orjinal kaset çalardan mp3 veya cd çalara nasıl geçilir

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar.
2005 corsa 1,2 essential sahibiyim
aracımı alırken param yetmediği için en ucuz donanımını almıştım .şimdi bir şeyler yapmak istiyorum
aracıma cd veya mp3 sürücüsü taktırmak istiyorum

1- orjinal kaset çalar çıkarılıp yine orjinal cd çalar mı takılsa daha iyi olur yoksa ojinal kaset çalar çıkarılıp marka mp3 veya cd çalar takılabilir mi?

2- maliyeti ne kadar olur?

3- hoparlörleri de değiştirmelimiyim acaba?

4- bu işleri yapabilecek uygun fiyatlı bir yer veya şahıs tavsiye edebilir misiniz?

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seçim sizin.Aracın orjinalliğini bozmak istemiyorsanız üst paketlerde kullanılan cd çalar teyp taktırabilirsiniz.Benim tercihim biraz araştırma yapıp uygun fiyatlı pionerr almanız.Bunlarda olmaz derseniz kullandığınız mp3 player,walkman vs. varsa bunu kaset adaptör yardımıyla teybinize bağlayabilirsiniz.Elinizdeki cihaz iyi ise sesten son derece memnun kalacağınızdan eminim.Tabi birde işin hoparlör kısmı var.Muhtemelen aracınızdakiler size yetecektir fakat memnun değilseniz kapı hoparlörlerini değiştirmenizi tavsiye ederim.

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinalliği bozmamak en iyisi diye düşünüyorum....Ama üst sınıfın cd çalarını almak biraz pahalı olabilir...Normal cd veya mp3lü teyp almak ona göre bayağı ucuz bir alternatif olacaktır...Bunun yanında bir mp3 çalar ipod vs alıp kaliteli kaset adaptörüyle bağlaman da güzel bir alternatif ve fazla bir malyeti yok hem de orjinalliği bozmamış olacaksın....Senin tercihin sonuçta ama şahsen kaset adap.+mp3 çalar almanı tavsiye ederim...Ama çok kaliteli bir ses sistemi istiyorsan kaliteli bir oto teybi almanda fayda var...

Son düzenleme:

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence orjinalliyi bozma ama mp weya cd çalar almak biraz pahalı olabilir ama mp3 çalar alıp kaset adaptörü bağlaman senin için daha ii olabileceğini düşünüyorum hem orjinallik bozulmaz hemde senin için daha ii olur arabanın baska eksiklerini tamamlarsın.Ama canlı bir ses almak istiyorsan güzel bi pıonerr almanı tavsiye ederim...

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolonlarını elletme derim. Orjinal teyp sesi yetermi bilmiyorum bana yetmiyor. Bana en mantıklısı sony veya pionner 4*45 bi sistem takmak ve bagaja da bass bağlamak en mantıklısı geliyor. İstersen arka bölümün üzerine de mdf atabilirsin orj. de bozmazsın.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolonlarını elletme derim. Orjinal teyp sesi yetermi bilmiyorum bana yetmiyor. Bana en mantıklısı sony veya pionner 4*45 bi sistem takmak ve bagaja da bass bağlamak en mantıklısı geliyor. İstersen arka bölümün üzerine de mdf atabilirsin orj. de bozmazsın.
Walla ben sony xplod aldım walla baya biş memnunm ama biraz hopörler sesi fazla açtınmı patlıcak gibi oluyo:( kötü yanı o ama bide benimki 4*50watt ondanda olabilir ayrıce buluşmaya gelirsen gösteririm buğra sonuçta bizim hopörlerde teyp de blaupunt öle dimi yanlış yazmadık inşallah:D

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blaukpunt.. sorun değil okadarı... Yalnız senin kolonlar ile benimki aynı değil bildiğim kadarıyla.

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Kardeşim Bence Aracindaki Kaset çalari çikarip Yerine Bir Mp3 Player Koyman En Mantiklisi Olur Hoperlörlerine Gelince Sakin Playerini Değiştirmeden Onlara Masraf Etme çünki Playerin Değiştiğinde Sende Göreceksinki Sesteki Kalite Beklemediğin Kadar Artacak Player Olarak Sana Tavsiyem Pioneer Olur Ileride Anfi Koyup Geliştirebileceğin Bir Modelin Sana Maliyetide Cihazi Sifir Alirsan 230 Ytl Civarinda Olur Nasil Bu Kadar Net Konuşuyorsun Dersende Ben Oto Müzik Ve Görüntü Sistemleri Ile Uğraşiyorum Umarim Yardimci Olabilmişimdir Saygilar