orjinal katalizörmü yoksa yan sanayi katalizörmü?

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar
öncelikle zaman ayırdığınız için tşk ederim.

2008 yılında yan sanayi katalizörü 800TL alıp araçıma taktırdım şuan katalizör arızası ışığı yanıyor ve katalizör tekrar tıkandı.
orjinal katalizör ise 1700TL'dir. orjinal katalizörü takınca orjinal katalizörde mi? 2-3 yıl gidiyor.

İstanbulda katalizör imalat eden bir yerde 380TL fiyat belirlenmişler sizce aracımın performansı ve uzun süre kullanmak için hangisini seçmeliyim

NOT:800TL aldığım yan sanayi katalizörde araçım performanstan düştüğünü belirtmeliyim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracım 1998 model ve 160.000 km de, üzerinde de orjinal katalizör bulunmakta. Katalizör denen parça bu kadar sık arıza yapmayacağına göre demekki yan sanayi olan malzeme fazla bir işe yaramamış.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat.jpg

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 1998 model ve 160.000 km de, üzerinde de orjinal katalizör bulunmakta. Katalizör denen parça bu kadar sık arıza yapmayacağına göre demekki yan sanayi olan malzeme fazla bir işe yaramamış.
:good:
katalizör bu kadar pahalı olur mu:mad: yan sanayide orjinalde baya ciddi mevla.. geçmiş olsun demekten başka bişey bulamıyorum..

madem öyle garantisi varsa orjinal alın 1 kere alın.. biraz daha araştırın bakalım orjinal fiyatlarını..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinali var elimde

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabamı alırken katalizörün içini boşaltmışlardı. bende orjinal pahalı gelince yan sanayisini aldım oda 2 sene sonra tıkandı ve değiştirmek gerekiyor.
orjinalini dışarda ne kadara satılıyordur acaba bilgisi olan varmı?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabamı alırken katalizörün içini boşaltmışlardı. bende orjinal pahalı gelince yan sanayisini aldım oda 2 sene sonra tıkandı ve değiştirmek gerekiyor.
orjinalini dışarda ne kadara satılıyordur acaba bilgisi olan varmı?
katalizörsüz kullanın ne sıkıntısı olacak ki_? benm araç kat.iptal olduğu halde egsoz emisyon testinden başarıyla geçti..tüv de sıkıntı çıkaracaklarını duymıuştum,onu da bu yaz öğreneceğiz..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüv de geçemez bizzat arkadaşımın aracı kaldı.. ancak şöyle bir hilesi var içi boş kat takıyorlar arkadaşa öyle yapdılar tüvde zaten dışardan bakıyorlar kat duruyorsa sorun yok..

bu forumdada öyle bir konu vardı vectra b si olan bir arkadaş vardı kat iptalli olduğu için tüv de kalmışdı.. sonra emanet bir kat bulup takıp geçmişdi..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüv de geçemez bizzat arkadaşımın aracı kaldı.. ancak şöyle bir hilesi var içi boş kat takıyorlar arkadaşa öyle yapdılar tüvde zaten dışardan bakıyorlar kat duruyorsa sorun yok..

bu forumdada öyle bir konu vardı vectra b si olan bir arkadaş vardı kat iptalli olduğu için tüv de kalmışdı.. sonra emanet bir kat bulup takıp geçmişdi..
benim duruyor,ama içi boş sanırım..sesten belli zaten,geçerse geçer,geçmezse izmirden çıkma bulur takarız..ama yerinde durduğu için geçebiliyorsa,geçer heralde benimki de..