opel yine zam yapmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: opel yine zam yapmış

harunhoca link' Alıntı:
şahsi zararımız çok önemli değil bir yere kadar, ülke düze çıkacaksa gereken yapılmalı. Bireysel menfaatleri arka plana atmak gerekiyor, sürekli tüketim hep tüketim nereye kadar?

bierysel değilki bu devletin vergi kaybı ve adaletsizlik ya bendende almicaktı yada şimdi iptal etmicek edersede benden aldığını geri verecek benim suçum ne??

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) eylul ayında 1,6 AS business ı + lpg ıle 52500 e aldım sımdı lpg harıc 56,970 dıo 2000 de lpg koy 58970 59 de oha sana opel  :)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
anayasa mahkemesi bu gün ötv nin kdv si yani verginin vergisi alınması konusunu görüşcek iptal kararı verirse tüm sıfır arabalarda baya bi fiyat düşücek o zaman ortalık karışır hepimiz zarar ederiz
Tek kaldırılsın ben zarar etmeye razıyım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Devletimiz alternatif yol ve yöntemlerde üstad sayılır, o ÖTV'nin ekstra vergisi gider BÖTV'nin yeni vergisi gelir, nizam ve düzen değişmez biz yine başka ülkelerin burun kıvırdıkları seçeneklere sanki uçak almışız gibi para ödemeye devam ederiz.

Ha arabanın hakkını veren motor seçenekleri de elbette ayda arsa fiyatına satılmaya devam eder.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

special_zik
sohayli link' Alıntı:
Tek kaldırılsın ben zarar etmeye razıyım.

ben razi degilim kolay kazanmiyorum o
parayi bu kadar vergi vermeyede razi deglim
bizden alinmissa simdi kaldirilip zarara ugratilmamada razi degilim

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

special_zik
ben razi degilim kolay kazanmiyorum o
parayi bu kadar vergi vermeyede razi deglim
bizden alinmissa simdi kaldirilip zarara ugratilmamada razi degilim

süleyman hocam peki bu son zamlardan sonra araçlar üzerinde kazançlar malumunuz. satarken bu zamları baz alır mısınız ? yoksa aldığınız fiyatın 7-8 bin altında normal seyrinde mi satarsınız ?

ben ötv üzerinden kdv nin inmesini isterim. şuan %1 olan bina bağıl kdv oranları %19 yapıldı. ( 4 ay önce ) bu hem ev fiyatlarını, hem konut kredilerini etkiledi. insanlar 0.60 lardan konut kullanırken şimdi 1 ve üzerinde seyir halinde. kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. sizinle zıt görüşte olabiliriz. fakat görüşlerinize ve duygularınıza saygım sonsuz.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
süleyman hocam peki bu son zamlardan sonra araçlar üzerinde kazançlar malumunuz. satarken bu zamları baz alır mısınız ? yoksa aldığınız fiyatın 7-8 bin altında normal seyrinde mi satarsınız ?

ben ötv üzerinden kdv nin inmesini isterim. şuan %1 olan bina bağıl kdv oranları %19 yapıldı. ( 4 ay önce ) bu hem ev fiyatlarını, hem konut kredilerini etkiledi. insanlar 0.60 lardan konut kullanırken şimdi 1 ve üzerinde seyir halinde. kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem. sizinle zıt görüşte olabiliriz. fakat görüşlerinize ve duygularınıza saygım sonsuz.

ben kaldirilmasin demiyorumki
keske
kaldirilsin ucuZlasin hersey herkes alsin ama bunu yaparlarsada
otv nin kdv sini odeyenlerede haksizlik
yapilmis olcak hem vergiden fazla vermis olcaz hem malimiz deger kaybetcek kolay kazanmiyoruz bu paralari insan uzuluyo alinterimiz sonucta

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:

ben sana bi soru sorayım yıllarca çalıştım para biriktirdim dişimden tırnağımdan artırdım aracımı ötv nin kdv sinide ödeyerek aldım daha birkaç ay oldu şimdi %18 kdv yi kaldırcaklar ötv üzerindeki buda en az bi 10 bin indirim demek nasıl hissetmemi bekliyosun??

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben sana bi soru sorayım yıllarca çalıştım para biriktirdim dişimden tırnağımdan artırdım aracımı ötv nin kdv sinide ödeyerek aldım daha birkaç ay oldu şimdi %18 kdv yi kaldırcaklar ötv üzerindeki buda en az bi 10 bin indirim demek nasıl hissetmemi bekliyosun??

görüş ve duygularınıza saygımın sonsuz olduğunu yazmıştım. siz kendinize göre haklısınız. kimse aldığı bir maldan zarar etmek istemez.

badavut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o zaman bunun sonu yok, bile bile bu saçma verginin vergisini ödemeye devam edeceğiz, bende 1.5 ay önce aldım araç ve şu an ötv nin kdv si alınmayacak deseler üzülmem sevinirim, allah ömür verirse mutemelen bu aldığım son araç olmayacak, her seferinde aynı saçma vergiyle karşılaşmak istemem, istemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...