Opel Zafira Kulubu

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Süleyman, bende de benzer sıkıntılar var. Aracım 120binde LPG takılalı yaklaşık 80bin km oldu.

Benim şikayetlerim rolantide düzensiz davrandığı durumlar, yokuşta çekiş problemi, kırmızı ışığa gelirken aynı anda fren ve debriyaja basınca hareket halinde stop etme, fazla yakıt sarfiyatı, titreme, tabi bunları hem benzin hem de lpgde yapması.

Ankara onz opel özel servis 1200 tl fiyat verdi. Detaylar aşağıda.

-16 adet sübap 280tl
-Takım conta 175tl
-motor kapağının yeni sübaplara göre revize edilmesi 200tl
-yağ 75tl
-yağ filtresi 15tl
-antifiriz 25tl
-buji 50tl

-işçilik 400tl

Henüz karar vermedim. Bilgi olarak bulunsun.

Bence rakam uygun,bana burada 2000 - 2500 tl hesap çıkacağını söylediler,bu işi özel servisinde yaptırmak istediğimizde fiyat 2 den aşağı yok.
Daha bugün perdiyodik bakımını yaptırdım o servise bakım maliyeti 240 tl

5-30 gm yağ
3 lt antifiriz
hava - yağ - polen filtreleri,ön sol teker balatasından şıngırtı sesi geliyordu biraz turlayıp gezdiler işçilik gösterdiler derken hesap böyle çıktı geldi,

Başka yere de güvenemiyorum,yarın birgün bir sorun olduğunda da beni madur etmeyecek karaterde insan olduklarına güvendiğim için 2-2,5 neyse verip yaptıracam gibi,
Nette araştırıp okuduğuma göre bu revizyondan sonra oluşabiliecek subap rölanti vs ayarsızları gibi durumlarda tekrar git gel meseleleri de yaşanabiliyormuş

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba Süleyman, bende de benzer sıkıntılar var. Aracım 120binde LPG takılalı yaklaşık 80bin km oldu.

Benim şikayetlerim rolantide düzensiz davrandığı durumlar, yokuşta çekiş problemi, kırmızı ışığa gelirken aynı anda fren ve debriyaja basınca hareket halinde stop etme, fazla yakıt sarfiyatı, titreme, tabi bunları hem benzin hem de lpgde yapması.

Ankara onz opel özel servis 1200 tl fiyat verdi. Detaylar aşağıda.

-16 adet sübap 280tl
-Takım conta 175tl
-motor kapağının yeni sübaplara göre revize edilmesi 200tl
-yağ 75tl
-yağ filtresi 15tl
-antifiriz 25tl
-buji 50tl

-işçilik 400tl

Henüz karar vermedim. Bilgi olarak bulunsun.

bendede benzer bi rolanti dengesizligi vardı bogaz kelebegi temizlendi, düzeldi. rolanti dengesizliginin birçok sebebi olabilir. ama şu muhakkak ki lpg takıldıktan yalkaşık 40 50 bin km sonra o subablar degişecek
:)

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bu arada dostlar benim zafira şehir içi şdışı karışık yaklaşık 100 km de 10 lt lpg yakıyor sizce nasıl çok mu?:confused:

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana çok gibi geliyor :bir:
kimse cevap vermeyecek sanmıştım :)
teşekkür ederim

Başlığımız çok güncel değil ama fırsat buldukça yazmaya çalışıyoruz.

Bilmiyorum konyada LPG litre fiyatları ne kadar.

Ankara'da shell ve opetlerin çoğunda 1.99, düşük kaliteli yerlerde 1.79 a bile gördüm.

Aracınız km'de yaklaşık 20 kuruş yakıyor. Uzun yolda da sakin kullanımda en düşük 17-18 civarına iner. Ben 110 120 km hızla 20 kuruş civarı yakıyorum.

Görüştüğüm kişilerin çoğu kendi araçları için 25-30 kuruş civarı diyor.
Zafira A-B kasalar yakıt konusunda iyiler.(benzin-lpg)

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Başlığımız çok güncel değil ama fırsat buldukça yazmaya çalışıyoruz.

Bilmiyorum konyada LPG litre fiyatları ne kadar.

Ankara'da shell ve opetlerin çoğunda 1.99, düşük kaliteli yerlerde 1.79 a bile gördüm.

Aracınız km'de yaklaşık 20 kuruş yakıyor. Uzun yolda da sakin kullanımda en düşük 17-18 civarına iner. Ben 110 120 km hızla 20 kuruş civarı yakıyorum.

Görüştüğüm kişilerin çoğu kendi araçları için 25-30 kuruş civarı diyor.
Zafira A-B kasalar yakıt konusunda iyiler.(benzin-lpg)

konyadada aynı hemen hemen aynı opet sell gibi markalar 2.00, 2.06, 2.09 falan konyalıyım ama işim geregi karaman/ermenekte yaşıyorum burda ise 2.42 lpg opet:mad: buralar daglık alan 5. vitesi hiç kulanamıyorm haliyle yakıt artıyor birde litre olarak hesaplamak daha gerçek veri oluyor her yerde lpg fiyatı aynı degil:bir:
:tesk:

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 2009 model 1.8 easytronik. 100 km de 9,0 lt ila 11,3 lt arasında lpg tüketimim oluyor. Burada (Bolu) lpg şu an normalde 2,32 krş indirimli günlerde 2,12 krş . ortalama olarak genelde 10,3 lt/100 km lpg tüketimim var genelde. Ben aracımdan çok memnunum. Keşke yıllar önce ilk olarak bu araç ile tanışmış olsaydım.
Herkese kazasız günler dilerim.