Opel Zafira Kulubu

Matrak...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kenan abi o zaman kampanaları siyaha boyayacağım yarın arkalar çok kötü göründe benim açımdan

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar uzun zamandır aranızda yoktum işler biraz yoğun ve bu arada benim zafirayı üzülerekde olsa sattık ev alalım dedik o da olmadı anlıcağınız zafirasız kaldık temiz birşey alalım dedik onuda bulamadık en sonunda hanım için TOYOTA YARİS aldık şimdilik onunla idare ediyoruz kendinize iyi bakın ..

hayirliolsun Alper kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah..

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emrah ne yapalım iş güç vakit yok sen izine gelmiyomusun

Allah bereketini arttirsin abi is olsunda calisalim..
abi dün Türkiyeden annem geldi yani bu yil biz izine degil izin bize bize geldi.:D
ama yinede annemle gelip bir kac gün memleketi görmek istiyorum annem yanimda ama memleketi ailemi görmeden olmuyor be abi özledim vallahi ..

Matrak...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı siyah yaptım abi yarında aynaları mat siyah yapıcam arka stopdaki beyaz yerleri transparan folyo ile kırmızı kaplıcam :) arabayla ugrasmak güzel oluyor

Eski
dsc01350s.jpg

Yeni
dsc01360s.jpg

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre aynaları kaplama mı yapacaksın boya mı.
Boya işine kesinlikle girme !!!

Birde kırmızı stop yerine,-sinyal ve geri vites- lambalarının olduğu kısmı açık siyah folyo kapla daha hoş görünür.

Tabi senin zevkin.

Son düzenleme:

Matrak...

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynalar mat siyah kaplama olacak stoplarıda şimdilik kırmızı yapacağım beğenmessem senin dediğini yaparım abi

metpol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili Zafiracılar,

Uzun süredir siteye giremiyordum. Bie seferde tüm öneri ve problemlerimi paylaşayayım dedim. Şöyle ki;

1. Araba 2005 model, üzerindeki lastikler Continental, 93.000 km.de lastikler 2004 yapımı ama hala dişleri derin ve lastikte çatlak yok. Değiştirmesem ne kaybederim.? Değiştireyim mi? Yine continental mi olsun?

2. Ayrıca, bende BRC LPG kiti var. Memnun değilim. Yol ortasında özellikle bayır aşağı giderken araba stop edebiliyor. Çekişi ve günü çok düştü. Bayır yukarı çıkarken uygun gazı vermezseniz anında yol ortasında kalabiliyorsunuz. Performansı artımak için BR POWER yağ kullanayım mı? Ya da EKO 66 olur mu? EKO 66 hakkında bildikleriniz var mı?

3. BEnim LPG simiti de altta, stepne yuvasına yerleştirildi. Tani stepne , 7 koltuk açılınca bagjda durmuyor. Bende çözüm olarak , arkadaki avadanlık kapağını çıkardım, stepneyi 3ncü sıra koltuklar ile arka kapak üzerine dikine yerleştirdim. Bir de stepne kapak açılınca düşmesin diye çengelli lastik ağla sabitledim. Tavsiye edilir.

4. Valiz tipi üst bagaj almak istiyorum. 2nci el satan var mı?

5. Bir de problemim var .Araç aküsü bitmişti. Tabi teyp safe moduna geçti. Çalışmıyor. Teyp şifresi de kayıp ne yapmalıyım?

İlginizi şimdiden teşekkür edeim. Kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

Taner Öztürk

1- Kullanımla ilgili bişey ama benim kullanımımla o lastiklerle yola çıkamam. Bence lastikleri kesinlikle değiştirmelisin. Lastik hamuru sertleşmiştir, buda aracı kaydırabilir. Ben michelin energy kullanıyorum.
2- Bende Atiker var. 1,5 sene oldu daha hiç sıkıntı vermedi. (Ben tartarini taktırıyordum, ustam inatla bunu takmak istedi, sağolsun.) Bor ilk çıktığında 19 tl idi ve ogünden beri her aracımda kullanırım. Zararını görmedim, faydasını çok gördüm.
3- Evet bu stepne olayı banada sıkıntı veriyor. Deri bir kılıf yaptırdım. şehir içi garajımda duruyor ancak yola çıkacağım zaman araca almak zorunda kalıyorum, çözüm olaraksa aklıma ilk gelen 5 bijon küçük stepne lastiklerden almayı planlıyorum.
4-Kesinlikle tavsiye ederim, zaten bu tür araçlarda içeriye eşya koymak doğru değil. Bende thule portbagaj var. Ne varsa dolduruyorum, rahat 150 falan basabiliyorum, sıkıntı olmuyor. 2.el için sahibinden.com da "portbagaj" diye arat.
5- Yanlış anlama ama teyp dediğin orjinali değilmi, hani kaset olan, dediğim gibi yanlış anlama ama cd-mp3 falan yakışır artık. :)

Son düzenleme: