!!!Opelde LPG istikrarsızlığı!!!

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu aralar biliyosunuz Opellerde kampanya var. Bir tanıdığımıza dizel pahalı olduğundan 1.6 115 hp astra alıp lpg taktıralım fikri üzerine araştırmaya girdik. Araca 36500 civarı fiyat aldık (easytronik)
Ancak satıcı diye tabir edilen arkadaşlar Landirenzo kampanyalarını ve bazılarıda Landirenzonun ne olduğunu bile bilmiyor.
Servis yetkilisine aktaralım diyorlar ordaki usta sanırım motor numarasını soruyor. eğer z16xer veya xep motorsa garantili takarız diyor. Motor numarasını satışcı bilmiyor neyse zar zor öğrendim bayinin birinde xer motorlu h kasa araç var. bununla xep arasındaki farkı biliyomusun bu motor numarası eski üstelk dedim bilmiyor. bize ne gelmişse herkesde o vardır diyo :)
Neyse uzatmayalım servis garantili LPG takmadığını ifade etti satıcılar. Ama usta uygun motora takarız dedi.
Ayrıca H kasalarda A ile başlayan motorunda olduğunu öğrenmiş olduk.
Garantiyi opelmi veriyo Landirenzomu veriyor onuda anlamadım.
Opel sadece 1.4 motoralr için garanti veriyormuş.
Bı konuda benim gibi sıkıntı yaşayan varmı?
Böyle bir karmaşa çıkınca bizde vazgeçtik opelden. bu şekilde devam etsin opel Türkiye. Avrupada bazı markalar fabrikadan LPG li çıkarırken bunlar LPG takılmayan araç üretiyorlar.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzonun bir kaç ay içinde 1,4 ve 1,6 turbo motorlara garantiyi bozmadan lpg takacağını biliyorum ama fuarda gördüğüm kadarıyla 1,6 Easytronik astra H hb de lpg vardı hemde araba 8km deydi daha sıfır. Garantiyi bozmadan taktıklarını söylemişti görevli.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Landirenzonun bir kaç ay içinde 1,4 ve 1,6 turbo motorlara garantiyi bozmadan lpg takacağını biliyorum ama fuarda gördüğüm kadarıyla 1,6 Easytronik astra H hb de lpg vardı hemde araba 8km deydi daha sıfır. Garantiyi bozmadan taktıklarını söylemişti görevli.
Burda garantiyi landirenzo veriyor sanırım opel garanti vermiyor ve sorumluluk almıyor. Benzinin 5 TL ye yaklaştığı bir dönemde deli gibi benzin yakan arabası olan bir markanın bu konuya bu kadar uzak kalması ve teşvik etmemesi enteresan ve aynı zamanda ticari bir hata bence.

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis aracınızı alıp en yakın anlaşmalı sanayideki brc veya landrezzo bayisine götürüp taktırıyor :) Ben gittim 105 bg lik motorlarda garanti var 115 lerde yok dedi adam hiç gerek yok ozmn dedim bi sıkıntı olurmu dedm olmaz dediler servisler aracı oluyor bu konumda sizden 2 kat para alarak garantili diyor ama başınıza bişey geldiğinde kullanıcı hatası vs diyor yani garanti deilde işiniz şansa kalmış... km de 1 milyonda yaksa aracı bozmam yapıcak bişey yok