Opel vectra b 2.0 cd lpg önerisi

hedayse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

1997 model 2.0 motor opel vectra b cd bir araç aldım. Km si 138000 de 2. Sahibiyim.

Haliyle yakıt durumu biraz fazla yada ben daha araca acemiyim bu da bir etken olabilir.

Daha tasarruflu olması açısından lpg taktırmak istiyorum lakin kimisi BRC marka öneriyor kimisi ise Atiker diyor. Atikerin çok sorun çıkarttığını söyleyenler de var.

Kafam karıştı ve sizlere danışmak istedim. Siz ne kullanıyorsunuz? Adapazarı'nda gold atiker olur dediler fiyat oldukça yüksek 1900 lira civarındaymış. Konaylıyım ve konyada gold vs yok atiker de diyorlar nedir bu işin aslı acaba?

Bu arada aylık ortalama yapacağım km 500 600 arasıdır memlekete gidersem ekstra 100 km çıkar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Markaya takılmayın ustalığı iyi olan bir kit işinizi görür aracın uyum sorunu yok.

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hedayse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker kullanan bazı arkadaşlarım var ve memnunlar.

Atikerde de farklı modeller oluyor sanırım bu konuda bilginiz var mı?

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En sorunsuz kit en iyi ustanın elinden çıkan ve taklit olmayan, yılların tecrübesini barındıran kittir. Markadan çok usta ve malın kalitesi önemli. Prins etiketi takıp atikeri takan da var topraklarımızda. Benim favorim BRC. Aracımda(vectra 1997 2.0) da BRC var. Uzun yolda 0,16-0,17 krş felan son derece de memnunum.

hedayse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayrettin bey bilgi için teşekkür ederim. Bulunduğum bölgeye yakın atiker bayii ustası ile görüştüm kendi aracımda da atiker var tavsiye ederim dedi. Nasip inşallah hafta sonunda takma işlemi olacak.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayrettin bey bilgi için teşekkür ederim. Bulunduğum bölgeye yakın atiker bayii ustası ile görüştüm kendi aracımda da atiker var tavsiye ederim dedi. Nasip inşallah hafta sonunda takma işlemi olacak.

Anladım şimdiden güle güle kullan abi. Hiç LPG görmemiş bi b kasa opel 2.0 kullanmak isterdim. Homurdanmasını felan merak ediyorum şahsen.

hedayse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çok temiz bildik birinden 2. Sahibiyim ve motor açılmamış desem abartmam sanırım çünkü aldığımız kişi yormamış aracı.

LPG takınca sesi mi değişir ne gibi farklılık olur. Toplaması felan çok iyi ben bu araç kadar rahat virajlara dalana denk gelmedim inanın.

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Düzgün montajla tüpteyken, benzindeymiş gibi binersiniz..

hedayse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün çok şükür lpg düzenini taktırdım. Atiker sıralı sistem Atikfast modeli takıldı, yolda özellikle denedim 160-170 civarına kadar hiç sorunsuz çıkabildim.

Konu ile lalaklı değil belki ama hava filtresi üst kapağının bi tarafı açık kalmış 2 tırnak oturmamış, hafif bir zırıltı vardı kaputu açınca fark ettim ki durum böyle. Bunun yakıta bir etkisi olur mu?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence boşuna taktırdınız.. yılda yaptığınız max km 7000...
lpg ye yaptığınız masrafı 5 yılda anca geri kazanırsınız.. 5 yıldan sonra ancak tasarruf etmiş olacaksınız ki o zamana kadar kesin aracı değiştirirsiniz.
yılda 20.000 + km yapan için LPg önerilir.
Ben geçen sene 22 ekimde aracı aldım... şu ana kadar yaptığım km 45 000 +... sizin 5 yılda yapacağınız km den fazla...
benim için büyük tasarruf..