Opel tigra ateşleme bobini arızası

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette bi ton bilgi kirliliği var aracı aldıgımdan bu yana 4. bobin degistirisim hiç orginal almadım 500 tl fiyat çektiler duduco ve adını hatırlayamadıgım bi alman markası bobin aldım. internette ;

çok fakir karışım yaptıgı için,
buji ömürlerinin azalmaı
lpg montajının yanlıs baglanması
orginal parça kullanmadıgımız için
lpgli araçlarda bobine daha fazla yük bindiği için gibi bilgiler mevcut

yolda bırakan bi arıza oldugu için canımı sıkıyo bu arıza hızım yüksekken yandı bi keresinde ve motor durdu iş sakata biniyordu az kalsın
aracımda atiker marka lpg var başına gelmiş olan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar ilgilenirlerse çok memnun olurum cep numarasını paylaşımı yasakmı bilmiyorum ama yazayım buradanda yardımcı olursanız cok minnettar kalırım 05074572696

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette bi ton bilgi kirliliği var aracı aldıgımdan bu yana 4. bobin degistirisim hiç orginal almadım 500 tl fiyat çektiler duduco ve adını hatırlayamadıgım bi alman markası bobin aldım. internette ...

Hatayı orda yapmışsın. Ateşleme bobinlerinde yan sanayi çok yaygın ancak fiyatı ne olursa olsun sebep olduğu çeşitli sorunlar hesaba katıldığında uzun vadede orjinalinden pahalıye gelen şeyler.

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatayı orda yapmışsın. Ateşleme bobinlerinde yan sanayi çok yaygın ancak fiyatı ne olursa olsun sebep olduğu çeşitli sorunlar hesaba katıldığında uzun vadede orjinalinden pahalıye gelen şeyler.

Az once lpg servisinden geliyorum lpgnin enerjisini bobinden almislar fakir onu duzeltecek genis bi vakitte orginal parcaya garanti vermiyolar o yuzden almadim sorun duzelince mutlaka orginal parca alacagim yorumun icin sagol

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG sözkonusu olunca durum değişir, tesisatta yanlışlık varsa bobinin orjinal de olsa durumu kurtarmayabilir.

Benim araçta segmanlar çok hassas olduğu için bobinler sorun çıkardığı zaman motor elinde dahi kalabiliyor. İşin daha b*ktan tarafı, geçen ay orjinal bobin alıyorum diye bana orjinal taklidi bobin sattılar! Satıcıya anında geri şutladım.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette bi ton bilgi kirliliği var aracı aldıgımdan bu yana 4. bobin degistirisim hiç orginal almadım 500 tl fiyat çektiler duduco ve adını hatırlayamadıgım bi alman markası bobin aldım. internette ;

çok fakir karışım yaptıgı için,
buji ömürlerinin azalmaı
lpg montajının yanlıs baglanması
orginal parça kullanmadıgımız için
lpgli araçlarda bobine daha fazla yük bindiği için gibi bilgiler mevcut

yolda bırakan bi arıza oldugu için canımı sıkıyo bu arıza hızım yüksekken yandı bi keresinde ve motor durdu iş sakata biniyordu az kalsın
aracımda atiker marka lpg var başına gelmiş olan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar ilgilenirlerse çok memnun olurum cep numarasını paylaşımı yasakmı bilmiyorum ama yazayım buradanda yardımcı olursanız cok minnettar kalırım 05074572696

dogan benım aracta da atıker var hatta ateslemeyı bozma ıhtımalı olan xenon ve ses sıstemıde ancak hala orjınal bobını takılı uzerınde bır keresınde asırı devırlı kullanıyordum bujı catlattı yenıledım bır daha yapmadı tekleme ve fakır karısımda dengeyı bozabılır oksıjen sensorune dıkkat et yanlıs okuyor hata verıyorsa orjınalı ıle yenıle oda tekleme yaptırır halıyle bobını sıkıstıryor olabılır bujı secımıne gelınce ıster bosh cıft tırnak ıster tek tırnak kullan fark etmıyor her ıkısınde de sorunsuz calısıyor tabıkı en basta tesısat elektrıgını guzellestır bunlara dıkkat edersen sorun kalmaz...

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogan benım aracta da atıker var hatta ateslemeyı bozma ıhtımalı olan xenon ve ses sıstemıde ancak hala orjınal bobını takılı uzerınde bır keresınde asırı devırlı kullanıyordum bujı catlattı yenıledım bır daha yapmadı tekleme ve fakır karısımda dengeyı bozabılır oksıjen sensorune dıkkat et yanlıs okuyor hata verıyorsa orjınalı ıle yenıle oda tekleme yaptırır halıyle bobını sıkıstıryor olabılır bujı secımıne gelınce ıster bosh cıft tırnak ıster tek tırnak kullan fark etmıyor her ıkısınde de sorunsuz calısıyor tabıkı en basta tesısat elektrıgını guzellestır bunlara dıkkat edersen sorun kalmaz...

Eyvallah tum ihtimalleri yazmissin hocam elektrik tesisatina girersej isin icinden cikilmayabilir cok sıkısık bi arac bilirsin bendede ses sistemi var ondan kaynaklanirmi ? Lpgnin yanlis montaji bana daha makul geldi tabi hee turlu bilgide yarar var aracim tekleme yapmiyordu yadahissettirmiyoru oksijen sensorunu bi sorayim ben ustaya sen bana bi numarani yazarsan fikir alisverisi yapariz tekrardan sagol

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabıkı ozelden yazdım numaramı yardımcı olurum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Az once lpg servisinden geliyorum lpgnin enerjisini bobinden almislar fakir onu duzeltecek genis bi vakitte orginal parcaya garanti vermiyolar o yuzden almadim sorun duzelince mutlaka orginal parca alacagim yorumun icin sagol

Aynen doğru teşhis. Tekrarlayacığını sanmıyorum.

qqqaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geç oldu fakat bazı arkadaşlardada aynı sorun varsa yardımcı olabilir LPG devir ucunu bobiden almışlar oradan kesip krank devir sensöründen aldılar 1 seneye yakındır bobin yakmadı

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun sahip olduğunuz aracı 6 yıl kullandım ve ne yazık ki lpg olmadığı halde çok sayıda bobin değiştirdim. Bunun en büyük sebebi lpg'den ziyade yan sanayi bobinler. Doduco dediğiniz ürün çok boktan bir malzeme tavsiye etmem. Eğer imkanın varsa 460 civarı olması gerek gidip orjinal Gm bobin al. Satana kadar problem yaşatmaz. Ama o kadar nakit veremem diyorsan asıl üreticisi gibi görünse de bir nevi defolu mal satan Delphi'yi tercih et.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi