Opel Zafira Kulubu

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlerin arızalı oldugunu nasıl anladınız

Bir önceki sayfada tüm öyküsü ile anlatmıştım.(sy.482)
Şöyle ki;

-------------------------------------------------------------------------------

5- Sübap değişim sonrası LPG:
Gel gelelim LPG'ye, sorun devam ediyor. Gaza bastığımda vuruntulu çalışıyor ve devir ibresi dalgalanıyor.

LPGdeki sıkıntını net olarak anlaşıldığı nokta da şöyle: Arac benzinde, motoru ısıtıyorum, 2000 devirde ayağımı gazda sabit tutuyorum, bu esnada aracı gaza alıyorum ve araç LPG ye geçince 2000 den 1700devirlere düşüyor ve 1700lerde devir dalgalanmaya başlıyor. Motor sesi bariz değişiyor ve egzozdan çiğ yakıt atıyor.

Şu anda aracı benzinde kullanıyorum(Benzinde de az yakıyormuş bizim araçlar, bunu hatırladım ). Alternatif LPG servislerinden fikir alacağım.
Allah kaza bela vermesin, bunlar çözülür bir şekilde.
Bakalım nolacak..
Selam ve saygılarımla..

---------------------------------------------------------------------------

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Enjektör fiyatları markaya göre değişiyor.

Arkadaşımın aracında atiker marka lpg takılı, enjektör seti 150 tl.
Benim aracımda landirenzo marka mevcut, enjektör seti 600tl civarı.[/QUOTE]

insanın aklına gelmiyor degil.:confused: neden atiker 150 iken landirenzo 600 tl atiker kötü landironzomu iyi yada ikiside aynı işi görüyorken landirenzo marka yaptım diye fiyatı yüksek yada ital ürün oldugu içinkurdan dolayımı yüksek :bir:
sizce kenan bey:)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ön çakmaklık girişine bozuk para düşmüştü, sigortayı attırdı. Bu nedenle çalışmıyordu.

Bugün usta halletti.

Zafira B Çakmaklık Sigortası : Bagajda soldaki gizli bölmenin içerisinde sigorta kutusu mevcut. Kutu üzerinde "30" nolu kısımda 2 adet mavi 15Amper(ön ve arka için) sigorta bulunmakta. Bunlar çakmaklık sigortaları oluyor.
Sigorta 50 kuruş.
Bilgilerinize..

Kitapçık evdeydi, sigortayı bulmakta zorlandık.

Kazasız belasız sürüşler.

Aynı şey yine başıma geldi, iyi ki yazmışım buraya:rakir:

cosgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel zafİra 2006 1.9 cdtİ aldim. GÜmrÜk ÇikiŞli İmİŞ, Üzerİnde cd70 navİ ses sİstemİ var. Fakat naİgasyon cd sİ olmasi lazimmiŞ,

elİnde gÜncel tÜrkİye harİtasi olan navİgasyon cd sİ ariyorum.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel zafİra 2006 1.9 cdtİ aldim. GÜmrÜk ÇikiŞli İmİŞ, Üzerİnde cd70 navİ ses sİstemİ var. Fakat naİgasyon cd sİ olmasi lazimmiŞ,

elİnde gÜncel tÜrkİye harİtasi olan navİgasyon cd sİ ariyorum.

Hayırlı olsun aracınız. Zafira başlığı altında bulacağınızı sanmıyorum ama site içerisinde yardım edebilecek arkadaşlar vardır muhtemelen.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selam Bayram arası nedeniyle kimseler görünmüyor. Herkesin geçmiş Ramazan Bayramı mübarek olsun. Bu zor günlerde ülkemiz için hayırlara vesile olsun inşallah.

Bu arada paspaslarım bayağı bi eskidi, altındaki plastik kısım ufalanmaya başlamıştı.

L.Locker marka(Hatayda üretiliyormuş sanırım) 3D havuzlu kauçuk paspas siparişi verdim. Kesilip biçilen paspaslardan değil. Direk araca göre üretilen cinsten.

Kargo ve KDV dahil 135 TL. Gelince yorumlarımı yazarım. Almayı düşünenlere referans olur.
http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/llocker-opel-zafira-2005-2014-3d-havuzlu-paspas-P102750619

Kazasız belasız yolculuklar..

cakabo__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 zafira b aracın var 1.6 105 beygir aracım birden geri vitese gecmemeye başladı yani bir sabah geri vitese takayim dedim geçmiyor ondan beride geçmedi sanayiye goturdum hemen şanzıman inecek dediler bende indirtmedim diğer viteslerimde hiç bir problem yok. Bu tip arizayla karşılaşan oldumu acaba.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Önce 1 e alıp dene olması lazım ...