Opelden Anlayan Usta YOKK

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar abartmayın ya. Nasıl parça sıkıntısı çekiyorsunuz anlamıyorum. Ben 6 sene Tigra'ya bindim bir kere bile parça sıkıntısı çekmedim. Usta bulma konusunda katılıyorum fakat usta konusunda sadece bilgi sahibi olmasından çok işini iyi yapmasına dikkat edin. Ben işini iyi bilip te müşteriyi adam yerine koymayan usta da gördüm pek bilgisi olmayıp ta çözüm üreten usta da gördüm. Hangisi olduğuna sen karar ver yada kendi kendinin ustası ol.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır 10-15 farklı ustaya gittim. hepsi birbirinden berbattı.bir tane bile düzgün usta bulamadım hem bu sebepten hem arabanın durduk yere arıza çıkartmasından dolayı opelden nefret etme seviyesine geldim.son olarak trigeri ve devirdaimi değiştireceğim. bir de kafama takılan şu: şarj dinamosunun bilyası değiştikten 1 hafta sonra tekrar değişecek duruma gelmişti, bu nasıl olur anlayamadım.
Öncelikle geçmiş olsun diyorum,Şimdi sesi bilmediğimden dolayı yorum yapmayacağım,
Opeli satınca alacağınız herhangi bir markada(burda maksadım opeli övmek veya yermek değil) aynı durum veya benzeri olay hasıl olduğunda bulacağınız usta gene daha mı iyi olacak? yani sorun ustada ise aracın suçu ne? o zaman o markamı suçlu olacak? iş bilmeyen ustalar dolu iken araca değil ustaya sorun bulabilsek iş daha basit olurdu diyorum.

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca da sorun buluyorum ben. aracım eksantrik mili sensör arızası verdi,değiştirdim arıza devam etti, 1 hafta sonra egr arızası verdi, şimdi kafasına göre bazen 120'yi geçmiyor bazen arızalar sönüyor. beyin arızalıdır dediler,usta bulamadığımdan güvenemediğimden yaptıramıyorum. üstelik arabayı asla hor kullanmam, çok dikkatliyimdir, her yerden arıza veriyor. konu dağılmasın sadece arızası bol diye örnek vereyim dedim:)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfurullah Giray bey ben hor kullandınız vs demedim,
madem sorunu servis cözemiyor o zaman garantiniz olduğu müddetce istediğiniz servisi seçme hakınız var, ve bunu değerlendirin,arızanız içinde krank devire baksınlar birde madem arıza var bu cit cit krank devirdende olabilir sonuçta kasnak üzeri sanıyorum

meriva64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bi opel kullanıcısı olarak.. insan arıza cıkarmasa bile tedirgin eden bi marka... bundan sonraki aracımı japon düşünüyorum kesinlikle.. honda -toyota ya da mazda..

kırmızı corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey teşekkür ederim yorumlarınız için. Gaziantepten usta önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa sevinirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Üçü beşi bilmem arkadaşlar aracı sıfır alacaksın beş yıl dedimi kıçına çakacaksın tekmeyi...bu kadar basit... ya değilse adamın ocağına incir ağacının alasını dşkmeyi beceriyor.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Parça sıkıntısı da usta sıkıntısı da küçük yerlerde daha çok oluyor. Ben parçaları genelde İstanbul'dan sipariş ediyorum mecbur. Onda da olası bir yanlış gelme, uymama vb. durumunda geri gönder, o, bu... Bir sürü iş oluyor. Usta konusuna hiç girmiyorum bile. Adamlardaki hava, trip, artistlik kimselerde yok. işin ehli olsalar yüreğim yanmayacak da işten de bihaberler.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim bey teşekkür ederim yorumlarınız için. Gaziantepten usta önerisinde bulunacak arkadaşlar varsa sevinirim.

Aziz kardeşim al adresi ve telefonu bu sayfada.
http://www.kusget.com/firmalar/motor-test-oto-tamir-ve-bakim-servisi_464.html
Geçenlerde Astra h mi götürdüm yağ bakımına gayet ilgilendi.tüm sorunlara nokta atışı cevaplar verdi ve opel'den iyi anlıyor.ama sadece motora bakıyor.küsget b-2 kapısından girin zaten solda Tabelası var az ara sokakta.eğer yabancıysanız bende Yardıma gelirim müsait olursam.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üçü beşi bilmem arkadaşlar aracı sıfır alacaksın beş yıl dedimi kıçına çakacaksın tekmeyi...bu kadar basit... ya değilse adamın ocağına incir ağacının alasını dşkmeyi beceriyor.

Sana bişey diyeceğim için yanacak.altımda berber var 2 gün evvel 1.25 motor Fiesta Aldı sıfıra.arabanın daha 48 saati yeni doldu,koltukta poşetler duruyor arabayı çizik manyağı yapmış namussuzlar.bütün gün kamera kaydı aradık ama bulsak da olan oldu artık.araba sırf Sıfır diye çizerek geçiyor namussuzlar.bende sıfıra yakın Astra j y da i30 düşünüyordum 1 aya kadar ama bunları görünce vazgeçesim geldi.