Opelin garanti den yan çizme taktikleri,

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Bilin diye yazıyorum, 4 yaşında aracım var opel corsa beyaz.
Benim aracın boyası kendi kendine dökülüyor, pul pul dökülüyor. İlk söylediklerim taş vurması mı bu diye şüphe ile yaklaşıyorlar ama alakası yok taş ile boya dökülüyor..
Servisin taş vurmuştur biz ne yapalım diye başından savmasına ısrarla bekleyip muhabbet etmeye çalışmam sayesinde bi zahmet ancak aracın başına geçirebildim.
Baktı ettik konuştuk hakikaten taş vurmasına benzemiyor, hadi önüne taş geldi arkasında var, tavanda var, hem vuruk ezik belirtisi yok..hmm. haklısını boya dökülüyor,
amaa... diye bir muhabbet başladı ben de opelin garanti oyunlarını dinlemeye başladım.

servise düzenli gelmediğiniz için diye söze girdi arkadaş. Ama dedim bu mekanik arıza değil ki gelsem ne yapacaktınız boyamın aracın bakımıyla ne alakası var dedim. Yok ona bişey yapmıyoruz ama opelin böyle bir garanti şartı var ben şimdi sizin aracı garantiye yönlendiremem servis dökümlerini isteyecekler burada eksikler var. kusura bakmayın dedi.

ama dedim bu opelin hatası değil mi ben ne yapmış olabilirim aracın boyasına, bak gördün kendi kendine dökülüyor. Tamam bir sorun var boyada ama garanti için birşey yapamıyorum dedi. Benim de canım sıkıldı çıktım servisten. Boyacıda rötüşlattım 20 kadar yeri.

Aracım iyice kirlendi bir temizlik şirketinden full bakım yaptırmak istedim ve bana aracın boyası dökülüyorsa bizim boya korumamız cila mila bişeye fayda etmez boşuna yaptırırsın dedi. Boyanın kaliteli olması lazım ki üstüne yaptıklarım güzel dursun vs.. Bi daha canım sıkıldı.

Opel türkiyeyi aradım bu sefer. bana servis bakımlarıı derse cevabı yapıştıracam mekanik ile bunun ne alakası var felan diye sinirlenecem. Ama beni çok şaşırttılar :

Aracınızın boya koruma ve korozyon bakımlarını düzgün olarak yaptırmalıydınız. Her sene...

Ne koruması ne korozyonu böyle bir hizmet mi var? dedim. Servise gittim servis bile böyle bişeyden bahsetmedi şimdi siz çok ilginç bişeyden bahsediyorsunuz. Benim haberim yok, etrafımdaki arkadaşlarımın da haberi yok. Yani insanlar bunu özellikle servisten talep mi etmeliler dedim.

Evet bu sizin tüketici sorumluluğunuz siz bu bakımı talep edip her sene yaptırmalısınız ki : Boya garantisi olsun. Yoksa boya garantisi de bozulmuş olur.

Dedim beni çok şaşırttınız, opel beni çok üzdü. Hiç kusurum yok, boya kendi kendine dökülüyor ve bu masraflı bişey yeniden boyatmak bi ton para beni çok üzdünüz dedim. Yapçak bişey yok dediler.

Acayip ve bilmediğiniz bakımlar eksik diye fabrikasyon bir hata üzerinize kalabiliyor.

Bir daha araç alırsam bunu göz önünde bulunduracağım.

Benim bu olayların türkçesinden anladığım, opel aracı garantisiz satıyor, garanti istiyorsanız düzenli olarak opele ödeme yapmalısınız. Hatta bu da yetmez acaba size yapmayı unutmuş olabileceğim bir ödeme var mı, başka nasıl ödeme yapabilirm acaba diye araştırıp onu da ödemelisiniz ki yarın opele bu araçta şöyle bir garanti kapsamında arıza var dediğinizde

opel sizin ödemelerinizi görüp alt alta yazıp toplasın. sonra garanti kapsamındaki işin maliyeti ile karşılaştırıp hmmm kurtarıyor deyip güler yüzle hizmet versin.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun ben bi servise gittim ve illalah ettim opel türkiyey bile gittim izmire artık orda bile samimi oldum nemi oldu hiç bişey oğuz bey var müşteri hizmetlerinde ama inanın aracınız bozuk olmasa bile devalı gidip şikayet edicen bişeyler uydurucan yoksa tınlamıyorlar. yapıcak bişeyiniz var mahkemeye başvurup hakkınızı savunabilirsiniz sonrada almanya devreye giriyor sonrada opel türkiye eninde sonunta opel türkiye işi görüyor ama mahkeme sonucu eğer haklı olursanın sıfır araba bile alabilirsiniz

msm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle çok geçmiş olsun :( Bence mahkemeye başvuracağım deyin bakalım ne diyecekler; ve gerçekten başvurun, kesinlikle bir yaptırım olacaktır ;)

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Keşke rötuş yaptırmasaydınız. Şimdide diyecekler arabaya rötuş yaptırmışsınız,oradan yan çizerler bu seferde.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviissin korozyon hizmetide varmış demek bunu da 10000 bakımı içine sokmaları gerekmez mi o zaman ???

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herzamanki gibi yıldırma politikası... Malesef opel türkiye çok başarısız... Bu arada diğer firmalarda neler oluyor pek de bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki opel servisleri aracın garantisi söz konusu olduğunda üç maymunu oynuyor...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef böyle ülkede bu işler.Allah hepsinin belasını versin sizin helal paranızla sizi rezil edenler o kazandıkları paranın hayrını görmesinler.gidin arabayı aldığınız acentenin sahibine helal etmiyorum verdiğim para senden çıkmazsa çocuğundan çıksın de.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise 2008 astra h aracamızı sattığımızdan beri gitmem onunda yıllık bakımını garantisi devam etsin diye serviste yaptırmıştık o araçtada arka stoplar su alıyordu 0 arabanın söyledik biz size haber verecez dediler arabayı sattık 5 ay oluyor daha haber gelecek geçen gün astra f aracımın klıma sogutmuyordu forumdandan arkadaslar serviste kampanya var 59.90 dıyınce sanayıde yaptıracagıma serviste yaptırım dedım altından birşey cıkacagını bılıyordum randevu aldım gıttım ruhsatı aldı adam ordaki servis yetkilisi beyefendi 59.90 değil mi dedim hayır klimanın mekanık bakımı 59.90 dedı mekanik naısl oluyorsa artık normal bakım 70 ytl dedi ayrıca bakacaz eğer kaçak yada başka birsey varsa ustune daha masraf çıkar dedı hadi işiniz rastgelsın dedım beyfendı yanlıs anladınız dıo neyını yanlıs anlayacam ya dedım hem 59.90 dıyorsunuz hem 70 ytl bakım ücreti cıkıyor üstünede daha ek masraf çıkar diyorsunuz zaten benim aracım 97 model bu servise aıdm atmıodm yıne atmam dedım opel club card varda onuda kırdım söylene söylene servisin önüne fırlattım direk sanayiye gittim sanayide hallettirdim diyeceğim o ki Allah servisin eline düşürmesin iyi bir usta bulun yinede servise gitmeyin ve şunuda iddaa ediyorum eğer bayi araba satmasın bu opel servisleri batar gider içeriye girin hep adamlar garantisi devam etsin diye getirmişler işte.

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi de opel almanyaya fotoğraflar vs. ile ulaşmaya çalışsanız belki bişeyler çıkabilir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tırdan indirirken filan bişe olduysa alttaki boyayı kazımadan üzerine boya yapılırsa bir müddet sonra pul pul dökülür