Opel Zafira Kulubu

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Problem devir daim pompasındaki kaçaktan ötürü kaynaklanıyormuş.Babam özel serviste parça değişimini yaptırmış,maliyeti ise pompa+antifiriz+işçilik 250 tl cik :sopa:

Önceki mesajınıza göre üstteki cevabı yazmıştım, meğerse siz sorunu çözmüşsünüz. Geçmiş olsun. Yalnız 250 TL çok para değil mi, o paraya komple triger değişimi yapılmaz mı? Pompa dediğin 65 lira gibi bir şey. Benim ustanın maşallahı var demek ki!

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım müşür yada sensör düzgün çalışıyor olsa gerek 1 haftada olmaması gereken miktarda su kaybı olduğu için burada sıkıntının elektronik parçadan değil mekanik parçadan olduğu kesinleştiğinden servise gitme gereği duydum.internette biraz baktığımda gm devir daim pompasının ise 200-230 tl civarları olduğunu gördüm,dediğiniz fiyatada var lakin yan sanayi ürünler olsa gerek sizin dediğinizde babamın taktırdığıda,daha işçilik antifirz vs derken orjinal parça olacağını sanmıyorum :) yan sanayide kaliteden kaliteye fiyat farkedeceğini de göz önüne alırsak millet ne tuttursa ;)

ortamxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar abiler bende aranıza 3 hafta önce katıldım. 2003 model zafira elegance aracımı oto pazarında görüp bir anda alıverdim. İyi ki almışım ilk başta bir otomobil olduğunu ve alman arabası olduğunu çok fazlasıyla belli ediyor. 7 kişi olarak kullanılması da çok büyük avantaj sağlıyor daha 3 hafta olmasına rağmen bu özelliğe 3 kere ihtiyaç duydum. Aracı ben aldığımda 98 bindeydi ve lpg takılmamıştı. Ama araç yakıt olarak gayet fedakar davrandığını gördüğümden lpg taktırmak zorunda kaldım.
Lpg olarak araçtırdım ve brc nin fiyat performans olarak iyi olduğuuna karar verdim ve Faruk sevgili abimize montajını yaptırdım. 150 tl stepnenin yerine koydurmak için ekstra sac parası verdim. Böylelikle 1950 tl ye gelmiş oldu bana. Performans kaybı yok denecek kadar az. Yakıt olarak daha ölçemedim.
Aile arabası otomobili alacaklara tavsiyem gidipte sedan arabalara sıkışmaya gerek yok araç dediğin zafira gibi olacak.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar abiler bende aranıza 3 hafta önce katıldım. 2003 model zafira elegance aracımı oto pazarında görüp bir anda alıverdim. İyi ki almışım ilk başta bir otomobil olduğunu ve alman arabası olduğunu çok fazlasıyla belli ediyor. 7 kişi olarak kullanılması da çok büyük avantaj sağlıyor daha 3 hafta olmasına rağmen bu özelliğe 3 kere ihtiyaç duydum. Aracı ben aldığımda 98 bindeydi ve lpg takılmamıştı. Ama araç yakıt olarak gayet fedakar davrandığını gördüğümden lpg taktırmak zorunda kaldım.
Lpg olarak araçtırdım ve brc nin fiyat performans olarak iyi olduğuuna karar verdim ve Faruk sevgili abimize montajını yaptırdım. 150 tl stepnenin yerine koydurmak için ekstra sac parası verdim. Böylelikle 1950 tl ye gelmiş oldu bana. Performans kaybı yok denecek kadar az. Yakıt olarak daha ölçemedim.
Aile arabası otomobili alacaklara tavsiyem gidipte sedan arabalara sıkışmaya gerek yok araç dediğin zafira gibi olacak.
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 gün evvel, yol bilgisayarında "arka fren lambası" yazdı. Bugün değiştirme fırsatım oldu.

Zafira B lerin arka stop lambası tornavida vs. gerekmeden el ile sökülebiliyor.

Fren lambası'nın fiyatı 2.5 TL.

Bilginize..

obolat78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de 2002 model 1.6 zafira elegance vardı. 5 yıl kullandım. Zafiradan çok memnun olduğum için bir ay önce 2010 model zafira 1.6 enjoy aldım. Performansı ilk kasaya göre daha iyi. İlk kasa 101 beygir, şimdiki ise 115 beygir. Fikrim 2010-2011 model için 115 beygir 1.6 motora yeterli eğer aşırı performans istemiyorsanız.
Ayrıca zafira düşünen arkadaşlara şunu hatırlatırım, zafiraya bir alışan bir daha başka arabalara binemez. Zafira bir tutkudur

obolat78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar zafira için önerdiğiniz park sensörü markası biliyorsanız cevaplarınızı beklerim

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de 2002 model 1.6 zafira elegance vardı. 5 yıl kullandım. Zafiradan çok memnun olduğum için bir ay önce 2010 model zafira 1.6 enjoy aldım. Performansı ilk kasaya göre daha iyi. İlk kasa 101 beygir, şimdiki ise 115 beygir. Fikrim 2010-2011 model için 115 beygir 1.6 motora yeterli eğer aşırı performans istemiyorsanız.
Ayrıca zafira düşünen arkadaşlara şunu hatırlatırım, zafiraya bir alışan bir daha başka arabalara binemez. Zafira bir tutkudur

+ 1905 :good:
Yıllardır bir sürü araba değiştirdim.Şahsıma ait olanlar bir yana bi dünya farklı otomobil kullandım.Opel ailesinden Astra F,G,Vectra B,C ve Combo yu uzun süre tecrübe ettim.Yemin ederim Zafira kadar hoşuma giden bir araba olmadı.Maşallah bukalemun gibi her kılığa giriyor.Tam aile tipi bir araba.Bazen müşteri çıkıyor satmaya kıyamıyorum yerine ne alacam diye.Hadi Yeni Zafira alayım desem bi sürü borca gircem hiç gerek yok kaşınma diyorum ...

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı aldığımda (2013 yılı) Cyclone marka ön/arka park sensörü ve alarm almıştım ama hala taktırma fırsatım olmadı. Evde paketlerinde duruyorlar.