 34.500 ytl verdim..

Opel mi donanımsız :) Güldürmeyin beni ...
2008 model cmonlarda bile yukarda saydıkların yok bakınız sanırım bu konuda yazdım donanım eksikliklerini:D 32000 verirken polonunda sport modelini alsan sana bunları verirdi niye o kadarını düşünmedinki adem o kadar para verdin.o aldığın ek seçeneği değildir muhtemelen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...