Opel'e lpg takmak_?

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar lpg takmayı düşünmüyorum ama bazen servislerde, tamircide falan konuşuyoruz hani taksak mı diye bazı ustalar takın sorun çıkarmaz diyor ama bazı ustalarda takmayın bu kasa vectralarda motoru bitiriyor, arıza bulması zor oluyor, çok arıza çıkarıyor gibi şeyler söylüyorlar bilgisi olan veya kullanan arkadaşarın tavsiyesi ne olur_? Problem yaşıyorlar mı_?
Araç: 2001 Vectra 1.6 comfort

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 sene oldu taktıralı herhangi bi arızayla karşılaşmadım...

ayrıca,bununla ilgili bir sürü açık konu var zaten,tekrar tekrar konu açmaya ne lüzum var???

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi marka taktırdınız yazarsanız arkadasa ve taktırmayıı düsünenlere tavsiye olmus olur

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 sene oldu taktıralı herhangi bi arızayla karşılaşmadım...

ayrıca,bununla ilgili bir sürü açık konu var zaten,tekrar tekrar konu açmaya ne lüzum var???

O açılan bir sürü konuyu arattım ama benim sorumun aynısını bulamadım. Genelde hangi marka, performans, x marka kullanan varmı, lpg sorunu, kaçlık tank, gaz yemiyor, ivme, lpg öneri tarzı sorular var benim sorum ise gerçekten ustaların dediği kadar bu motorlarda sorun çıkarıyor mu_?
Genede öneriniz için teşekkürler..

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim gördüğüm bobin arızasına bağlı tekleme sirkeleme gaz yememe sorunu kronik

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda vectra b kasa 2001 1.6 comfort aracıma benzim aldığım istasyon sahte benzin satmıştı ve opel servisine götürdüğümde kızgınlıkla lpg taktıracağım sahte ve kaçak benzin ve istasyonlardan bıktım dediğimde opel ustası (usta çok samimi arkadaşımdır) bana "valla hiç tavsiye etmem yazık edersin arabana,lpgde de birsürü sorun yaşarsın" servise gelen opellerin bir çoğunun lpg sorunundan dolayı geldiğini söyledi,bende taktırmaktan vazgeçtim.benim aracımın aynısından arkadaşımda vardı ve lpg takılıydı araçta arkadaşımda biraz acemiydi arabayı 128.000 de rekteveye sokmak zorunda kaldı.tercih senin...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg kullanıyorum hiç bir sorunla daha karşışmadım ve inş. bundan sonrada karşılaşmam. haa şöyle birşey var. lpg aracı gerçekten zorluyor.. bakımısız bir arac benzinde eh işte idareten gidiyorsa lpg de kesinlikle sorun verir. ama bakımı düzenli yapılıyorsa birşeyden korkmamak gerekli diye düşünüyorum.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda vectra b kasa 2001 1.6 comfort aracıma benzim aldığım istasyon sahte benzin satmıştı ve opel servisine götürdüğümde kızgınlıkla lpg taktıracağım sahte ve kaçak benzin ve istasyonlardan bıktım dediğimde opel ustası (usta çok samimi arkadaşımdır) bana "valla hiç tavsiye etmem yazık edersin arabana,lpgde de birsürü sorun yaşarsın" servise gelen opellerin bir çoğunun lpg sorunundan dolayı geldiğini söyledi,bende taktırmaktan vazgeçtim.benim aracımın aynısından arkadaşımda vardı ve lpg takılıydı araçta arkadaşımda biraz acemiydi arabayı 128.000 de rekteveye sokmak zorunda kaldı.tercih senin...

Alakası yok.. Bazı sorunlar LPGde kendini daha çok belli ediyor diye. Sorunu lpg yapıyor diyemeyiz. 3 yildir kullaniyorum bobin dişnida hiç bir sorun olmadı. ama dedigim gibi bobin zaten sorunluydu ama lpgde hissettik. degistiricne benzinde de fark ettigini gorduk..

İnsanalr araçlarına bakmiyor yada yaptıkları tek şey silecek suyu eklemek..
sonra bakımalrdan ksıtıgı para yetmeyip bide lpg taktırayım benzinede az para vereyim diyor. taktiriyor iice sorunlar çikiyor..

Arkadaşalr eger kendinize ve aracınıza güveniyorsanız. hiç kuşkusuz lpg taktırın derim.. Benzine zam üstüne zam geliyor. nereye kadar öpüleceksiniz ya.. LPG dönüşüm yapan servislerin önünden geçin bi kaç gün. her gün o serviste 10larca araç göreceksiniz. neden çünkü aklın yolu bir..

Benim tavsiyem BRC kit taktırmalısınız.. Genel araştırmöalarım ve kullanmalarım sonucu BRC diyoru mben. bende de BRC var..

İyi bir usta eşliginde tadından yenmez..

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aracıma brc sistemini taktırdım.Aracımda bobin sorunu çıktı ve bobini değiştirdim ama arabamın 9 yıllık olduğunu düşünürsek normaldir artık değişmesi :) Lpg ye gelince ilk önce arkadaşlar sistem gerçekten çok önemli tabi ustada.Aracım benzinliden farklı gitmiyor.Ben seri araba kullanmayı seviyorum ve inanın tüp falan demeden ne araclar alıorum aşağıya canavar gibi maşallah.Az daha unutuyordum aldığınız gazın markasıda çok önemli.Sakın olaki HABAŞ falan almayın.Demirören,PO,Shell bunlar iyi markalar birde çok farklı gaz denemeyin genelde aldığınız markadan alın :)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmete katılıyorum.. kaliteli gaz onemli. Bende opetten alirim. yani aygaz katkılı..

benimde araç 8 yasida degisti bobin. yani zaten normal seyler bunlar..