Opel ve cam tavan

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın zaten direk kafadan alıyorsun güneşi hehe zaten arkadaşın eklediği resim de araç içinde adamlar kabak gibi ortada hehe alana hayırlı olsun değil mi? ;)
vectra mı sattıktan sonra bir ara ticari tarzda geniş araç almayı düşündüm. Peugeot partner tepe nin zaint pack diye bir serisi var çok hoşuma gitmişti. eşya saklama gözleri bagaj içinde asma bagaj cam tavan, hiz sabitleme gibi özellikleri vardı. sahibinden de araştırırken şöför üstüne gelen cam kısmına güneşi engellemek için karton koyulmuş halde görünce çok gülmüştüm. velhasıl opelden vazgeçemeyip astra aldım ama cam tavan diyince aklıma o ilandaki araç geldi

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Benim önceki vectra da sunroof vardı. İnanılmaz keyifli sürüş sağlıyordu. Geçen sene alanyada sunroof perdesini hiç kapatmadım. Ciddi anlamda ısı geçirmiyor. Şimdiki aracimda sunroof yok :( 12 yaş daha genç olmasına ve çok daha donanımlı olmasına rağmen(astar j 1.4t cosmo), sunroof olmayınca bi boş gibi geliyor :)

Ayrıca opelde cam tavan araçlar var, piyasa da çok fazla olmasa da

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Şimdi benim cam tavanlı aracım var hiç sorun yok ne olacak . Yolda giderken taş çarpıp kırılmayan cam varken eli ile yıkamacı silerken kırılan cam var .

Yukarıda yazdım sana öyle bir şey ima ediyorsun ki Toyota piyasaya 1 milyon Auris sürmüşse bunun 10 tanesinin cam tavanı bu sorun ile karşılaşmışsa ne olmuş ... Yada bırak 1000 - 10 bin karşılaşsın oran nedir ki ???

Dediğim gibi düşeceğim diye yürümeyeceksem yaşamanın anlamı ne ?

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hakikaten opel astraların tipi auris e 10 basar . Bana göre cam tavanda bu araca çok yakışır gibime geliyor . Hem yeni astraların eskilere göre iç hacmi daha az gibi . Bu cam tavan arabayı daha ferah gösterir bence . Ama kaza da risk yaratır mı orasını bilemem.

omerd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Guvenligini saglamligini kullanan arkadaslar daha iyi bilir ama benim de cok hosuma gidiyor dogrusu. Ozellikle 3008, 5008, cmax gibi araclarda cok hos gibi geliyor bana.

Mobil gönderidir.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni nesil cam tavanlar eskisi gibi değiller. Uv korumalı olarak ışık ve ısı etkisini sınırlıyor.

Birde şöyle birşey var. Sunroof artık bitiyor ve cam tavana yöneliyor firmalar. Cam tavan ama açılmıyor ya da sadece hafifçe arka tarafı kalkıyor. Sebebi Nadir Abi'nin dediğine geliyor. Sunroof sürekli açık kalırsa hem aracın içi çok ısınıyor hemde zararlı ışınlara fazlaca maruz kalınıyor. Cabrio araç mantığıyla şapka kullanırsanız korunabilirsiniz ancak kim araç içinde sürekli şapka takar o tartışılır.

Bende içerisi daha aydınlık olduğu için cam tavanı seviyorum. Ancak sunroof artık bana göre değil. 98 model accent gt'de sunroof var. Ben güneş perdesini bile çıkarmıyorum, çünkü sunroof bildiğiniz nokta filmli cam ve bu yüzden kafam pişiyor resmen.

Güvenlik konusuna gelince sunrooflar araçların ön camları gibidir yani temperlidir ancak cam tavanlar lameks camdır. Yani kolay kolay kırılmaz. Hatta bizzat tüfekle test etmişliğim vardır üst kalite bir lameks camı. Benim test ettiğim cam iki katmandan oluşuyor ve arasında uv korumalı film vardı. Tüfekle yaklaşık 30 metreden atış sonucu camın 1 katmanı parçalandı ama filme yapışık olduğu için dağılmadı. İkinci katman sadece çatlamıştı. Bu camların bir üst seviyeleri zaten kurşun geçirmez olarak geçiyor. Biz av tüfeği kullandığımız için fişek içindeki saçmalar camı delememişti.

Son düzenleme:

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her erkeğin gönlünde bir sanruflu araba hayali yatar diye düşünüyorum. Corollacılar hariç . 206 vardı sanruflu ve çok keyif verirdi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her erkeğin gönlünde bir sanruflu araba hayali yatar diye düşünüyorum. Corollacılar hariç . 206 vardı sanruflu ve çok keyif verirdi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
sunroof lu aracım olmadi ama kuzenimde golf vardı sunrooflu. Sakarya Ankara arası 4 kişi yolculuk yapmıştık. herkesin elinde dibinde su bulunan Pet şişe vardı. araçta 4 kişi bile sigara içse yarım açık sunroof dumanı baca gibi çekiyordu :) çok hoşuma gitmişti :) bildiğin soba bacası gibi iş görüyor nalet :)

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peugeot genel merkezde çalışan bir arkadaşla aramda geçen konuşmada bana cam tavanlı araç almamam konusunda telkinde bulundu...

Peugeot 308 ve 2008 cam tavanı da bana çok hoş gelmişti, ancak en çok şikayeti cam tavanlı araçlardan aldıklarını söyledi. Özellikle sıcak bölgelerde (Antalya, İzmir, İstanbul vb.) yazın klimayı son kademeye bile getirseler aracın soğumadığından şikayetçiymiş kullanıcılar... Tente ince ve yetersiz kalıyormuş içteki...