opel vectra cdx 2000

craych

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamda şu sorun oldu devir daim hortumlarından bir tanesi patlamış daha önce su eksiltmesi vardı bir kaçak tıkayıcı ilaç attık suyun içine ondan bir gün sonra ,,su olduğu gibi motorun arkasından boşalıyor alt kısmından yalnız ne yaptıysam çıkaramadım hortumu elde girmiyor arabayı kendi imkanlarımla kaldırdım ancak alt kısımdan da aynı şekil ama nerden kaçırdığını kısmen gördüm motora monteli vida ile tutturulmuş bir demir su hortumu motorun tam olarak arkasında alt kısım da, tamircime sorduğumda çürümüş olabilir dedi bu hortom hepsinden geniş ,, sizce bu mümkün mü bu arabaların parçalarının ömrü ne kadar bu araçtan kullanan arkadaşlar var ise fikirleri nelerdir ?

Son düzenleme:

craych

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görülmesi çok zor bir hortum pekala bu hortum piyasası nedir?

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
görülmesi çok zor bir hortum pekala bu hortum piyasası nedir?

Arızalı parça o ise, kesinlikle original kullanın, çünkü işçiliği çok ve yolda patlarsa direk hararet yapar ve kalırısnız.
pr_01_1145_max.jpg

Yan sanayiisi 120tl civarıdır, originali bilemiyorum.

craych

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar yalnız bu hortum değil sanırım resimde farklı su koyduğumuz yerden bir hortum devam ediyor alttan ve kalınlaşarak motorun arkasına geçiyor ordan düz devam ederek 2 ye ayrılıyor ben kendi çabalarımla motorun altından zorla gördüm onu tamirci nasıl sökecek hala merak ediyorum :)

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimdeki hortum doğru (resimde küçük gibi göründüğünden size farklı bi parça gibi görünmüş olabilir) ahtapot hortum plastik bölüm genelde patlıyo emme manifoltun altında kalıyo orjinal 300 tl civarı işçilik değişken ancak 120-150 civarı tutar..