Opel Zafira Kulubu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaza basınca çok az gecikme olmasının sebebi elektronik gaz pedalından dolayı kaynaklandığını ve bu şekilde çalıştığını biliyorum,ama çekince yavaşca basılı kalması olmaması lazım :)

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim araba 85.000 binde.Aldığımda servise gittim.Debriyaj idare eder dediler.İlerde sıkıntı yarattığında değiştirirsin dediler.Belki yokuşta zorlanmamın sebebi budur.Neyse mühim değil o kadar.Sonuçta çok dik yokuşta zorlandım.Normal yokuşlarda problemim yok.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj için file arıyorum.Bagaj ile yolcuları ayıran.Orjinalı epey pahalı duruyor.Sizde varmı veya nereden temin ederim.Veya bunun yerine bagajdaki ürünlerin üstüne balık ağı gibi olan kancalı fileler mevcut kullanan varmı.Hangisi kullanışlı veya mantıklı?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle şeye bende baktımda pek adam akıllı bişeyler bulamadım,bende bagaja eşya yükleyince bagaj kapağı açıldığında eşyalar düşmesin diye bagaj eşiğine göre konumlandıracaktım

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
82.000 de aldım 90 binde triger ve debriyaj seti yağ filtre komple değiştirdim ...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren balatlarının hepsini değiştireyim dedimde GM balatalar kullanılacak ve ön disklerde biraz torna işlemi+işçilik 290 TL didiler :D devamlı gittiğim başka bir servise de danışacağım ama 250 tl kesin gidecek gibi ;)

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ankara da bi tanıdık parçacıdan aldım malzemeleri hepsi Gm Bosch Mobil vs totalde 531 lira tuttu Luk set komple bilyaları falan.Manisa Opel Çözel de işçilik ücreti 400 gibi verdim.Termostat flan değişti fren balatası sonra yani toplam 1230 ödemiş oldum.Şimdi kafam rahat ...

yunusemre06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa ark nasip olursa zafira 2000 1.6gl 135 bin'de lpg'li almayı düşünüyorum.Bizim aile için ideal araç. Ancak araç hakkında fikrim yok tavsiye eder misinis? Bakımı,yedek parçası pahalımı,yakıtı km nedir,çekiş,konfor,kaskosu ne kadar tutar vs. hakkında bilgim yok hiç. 2. aracım olacak. 18000 tl var elimde(kredi çektiğim halde) adam 19.300'e ben aldım diyor. piyasası nedir bu araçların ne kadar eder bu araç. Yardımlarınızı bekliyorum..

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu model astra g kasalar ile birebir aynı malzemeleri motoru kullanıyor ve daha önce g kasa kullandığım için az bir bilgim var.öncelikle bu aracın yaşına göre km'sine(bana biraz az geldi) dikkat etmek lazım,bakımı çok pahalı deil,normal seviyelerde,sonuçta kişiye değişen bir kuram.Yakıtı zorlamadıkça 100 kmde 9 lt civarı lpg tükettiğini görmüştüm ort 110 km hızda.Çekiş daha önce hangi aracı kullandığınıza bağlı,size göre yetersiz yada çok daha iyi gelebilir :) .Konfor sert süspansiyonlardan ötürü sokak aralarında biraz rahatsız edebilir ama sertlik bu yüksek hızlarda virajlardaki güveni biraz artırmakta.kasko bilgim yok.piyasada değerini de bilmem,
Umarım gönlünüze göre bulabilirsiniz ve sizi aramızda görürüz ;)

camako41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

2006 model bir zafira aldım ama özel opel servisinin dahi çözemediği bir problemim var.Aracım sabahları ilk çalıştırdıktan sonra rolantisi sürekli oynuyor ve istop edicekmiş gibi oluyor.Aracı hareket ettirdiğimde motor sanki zorla çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor ve gaza yüklensemde motor hiç çekmiyor.Yaklaşık olarak 150-200 metre gittikten sonra aracı istop edip tekrar çalıştırdığımda rolanti düzeliyor.Lütfen yardım edin..

Arkadaşlar bu konu hakkında yardım edicek kimse yokmu? Aracı soğukken ilk çalıştırdığımda eğer gaza geçmesini beklersen problem olmuyor ama hemen kalkış yaparsam yukarıda yazdığım problemle karşılaşıyorum.Lütfen yardım.