opel vectra b kasa var 97 model arıza lambası yanııyor

ugur_taspınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar arac ta tup takılı aracta arıza lambası devamlı yanıyor tamırcılere sordugumda tupu arıza olarak gordugunu ondan yanıyor bılgısayara soktum arıza yok dedıler sensorler varmıs nasıl sondurebılırım :(

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
arkadaşım senin tamircilerde iş yok.. arıza lambası yanıyorsa %90 arıza bilgisayara bağlandığında görülür. hatta %99 görülür. lpg takılan araçlarda arıza ışığını oksijen sensörünün yaktığı söyleniyor. ben öyle duymuştum...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambasının yanmasının pek çok nedeni olabilir.,

1- kalibrasyon düzgün yapılmazsa (en düzgün kalibrasyon araç haraket halinde iken yapılır laptop yardımı ile)

2-bobinden çekilen tesisat yakabilir

3-düzgün kalibrasyon yapılmadığı için oksijen sensörü fakir veya zengin karışımdan dolayı yakabilir v.s.v.s.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devamlı yanıyosa sebep çok ama stop edip çalıştırdığınızda sönüyorsa oksijen sensörüdür oda arkadaşların dediği gibi kalibrasyon ,kötü ateşleme ve yakıttan yapar.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 aydır söndüremedim yanıyor valla oksijen sensörü gösteriyor teck2 değiştirdim iki hafta sonra yine yandı.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizörünüzü kontrol edin bide benimki dağıldığında sürekli yanmaya başlamıştı

asi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşım bu sadece sin arabanda olmuyor vada sadece vectrada değil diyelim arkadaşım 2001 ford focus cia var ve onunda arıza lambası yanıyor kısacası bu arıza lambası birçok araçta yanıyor bubuda sebebi aracın beyni plg yi tanımıyor arıza olarak görüyor sonuçta bu araçlar benzine göre üretilmiş benzinde kullanırsan o arıza lambası söner umarım başka sorun yaşamazsın

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşım bu sadece sin arabanda olmuyor vada sadece vectrada değil diyelim arkadaşım 2001 ford focus cia var ve onunda arıza lambası yanıyor kısacası bu arıza lambası birçok araçta yanıyor bubuda sebebi aracın beyni plg yi tanımıyor arıza olarak görüyor sonuçta bu araçlar benzine göre üretilmiş benzinde kullanırsan o arıza lambası söner umarım başka sorun yaşamazsın

yok öyle bişey bunun tek sebebi aracın kalibrasyon hatasıdır eğer sensörler katalizör v.s. sağlamsa beceriksiz bilgisiz ustadır..benim aracım 2.5 v6 üstünede atiker sistem var ve lpg de kalibrasyon yapmak öyle kolay değil kaldıki siz focus v.s. diyorsunuz antalyada hiç bir usta söndüremedi o illet lambayı takii şimdiki ustama kadar.. ayrıca aracın beyni lpg yi tanımaz diye bir tanım yok lpg ecusu benzin verilerine göre verileri alır ve ona göre lpg yi ayarlar..o lamba fazla hava veya fazla lpg karışımından dolayı yanar...ayrıca hatalı bir elektiriksel sorun varsa lpg sisteminde örnek bobinden elektirik alınmışsa yine yanabilir