Opel vectra c kasa nasıl

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.Forumda biraz araştırdım ama pek bişey göremedim.Vectra c kasa hakkında bildiklerinizi paylaşabilirmisiniz nasıl bir araçtır.VECTRA B 2.0 CDX e göre Artı ve eksileri nelerdir :confused: model yükseltmek için alınabilecek bir araçmıdır?benim beklentim konfor ve performans illada biri olsun diyorsanız konfor derim.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra c ye 2 ay bindim,2.2 dizel,hem konforlu hemde performansı gayet tatmin ediciydi ;)

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.2 dusunmuyorum hem vergi hemde yakit fazladir diye tahmin ediyorum.1.6 2007-2008 comfortlardan bahsediyorum onlar nasil performanslari cok kotumu yoksa normal duzeydemi onun disinda yalitimi nasil iceri ses aliyormu ki bundan nefret ederim.konforu cdx e gorenasilkronik arizasi veya cok ariza verirmi?piyasasi yavasmidir.saglamlik olarak passata kafa tutabilirmi?

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar VECTRA C kullanan yok sanırım?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
b kasadan sonra c kasa tam bir tank gibi geliyor insana. c kasa inanılmaz konforlu bir araçtır b kasaya göre. performans olarak tabi ki yarışamaz ama çokta kötü değildir. yakıt olarak 9-10lt/100km gibi şehir içi değerleri vardır benzinde. kaldı ki b kasa vectra konforlu bir araç değildir, konfor neredeyse fiorino'lar ile aynı düzeyde tabi bu yol tutuş ve görsellik açısından artı yönde katkı yapıyor. ayrıca c kasa içine oturunca b kasaya nazaran daha güvenliyim ben diyor.

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B kasayı çok kötüledin bahadır hocam:) Ama bende çoğunlukla c kasa b kasa kadar zevk vermez diye duyuyorum.B kasayı övenler çok oluyor.Model yükselteceyim zaman şöyle bir bakıyorumda D segmenti düzenli araç yok passat var oda full modelleri pahalı.ama vectra hem dolu hem daha uygun geliyor bana.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B kasayı çok kötüledin bahadır hocam:) Ama bende çoğunlukla c kasa b kasa kadar zevk vermez diye duyuyorum.B kasayı övenler çok oluyor.Model yükselteceyim zaman şöyle bir bakıyorumda D segmenti düzenli araç yok passat var oda full modelleri pahalı.ama vectra hem dolu hem daha uygun geliyor bana.

ben gerçekleri söylüyorum. 5 yıl cdx'e bindim. 221000km'de sattım. neresinden ses gelir neresi arıza yapar nerede ne parça vardır az çok hepsini bilirim. ve b kasa konforlu diyen birisi arabadan anlamıyordur. zevk meselesi tartışılır. kimi performanstan yana zevk alır kimi konfordan zevk alır.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b konforlu bir araç değil ama neye göre şimdi adam şahin satıyor yada ne bileyim renaultun 19 unu satıyor yada eski fiat grubu bir araç satıp vectra b ye biniyor ve o adama o araba gerçekten konforlu ve tank gibi geliyor...

ben vectraya binmeden önce şahin satıp vectramı almıştım ve bana dünyanın en güzel arabası en konforu arabası gibi geliyordu...
babamda da clio vardı onada bindim vectra arabaysa clio ne diyordum...şimdi passata biniyorum ama bundaki konfor vectrada yok diyorum...ama şu var vectradaki yol tutuş bu araçta var mı dersen aynı gibi ama vectra bir tık daha iy gibi sanki...vectra önden kayıyordu bu arkadan...konforlu olmamaya bilir ama bir o kadarda yol tutuş açısından mükemmel denecek bir araçtır...

c kasaya gelirsek yeni yenidir yeni demek daha iyi teknolaji daha yeni demek adı üstünde...görsellik olarak zaten mükemmel bir çizgiye sahip ama vectraların genelinde hatta tümünde gördüğüm bir süspansiyon sorunu var bence çoğusundan aldığım şikayet ve bende şahit oldum

ama motor dersen ben 1.6 vectraya binmezdim...aslından ben 1.6 motor araca binmezdim...benim bindiim arabada az güç olcak...ne yalan diyim beni sarmıyor...tabi kimisi performans arar ben onlardanım...

Son düzenleme:

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C, performans dışında Vectra B'den her açıdan daha üstün bir araç. Opel'in geç kalmış hamlesi. Olgunlaştıracak zaman buldular tabii. :) Ne yazık ki 2.2 litre Türkiye pazarı için pek uygun değildi; e 1.6 da sürününce olan oldu.

2.2 litreden vergi dışında korkmazdım ben olsam. Müşterisi pek olmadığından yüksek donanımlı modelleri uygun fiyata alma fırsatı var.

1.6 litre ve düşük donanımlı versiyonu ise Vectra B 2.0 CDX'e tercih etmezdim. Tamam düşük donanımlı versiyonu da CDX'ten pek aşağı kalmaz ama hem performansı kaybedip hem de üste para vermek pek anlamlı gelmiyor. :)

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaşlar VECTRA C`ninde Süspansiyonlarıda Normal bir opel klasiği gibi sertmidir.Kasislere girdiğimizde çok ses geliyormu?Onun dışında 2007-2008-2009 modellerde biraz iyileştirmeler olmuş sanırım beygir gücü:105 den, 115 bg olmuş birde twinport özelliği var sanırım doğrumudur?Bişey daha sizler d segmenti başka hangi araçları önerirsiniz?ama 35000 tl yi geçmemek şartıyla(Ne yalan söyleyeyim İnsignia ya içim eriyorr ama 45000 tl den aşagı yok ve ayrıca 4 adet lastik fiyatı 2500 tl :)) çok tuzlu ne olurdu 18 cant olmasaydılar:)