Opet dizel ile yakıt tüketimi sorunu (6.7 lt)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opet den aldığım dizel yakıtın aracın çekişini çok düşürdüğünden ve yaşadığım diğer sorunlardan birkaç konuda bahsetmiştim.

Kısa mesafeli  soğuk motor ile  kışın çoğunlukla şehir içi olan kullanımda 5.4 lt yakıt tüketen aracım Opet den aldığım dizel yakıt ile bahar mevsiminde  6.7 litre tüketime ulaştı. 
Bir daha Opet den yakıt almayı düşünmüyorum. Sizleri bilgilendirmeyi kendime borç bildiğim için bu konuyu açıyorum.

Not: Ortalama tüketimi yol bilgisayarına göre değil kendim hesaplayarak söylüyorum.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opet dizel ile yakıt tüketimi sorunu (6.7 lt)

Klimanın açık olması veya hava filtresinin tıkalı olması da etkileyebilir.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Klimanın açık olması veya hava filtresinin tıkalı olması da etkileyebilir.

Araç 7800 km de 1 sene olmadı alalı.
Etkisi olacaktır mutlaka klimanın, ancak aracı aldığımız zamanda yaz mevsimiydi ve yine klima kullanıyordum, rodajda olmasına rağmen hiç bu kadar yakmadı.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Simdi mazotu nerden aliorsunuz peki?

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opetin dizelini kullanıpta çok memnun olan arkadaşlar var siz bence istasyonu değiştirin yada shell den alın devamlı.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç kullanırken en sinir olduğum mevzulardan; denetim vs vs ne olursa olsun istasyondan istasyona fark var.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
Simdi mazotu nerden aliorsunuz peki?

Shel v-power kullandım hep başka almadım. Sadece 1 depo Opet.
Özellikle yapmadım hep öyle denk geldi.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Araç kullanırken en sinir olduğum mevzulardan; denetim vs vs ne olursa olsun istasyondan istasyona fark var.

Başka hiçbir Opet istasyonundan yakıt almadım farkı bilemiyorum . Bu aldığım istasyon anadolu yakasında E-5 üzerindeki en işlek Opet istasyonlarından biri.

Bunula beraber Shell 'in Merter -Topkapı - Fatih te taramvay yolu üzerindeki istasyonu, Ankara Otobanı'nda bulunan istasyon, İzmir'in çıkışında bulunan istasyon, Muğla'dan Gökova'ya giderken  sağdaki istasyon ve Akyaka'dan Dalaman'a giderken ki istasyonlarından yakıt aldım. Hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım kaldı ki yine klima açık yaz mevsiminde 1 depo ile 1150 km yol yaptım uzun yol ile beraber.

Shell Muğlada'ki istasyonu denetleyebiliyor Opet İstanbulun göbeğindekini denetleyemiyorsa ben anca Opet'e tuvalete giderim.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben şehir merkezlerindeki istasyonları tercih ediyorum genellikle arabayı 30 martta teslim aldım su an 6000km ye merdiven dayadım hep shell v-power aldım ve gayet memnunum yakış olsun çekiş olsun tavsiye ederim. ilk kendi aracım ve ilk dizel aracım maşallahı var bence ses olarak da oldukça sessiz çalışıyor bir dizele göre. gecen de bir arkadaşımızın yaptığı gibi test ettim klimasız 80km hızda 5.viteste genellikle 3-3.2-4 gibi bi yakış var düz yollarda anlık olarak baktığımda. klima ortalama 0,8 ekliyor üstüne izlenimlerime göre. kaç km de partikül temizle veriyor bilmiyorum ama maşallah daha partikül temizleme uyarısı da vermedi bence shell v-power  045thumbsup

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdiki aracımdan önce 2006 corsa c 1.3 cdti sahibiydim. sıfır almıştım. aldığım günden 2010 yılına kadar hep shell v power kullandım. taa ki eve çok yakın bir opet açılana kadar. 50 tlye arabayı da yıkıyorlardı. zaman içerisinde arabamda çekiş sorunu yaşamaya başladım. ama hiç yakıt aklıma gelmedi. dur ya dedim tekrar shell e döneyim. arabam eski haline geldi. daha da opet ile işim olmadı. mecbur kalmazssam da olmayacak.