Opel Zafira Kulubu

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
1.25 motor lpg li 2001 ford fiestam vardı

öncelikle yeni zafiranız hayırlıolsun Allah kaza bela vermesin
sorunuza gelince arabanızda bi sıkıntı yoktur umarım bu arabanız 116 beygir heral de demi e agırlıgıda 1450 kg e normal yani zamanla alışırsınız keyifli sürüşler

nmtlutrkmdyne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkese. Opel seven biri olarak daha önce 2004 astra h kullanmıştım iyi yada kötü yanlarını az çok biliyorum. Zafira almayı düşünüyorum. 2004 1.8 zafira elegance otomatik nasıldır? Bilgisi olanlar yardımcı olursa minnettar olurum.

mahmutgencel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S. A. Arkadaşlar. Aracımı aldığından beri problemlerden keyifli bir sürüş yaşayamadım. Araçta ciddi bir çekiş problemi vardı ve ben çok normal olduğunu düşünmemiştim. Sonrasında Tek silindir ateşleme sorunu yaşadım ve ateşleme bobinin geçtiğimiz hafta değiştirdim. Sonrasında ise özellikle sabahları yine aynı şekilde aracın arıza ışığı ateşlemeden dolayı yandı. Tekrar ustaya gittiğimde çoklu silindir ateşleme problemiyle karşılaştık. Ustanın dediğine göre bu sübap ayarlarından kaynaklanırmış. Bu motorlar sübap ayarını otomatik yapmıyormuş ve bir süre sonra ayarları bozulduğundan dolayı hem çekiş problemi hem ateşleme problemi yaşanırmış. Ustam açıp sübapları değiştirmek gerekir diyor. Çelik sübap takalım peoblem kalmaz dedi. Fakat bu konuda ne yapmalıyım karar veremedim. Daha önce opel kullanmadım ve huyunu suyunu bilmiyorum. Acil olarak bu konuda tecrübe yaşayan arkadaşlardan yardım istiyorum.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et