Opet dizel ile yakıt tüketimi sorunu (6.7 lt)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opet dizel ile yakıt tüketimi sorunu (6.7 lt)

Ben sırf tuvaletleri temiz diye destek olayım Opet'den alayım dedim ama onunda yakıtı garip çıktı.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

babam eskisi gibi po ya devam etmek istiyor bense shell diye tutturuyorum po dan alan var mı eurodiesel? bide pro diesel cıkmış ama pompacı genelde traktöre falan koyuyuz dedi

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakıtı nereden hangi istasyondan alırsanız alın; Turkiye deki yakıtların hepsi aynı yerden gelir. (Aliaga, Yumurtalık vs) yani özünde hepsi aynıdır.

her firma yakıtına kendi katkısını atar dolayısı ile her markanın mazotu / benzini diger firmadan farklıdır. Şikayet durumunda yakıt renginden hangi markayı aldığınız belli olur.

hepsinden önemlisi marka ne olursa olsun yakıtın satın alındığı istasyondur. Çünkü;

yakıt istasyonlara taşınırken kanun gereği tankerin en az 1/5 (rakam farklı olabilir) su dolu olmak zorundadır. su dibe çöker yakıt yüzeye yükselir. bu kaza durumunda araçtan ilk önce yakıt boşalmasını önlemek için alınmış bir önlemdir

yakit tankerle istasyona geldiğinde depoya aktarılır ama yolculuk sırasındaki sarsıntılarla hala içinde su vardır. istasyonda bu yakıtın belirli bir süre dinlendirip tekrar suyun dibe çökmesi gerekir.

yakıtı aldığınız istasyonda yeteri kadar dinlendirilmemişse yada yatıtın depolandığı tankların bakımı, temizliği düzgün yapılmamışsa içinde tortu ve pislik olur.

bu yüzden yakıtın markasından daha önemli olan aldığınız istasyondur.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

iyide mazot atesle bile yanmaz ki, onada mı su katıyorlar?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
yakıtı nereden hangi istasyondan alırsanız alın; Turkiye deki yakıtların hepsi aynı yerden gelir. (Aliaga, Yumurtalık vs) yani özünde hepsi aynıdır.

her firma yakıtına kendi katkısını atar dolayısı ile her markanın mazotu / benzini diger firmadan farklıdır. Şikayet durumunda yakıt renginden hangi markayı aldığınız belli olur.

hepsinden önemlisi marka ne olursa olsun yakıtın satın alındığı istasyondur. Çünkü;

yakıt istasyonlara taşınırken kanun gereği tankerin en az 1/5 (rakam farklı olabilir) su dolu olmak zorundadır. su dibe çöker yakıt yüzeye yükselir. bu kaza durumunda araçtan ilk önce yakıt boşalmasını önlemek için alınmış bir önlemdir

yakit tankerle istasyona geldiğinde depoya aktarılır ama yolculuk sırasındaki sarsıntılarla hala içinde su vardır. istasyonda bu yakıtın belirli bir süre dinlendirip tekrar suyun dibe çökmesi gerekir.

yakıtı aldığınız istasyonda yeteri kadar dinlendirilmemişse yada yatıtın depolandığı tankların bakımı, temizliği düzgün yapılmamışsa içinde tortu ve pislik olur.

bu yüzden yakıtın markasından daha önemli olan aldığınız istasyondur.

+1

istasyon sahiplerinden aldığım itiraflara göre kimileri dibe çöken tortuyu maddi kayıp olarak gördüğünden onu da yeni yakıtla satmaya çalışıyor, kimiyse o tortuyu kendi ağır sanayi araçlarında kullanıp deposunu temizlerken zarar etmemiş oluyor vs vs..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben petrol ofisi vmax ile 5.vites 100km c.c hız ile 3.2-3.8 arası geziniyordu.Geneldede 2000 devirde 2200 devir arası bu şekilde yakıyor özellikle pek kullanmayı sevmem ama 1800-1900 devirde 5.viteste 2.8-3.4 gibi geziniyor ama pek tasvip etmiyorum.
Shell v-powerda kullandım otobanda pek bir fark yoktu araçta.Ses,çekiş,yakıt konusunda nerdeyse 1e1 diyebilirim.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opet' de istasyondan istayona farkediyor olabilir. Denemeye niyetim yok.
Bahsettiğim Opet Kelkit Vadisi Petrol  diye adlandırılılan D-100 Karayolu Maltepe Mevkiindeki istasyondur.
Böyle merkezi ve yakıt sirkülasyonu çok olan bir istasyonda kalitesiz yakıt var ise markada sorun vardır.

şunu söyleyebilirim en ücra Shell den de yakıt aldım istasyondan istasyona farketme gibi bir durumla karşılaşmadım.

Po dizeli soran arkadaş için:
Ben almadım arkadaşımın aracında 2 depo test edildi fazla gider dedikleri yakıt Shell Fuelsave'den fazla km yapamadı hatta 37 lt lik mazotta 30- 40 km eksik  gitti. Onun dışında bilgim yok.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opet'den aldığım yakıt sonrasında aracım ilk defa DPF temizliği yaptı.
Şimdiye kadar hiç yapmamıştı. Bİr daha aracıma asla Opet den yakıt almam.
Her açıdan zararlı.