opel vectra c kasa comfort 2004 arza tespit

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar modelı baslıkda belırtım bu aracda arada sırada araba resmi ve ingiliz anahtar resmi yanıyor ara arza konusunda hangı bılgısayara baglasam hepsı degısık bıseyler soyluyor ama opellerde bilgisayara baglamadan ogrenme diye bişey varmıs bılen varsa yardımcı olursa sevınırım

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca binin, kontağı takın, fren ve gaz pedallarına ikisine birden basılı tutup kontağı ikinci kademeye getirin. Sonra arıza lambası yanıp sönmeye başlar. Bu yanıp sönmeleri sayıyıyoruz. 10 defa yanıp sönerse 0, diğer yanıp sönmeleri aynı sayıda kabul ediyoruz.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren ve gaza aynı anda basarken kontağı bir kademe açın. gostergede yanıp sönen ışığı sayın. her arıza dört rakamlidir.ornegin saymaya başladın 10 defa yandı bir saniye ara verdi 1 defa yandı yine bir saniye ara verdi 7 defa yandı sonra bir saniye aradan sonra son kod için 5 defa yandı diyelim arıza kodu 0175 olur
arıza kodları 4 rakamdan oluşur ama birden fazla arıza varsa yanıp sönmeye devam eder. ilk kodu gösterirken her rakam arasında bir saniye boşluk olur ama ikinci kkoda geçerken 3-4 saniye boşluk olduktan sonra tekrar yanmaya başlar. ışık yanıp sönmesi tamamen bitene kadar gaz ve frene basmayı bırakmayın.
biraz karışık gibi anlattım biliyorum ama anlatırken karışık gibi gözüktüğü halde araca binince hemen ne dediğimi anlayacaksınız :)

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren ve gaza aynı anda basarken kontağı bir kademe açın. gostergede yanıp sönen ışığı sayın. her arıza dört rakamlidir.ornegin saymaya başladın 10 defa yandı bir saniye ara verdi 1 defa yandı yine bir saniye ara verdi 7 defa yandı sonra bir saniye aradan sonra son kod için 5 defa yandı diyelim arıza kodu 0175 olur
arıza kodları 4 rakamdan oluşur ama birden fazla arıza varsa yanıp sönmeye devam eder. ilk kodu gösterirken her rakam arasında bir saniye boşluk olur ama ikinci kkoda geçerken 3-4 saniye boşluk olduktan sonra tekrar yanmaya başlar. ışık yanıp sönmesi tamamen bitene kadar gaz ve frene basmayı bırakmayın.
biraz karışık gibi anlattım biliyorum ama anlatırken karışık gibi gözüktüğü halde araca binince hemen ne dediğimi anlayacaksınız :)
öncelikle teşekürler dediniz gibi yaptım ama ışık yanmadı ama araba bıraz hararet yapınca araba ışıgı ve ıngılız anahtar resmı cıkıyor hareret yapınca fan calısınca sonra gıdıyor neden oldunu çözemedim opel servisi diyor fan beyni bozulmus bozulsa fan devreye gırmez dedı denedı fan devreye gırdı 300 ytl ıstıyolar yapılmasına onerınız varmı tesekuler bıde neden vermedı hata kodunu dedınızı yaptım