Opel Zafira Kulubu

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstadıtam : bizim otomatiklerin diğerlerine göre ne gibi + ve - yönleri var.:bir:
Ben daha henüz 5-6 aylık opel otomatik kullanmaktayım.
Başka bir sorum ise kullandığımız otomatik vitesin ortalama ömrü (adam gibi kullanırsak) kaç bin km? Çevrenizde otomatik vites kullananlar genelde kaç bin km'lerde revizyona girdiler.
Teşekkürler. :cool:

digerleri derken viteslilere göre biraz agir kalkar .cokta önemli degil.yakit sehir ici biraz fazla yakar sehirler arasi ve otoyolda farketmez.rahatligindan dolayi biraz fazla yaksin sorun degil bence.sizinki tam otomatikmi yoksa easytronikmi hangisi.tam otomatik olmasi lazim.arabaniz kac km de.opelin otomatikleri biraz nazli 10.000 km de 4 aylik opel signum 3.0 cdti almistik 8-9 yil önce cok temiz tüm bakimlari opel yetkili serviste yapilmasina ragmen 130.000 lerde sorun yasadik ve yine opel servisine 3500 euro bayildik .bu demek degildirki tüm opellerde yasanilacak ama genelde opellerde uzun ömürlü degil.aslina bakarsak volkwagen lerin dsg side sorunlu otomatiklerde son zamanlarda bmw ilk sirada ve merso takip ediyor .ben yillardir otomatik kullaniyorum.yanlis anlasilmasin opel otomatik vites cabuk bozulur demek istemiyorum ama nazlidir diyorum.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
digerleri derken viteslilere göre biraz agir kalkar .cokta önemli degil.yakit sehir ici biraz fazla yakar sehirler arasi ve otoyolda farketmez.rahatligindan dolayi biraz fazla yaksin sorun degil bence.sizinki tam otomatikmi yoksa easytronikmi hangisi.tam otomatik olmasi lazim.arabaniz kac km de.opelin otomatikleri biraz nazli 10.000 km de 4 aylik opel signum 3.0 cdti almistik 8-9 yil önce cok temiz tüm bakimlari opel yetkili serviste yapilmasina ragmen 130.000 lerde sorun yasadik ve yine opel servisine 3500 euro bayildik .bu demek degildirki tüm opellerde yasanilacak ama genelde opellerde uzun ömürlü degil.aslina bakarsak volkwagen lerin dsg side sorunlu otomatiklerde son zamanlarda bmw ilk sirada ve merso takip ediyor .ben yillardir otomatik kullaniyorum.yanlis anlasilmasin opel otomatik vites cabuk bozulur demek istemiyorum ama nazlidir diyorum.

Aracım easytronık. ilk kalkışının ağır olduğunun farkındayım. yakıt ise en son ş.içi 100km de 10 lt lpg tüketti. bu değerin havaların ısınması ile biraz daha düşeceğini umuyorum. Rahatlığına diyecek yok, haklısınız. easytronık sarsar derlerdi, evet tam otomatiğe göre biraz hissettiriyor ancak manueller kadar değil ve de geçişleri manuele göre daha hızlı. Benim asıl merak ettiğim; çevrenizde easytronık kullananların kaç bin km lerde şanzımanları yaptırdıkları. Cevabın için teşekkür ederim. :bir:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım easytronık. ilk kalkışının ağır olduğunun farkındayım. yakıt ise en son ş.içi 100km de 10 lt lpg tüketti. bu değerin havaların ısınması ile biraz daha düşeceğini umuyorum. Rahatlığına diyecek yok, haklısınız. easytronık sarsar derlerdi, evet tam otomatiğe göre biraz hissettiriyor ancak manueller kadar değil ve de geçişleri manuele göre daha hızlı. Benim asıl merak ettiğim; çevrenizde easytronık kullananların kaç bin km lerde şanzımanları yaptırdıkları. Cevabın için teşekkür ederim. :bir:

benim tanidigim easytronıc kullanan yok bu konuda yardimci olamayacagim malesef.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün akşam fark ettim; arka cam indirme kaldırma düğmeleri geceleri belirgin değil. karanlıkta el yordamıyla bulmak gerekiyor. Sizlerinkilerde böyle mi? yoksa benim düğmelerin ampulü ya da ne bileyim ledleri falan varsa ki bence yoktur onlar mı patlak.
Bunları belirgin hale nasıl getirebiliriz?
Teşekkürler.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aydınlatması olması lazım,patlakdan ziyade elektrik de gitmiyor olabilir.

Geçenlerde böyle bir uyarı aldım ve sonrasında hem radyatör deposuna hemde cam sileceği deposuna su takviyesi yatım,lakin radyatör deposunda su seviyesi min işaretinin biraz üstünde yer alıyordu,gözle farkedilir şekilde azalmış ama uyarı verecek kadar olabileceğini düşünmüyorum,yinede bu şekilde uyarı aldınız mı,yada araç bi anlık kontrolleri kaybetti mi :)

ro8q8n.jpg
[/URL][/IMG]

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde böyle bir uyarı aldım ve sonrasında hem radyatör deposuna hemde cam sileceği deposuna su takviyesi yatım,lakin radyatör deposunda su seviyesi min işaretinin biraz üstünde yer alıyordu,gözle farkedilir şekilde azalmış ama uyarı verecek kadar olabileceğini düşünmüyorum,yinede bu şekilde uyarı aldınız mı,yada araç bi anlık kontrolleri kaybetti mi :)

"Motor suyu eksik" uyarısı, daha önce olmuştu bende. Su seviyesi MİN değerin 1-2 santim altına inse bile uyarır, olmazsa olmaz olduğu için hassastır:) Uyarı verecek derecede azalmış seninki.

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize selam ve sevgilerimi sunarım. Bu topiğin- Zafira Konusunun- başlatıcısı olarak en az benim uğramam aslında kabul dilemez ama koşturmacadan hiç zaman olmuyor, 2 çocuğun arkasında, şöför oluyorum resmen bi bilseniz.... Ayrıca şu Dodge Caliberimize hayırlı bir müşteri bulup satsak ta tekrar zafiraya, buralara sahalara dönsek. Arkadaşlar bi el atın şu arabayı satalım.:rolleyes:

Son düzenleme:

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ro8q8n.jpg
[/URL][/IMG]

Ben aracı aldıktan sonra bahsettiğiniz üzere herhangi bir uyarı almadım.:bir: Ancak benden önceki kullanıcısına uyarı vermiş olabilir mi onu da ben bilemem. :sopa:
Neyse bi elektirikçi yolu görünüyor gibi bize.:rakir:
Kazasız günler dilerim.:cool:

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem devir daim pompasındaki kaçaktan ötürü kaynaklanıyormuş.Babam özel serviste parça değişimini yaptırmış,maliyeti ise pompa+antifiriz+işçilik 250 tl cik :sopa:

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ro8q8n.jpg
[/URL][/IMG]

O uyarı zaman zaman bizim araçta da çıkıyor. Bazen uzun süre kaybolmuyor. Uyarının su seviyesiyle ilgili olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen su deposundaki seviyeyi ölçen müşür/alıcı/sensör'ün düzgün ölçüm yapamadığı ile ilgili bir hata. Hararetle ilgili bir sorun olsa zaten farklı bir arıza uyarısı verir herhalde. Başka bir sitedeki cevap:

"Soru - Akın Aslan

ustam aracım 2006 model opel astra 1.3 cdti 83.000 km de yol bilgisayarında sogutucu sıvı durumu arızası verıyor nedenı ne olabılır. tskler kolay gelsın.

Yanıt - Onno Usta

Sayın Akın Aslan
Yol bilgisayarının bildirdiği paralelde soğutucu sıvı yani motorun suyunda eksilme veya seviye sensöründe arıza vardır."

Bu uyarıya neden olan parça:
http://www.***********/Opel-Astra-H-Su-Seviye-Sensoru-GM,PR-1651.html

Opel Astra H Su Seviye Sensörü GM