Opel Zafira Kulubu

Ahandaben

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet o tırnaklardan korktum işte neyse hava bi düzelsin eve getirip evde rahat rahat uğraşacağım. Bir kaç yerde okudum bazı arkadaşlar bulaşık makinasına koyup yıkamış :)
Bazısıda 5cm2 boyutta 2 parça bez atmış ve cam sil ile sürekli çalkalamış :) ikisinden birini denicem.

camako41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR valfini söküp deneyin.. Daha önce stop etmedi ama tekleme yapıyordu egr valfi çıkmıştı. Aklıma ilk gelen bu oldu.

Dün EGR valfini denedik fakat hiçbir değişiklik olmadı konu hakkında başka fikri olan varmı acaba yardım ederseniz sevinirim aracımı sevdiğim için satmakta istemiyorum lütfen yardım..

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam.Yokuşlarda zafira kalkışta zorlanıyormu?.ben debriyaja alışmadıgımdan kaçırıyorumda.yoksa debriyajımda sıkıntımı var sizce?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devrini ayarladın mı hiç bir sorunu yok,gık demeden çıkıyor,düz yolda sıkıntı yaratmayıp yokuşta problem oluyorsa sanırım siz daha alışamadınız :)

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düz yolda sıkıntım olmuyor.Eski arabam corsa idi.Yokuşta el freni çekmeden arabayı kaldırabiliyordum.Ama zafirada bunu yapmam zor sanırım.stop ettirdim.
El freniylede çekerek yaptığımda pek beceremedim sanırım.
Denemem lazım anlaşılan.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk baski balatayi 38binde bitirmistik. İkincisinde 50bin km oldu, bitmeye yakin. Araca alismak önemli bu noktada

Ahandaben

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Düz yolda sıkıntım olmuyor.Eski arabam corsa idi.Yokuşta el freni çekmeden arabayı kaldırabiliyordum.Ama zafirada bunu yapmam zor sanırım.stop ettirdim.
El freniylede çekerek yaptığımda pek beceremedim sanırım.
Denemem lazım anlaşılan.

Benim eski aracımda Corsa idi.. Ondaki debriyaj, gaz bedalı bunda maalesef yok. Bende sizin gibi zorlanıyorum (gerçi yeni yenş alışmaya başladım) servis baskı balata bitmek üzere dedi ama yinede sorun çıkarmıyor.

Bu aracın yokuşta stop etmesinin tek nedeni gaz pedalı.. Gaza basınca çok çok küçük bir gecikme oluyor aynı şekilde çekince çok çok küçük bir basılı kalma oluyor. Bunun çözümünü benim kuzen bulmuştu gaz pedalı ile alakalı bir parça değiştirmişti. Onu öğrenip sizede haber veririm.