Opelsizasla Forumumuza Hoşgeldiniz

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net
Ynt: Opelsizasla Forumumuza Hoşgeldiniz

benzinli bi arabayla 6 ayda 20,000 km....
minimum ortalama (9,4 litre) her 100 km'de 40 lira'dan,
20,000 / 100 = 200 * 40 lira = 8000 tl benzin parası :)
dizel farkı çoktan amorti edilmiş olurdu ....
neyse nasip böyleymiş...

benim araba 199 günlük 6,63 aylık....
6400 km'de bugün, minimum ortalama (6,5 litre) her 100 km'de 23,5 lira'dan,
6400 / 100 = 64 * 23,5 lira = 1504 tl yakıt parası vermişim :)
aramızda ki fark ciddi bi rakam.... 8000 - 1504 = 6496 lira ....
iyiki de dizel almışım.... walla....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

6 ayda 20000km şehir içi yapılamayacağına göre  sürekli uzun yolda 120-140 arası yolculuklarda 1.4t nin dizelle tüketim arasında pek farkı olmuyor max 6.5-7 lt lerde tüketim oluyor yani minimum 9.4 değil ama bende 6 ayda 20000km yapcak olsam bende dizel alırdım ama benim 6 ayda 1500km olduğu için sorun yok :D

ust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam ben üstün.İstanbulda ikamet ediorum ataşehir tarafında 1,3 ecoflex sahibiyim aracı 31 aralık 2010 saat 15:45 te görmeden telefonla aldım.keşke bi deneme sürüşü yapsaydım dedim :) bu volandan çıkan ses için bayya ewdekilerle sıkıntı yaşadım ama en son araç bu diğer tüm özellijlerinden memmnunm

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Merhaba bende aracımı dun aldım gercekten cok serı bır arac dızel omasına ragmen sankı ucuyor yada ban ole gelıyor.Aracı almadan evvel forumda cıkan yazıları tektek okudum gayet faydalı bılgıler ıcerıyor Admının ve dıger butun kulanıcıların ellerıne saglık

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ust link' Alıntı:
selam ben üstün.İstanbulda ikamet ediorum ataşehir tarafında 1,3 ecoflex sahibiyim aracı 31 aralık 2010 saat 15:45 te görmeden telefonla aldım.keşke bi deneme sürüşü yapsaydım dedim :) bu volandan çıkan ses için bayya ewdekilerle sıkıntı yaşadım ama en son araç bu diğer tüm özellijlerinden memmnunm
hoşgeldiniz foruma :)
insan aracı görünce zaten büyüsüne kapılıp pazarlık vs etmeyi bile unutuyor almak için

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Merhaba bende aracımı dun aldım gercekten cok serı bır arac dızel omasına ragmen sankı ucuyor yada ban ole gelıyor.Aracı almadan evvel forumda cıkan yazıları tektek okudum gayet faydalı bılgıler ıcerıyor Admının ve dıger butun kulanıcıların ellerıne saglık

Hoşgeldiniz sn. SEVANCAK
aracınız hayırlı uğurlu olsun
1.3 dizel ivmelenmesine tam olarak alışınca bu aracın hiç de o kadar ağır bir araç olmadığı zamanla anlaşılıyor
ilk devirlerde biraz zorlansa da sonra çok iyi toparlıyor ve performansı memnun ediyor

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

astraowner link' Alıntı:
arasında pek farkı olmuyor max 6.5-7 lt lerde tüketim oluyor yani minimum 9.4 değil ama bende 6 ayda 20000km yapcak

- çoğunluk şehirdışıda olsa, ortlamasının 9.0 litrenin altına düşeceğini sanmıyorum...
en iyi ihtimal 8,5 litre banko yakar, hep şehirdışı gezilmiyordur tahminim...
arkadaşın çoğunluk kullanımını şehir içi hesaplasaydım 11 - 12 litreyi baz alırdım zaten :)

not: bizim dizellerde ortalama tüketim fabrika verisi 4.1 litre yazarken,
gerçekte 6.5 litre... arada ki fark 6.5 - 4.1 = 2.4 litre....
1,4T 'nin ortlama fabrika verisi 7.0 + 2.4 fark desem = 9.4 litre gerçekte olanı buldum...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şehir içi ağırlıklı istanbul trafiğinde 8 elde edilebiliyor ve 20000km nin 15000-16000 i uzun yoldur en az bence 7 ortalama tutturabilmesi olası

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Aracım hakketten cok guzel gorunuyor nehiır gri regını gormeden tecıh ettım cunku olmazsa olmazım olan sunroof hangı renkte olsaydı o rengı alacaktım ama keske kırmızı olsaydı daha bır yakısıyor astraya

1

1423

Bilgi Girilmemiş

ben hergün aracımı kullanmıyorum ama 20.000km olmuş ve genelde şehirler arası.ekonomik gideceğim dediğimde 140 hp önce 1. aracı sonra 2. aracı derken saatler sonra bakıyorum ki beni sollamış kimse yok.genelde şehirler arası 9-10 litre yakıyorum..malesef hızlı kullanıyorum. o kadar basmama rağmen ekonomik aslında.bazen dizel alsaydım desem de yok yok benim için performans önemli..:)