opell kadett yardımm

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim 1975 opel kadetimin 10 gündür çözemedigim arızası var motorum 1200 cc aracımda gazda kullanıyorum geçen ay komple kapak yaptırdım yuvalar döküm oldugu için aşınma yapmış çelik yüksük yaptırdım tormacıya 300 tl bayıdım bir hafta sonra bursadan çıkıp eskişehir üzerinden ta hatay erzine kadar gittim 4 yol osmaniye adana gezdim tık yoktu bursaya döndüm ama son on gündür arabam tekleme yapmaya başladı tamirci karbratör dedi karbratörcü platin dedi yemi komple buji buji kabloları platin meksefe yeni taktırdım ama olmuyor canım arabam normalde 3 vites çıktıgı rampayı 1 vites çıkamıyor kalıyor akü bile sıfır aldım ginede sabahları çalışmıyor 5 dakka basıyorum almıyor vurdurunca tekliye tekliye çalışıyor ısınınca düzeliyor 3 5 saniye basmayla alır konuma geliyor benzindede aynı gazdada aynı sorun nerden olabilir yardımlarınızı bekliyorum

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim 1975 opel kadetimin 10 gündür çözemedigim arızası var motorum 1200 cc aracımda gazda kullanıyorum geçen ay komple kapak yaptırdım yuvalar döküm oldugu için aşınma yapmış çelik yüksük yaptırdım tormacıya 300 tl bayıdım bir hafta sonra bursadan çıkıp eskişehir üzerinden ta hatay erzine kadar gittim 4 yol osmaniye adana gezdim tık yoktu bursaya döndüm ama son on gündür arabam tekleme yapmaya başladı tamirci karbratör dedi karbratörcü platin dedi yemi komple buji buji kabloları platin meksefe yeni taktırdım ama olmuyor canım arabam normalde 3 vites çıktıgı rampayı 1 vites çıkamıyor kalıyor akü bile sıfır aldım ginede sabahları çalışmıyor 5 dakka basıyorum almıyor vurdurunca tekliye tekliye çalışıyor ısınınca düzeliyor 3 5 saniye basmayla alır konuma geliyor benzindede aynı gazdada aynı sorun nerden olabilir yardımlarınızı bekliyorum

yardım edebiecek kimse yokmu :sorry:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel kontrollü jikle mi var yoksa otomatik jiklemi araç ? Sadece soğuk çalışmada olması aklıma karbüratör jikle düzeneği ve distribütör kapağında olası nemlenmeyi getirdi aklıma .

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel kontrollü jikle mi var yoksa otomatik jiklemi araç ? Sadece soğuk çalışmada olması aklıma karbüratör jikle düzeneği ve distribütör kapağında olası nemlenmeyi getirdi aklıma .

manüle jikleli distribütör kapagınıda yeni deyiştirdim bu gün tamirci tekrar kontrol etti temiz dedigi abi araba nedense gazdada benzindede ayar tutmuyor oldu :cry:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapakta yapılan işlerle ilgili sıkıntı olabilirmi ? Kompresyonları bir kontrol etseniz.
Bir de araç sıcakken yine bahsettiğiniz güç kaybı varmı?
Soğukken tekleme ise gaz yememek gibi mi yoksa yığılıp boğulma şeklinde bir tekleme mi ?

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bilmiyorum ama sogukken ful gaza basıp 2 3 dakika pat pat diyerek zorla çalışıyor ısınınca 5 10 saniyede gine ara sıra pat pat diyerek çalışıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim,
arabanin atesleme ayari nasil kim ölctü? disprötör kapagi nasil catlak varmi atesleme yani eski tabirle avans ayarini kim yapti??? dispritör kapagin yaninda kondensatör var o bozuk olabilir.ona bakildimi?..platin ayari olabilir...bunlara bakmak lazim bu arabalarin hassas yerleri bunlar..

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim,
arabanin atesleme ayari nasil kim ölctü? disprötör kapagi nasil catlak varmi atesleme yani eski tabirle avans ayarini kim yapti??? dispritör kapagin yaninda kondensatör var o bozuk olabilir.ona bakildimi?..platin ayari olabilir...bunlara bakmak lazim bu arabalarin hassas yerleri bunlar..

yadımın için teşekürler arkadaşım disbratör kapagı yeni ama dedigin noktalara baktıracagım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim anlamadigim taslama yaptridim diyorsun neyi yaptirdin??? eger kam mili ise
sibop ayarlarina bakmak lazim..birde o yaptirdigin yatak tekrar yemesin..aklima gelmedi degil ama insallah degildir yani birsey yoktur
gecmis olsun

lortati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunu hallettim hepinize çok teşekkür ederim soruna gelince okadar yere gittim en sonunda bursada karbratörcü hakkı ustayı tavsiye ettiler gittim arabayı dinledi aracın karburatör degilde emme siboplarının sıkı oldugunu söyledi beşyol da eskilerden erdogan ustaya gönderdi usta beni yaklaşık 4 saat beklettikten sonra ( motorun soguk olması ) lazımmış bir ayar çekti şimdi benim oglan ( maşallah diyelim ) :) süper oldu çekiş süper oldu motor sesi inanın duyulmuyor