Opel Zafira Kulubu

yamur.nder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta 2004 model aracımın muayenesini yaptırmak istedim. Muayene de şöyle bir sorun çıktı.
Aracın net ağırlığı 1380 kg
Azami yüklü ağırlığı 1690 kg
Görevli dediki bunda uyuşmazlık var, araç 7 kişilik olduğu için azami yüklü ağırlığı en az 1900 kg olması lazım. Git emniyetten düzelttir, muayeneni yapalım aksi halde muayeneden geçmez dedi.
Emniyet Müdürlüğü ne gittim, aracın dosyasında teknik bilgilerini gösteren belge çıkmadı, aracı 1.5 sen önce iskenderun dan almıştım, iskenderuna meil attılar ama ordanda belge çıkmadı.
Memur, servise gidip servisten, imzalı mühürlü, aracın teknik bilgilerini gösteren bir belge almamı eğer ordan alamazsam mühendisler odasından proje çizdirmemi söyledi. En az 300 tl tutacağını söyledi.
Bir bakabilirmisiniz sizin araçta ağırlık bilgileri nasıl.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Yazın ben koltuk sayısı yüzünden baya sorun yaşadım vizeden geçemedim.Araç uygunluk belgesi istedim Opel merkezden yolladılar.O şekilde geçtim ... :mad:

ortamxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar abiler yıkamacıya aracımı bıraktım ve aldıktan sonra 2003 model zafiramın şöför kapısının önünde duran elegance yazısının düştüğünü farkettim bu yazıyı bereden bulabilirim. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çelik jant mı normal mi ?

Çelik jantlar pahalı sanırım.:mad: Bizim araçlara saç jantlar da olmaz diyorlar. Bir de demir jantlar varmış galiba çelik jant görünümlü.:bir:
İşimi görsün yeter. Başka bir beklentim yok zaten.
Uygun fiyatlı 2. el çelik jant olursa o da olur.:rakir:

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Aranıza yeni katılıyorum. 3 Hafta önce aldım zafiramı 2000 1.8 16v comfort. çok memmunum arabamdan iyiki almışım zafirayı. İnşaallah üzmez beni. ben sizin aranızdan katılmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım sizde benden mutluluk duyarsınız

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam. Aranıza yeni katılıyorum. 3 Hafta önce aldım zafiramı 2000 1.8 16v comfort. çok memmunum arabamdan iyiki almışım zafirayı. İnşaallah üzmez beni. ben sizin aranızdan katılmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım sizde benden mutluluk duyarsınız

Aracınız hayırlı olsun.:bir:
Rabbim kaza bela göstermesin.
İnşaallah güzel günleriniz ve de hatıralarınız olur.:dil:
:cool::cool::cool:

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
aracım net:1340 azami yüklü ağırlık 1730 ve en son aralık ayında vizeden geçmiş

yamur.nder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıcınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.