Orjinal Mercekli+Bonnet' li Astra Coupe Bertone

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar farlar bugün takıldı. Ben brezilya menşeili arteb firmasının üretimi sanıyordum ancak farlar depo marka imiş.. İşte ilk resimler..
78414591.jpg

28777088.jpg

50190737.jpg

Şimdi, öncelikle farlara sun part d2s xenon takıldı, kelvin değeri 8.000k. Yalnız d2s ampulün fardaki yuvaya tutunmasında biraz sıkıntı yaşadık. Yani ampulü d2s duyla birlikte yuvaya oturttuk ancak çok ufak bi bağlantı kelepçesi gibi bişey oluyomuş, o farlarla birlikte gelmemiş. Neyse çok uğraştırmadı, sağolsun mehmet ustacım onu da halletti..

Bu arada, normal halojen farla, mercekli farın ne kadar farklı olduğunu anladık. Şöyle ki; bildiğiniz gibi halojenin kısası H7 uzunu yanılmıyorsam H1. Mercekli farın ise kısası zaten d2s, uzunu ise H7.. Onu bırakın sinyal ampullerinin duyları bile farklı, onlar da değişti..

Kısaca şunu söyleyebilirim; ben H7 xenonlarla kör geziyormuşum meğer.. İnanın mükemmel bi aydınlatmaya sahip farlar.. Mercekleri küçük olduğundan tereddütlerim vardı ancak tam tersi bi durumla karşılaştım..8000k olmasına rağmen mükemmel bi aydınlatması var, hani kelvin değeri düştükçe aydınlatma artar diyoruz ya, 4300k ampülle heralde kendimi cennet de zannederim :)
Alttaki resimde mercekli farın ışık düzeyini görebilirsiniz. Dikkatli bakın yerler ıslak, yani hava yağmurlu + kelvin 8.000k.. 2. resimde de ışığın kırılmasının ne düzeyde olduğunu görebilirsiniz..

57227864.jpg

46405961.jpg

Sonuç olarak hem mükemmel bi aydınlatmaya sahip oldum hem de şık bi görüntüye :cool:

Daha detaylı resimleri haftasonu eklerim..

52 AY 370

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 opel corsa C 1.3 cdtı enjoy sport

Gerçektn çok hoş olmuş güle güle kullan, corsa C içinde varmı acaba..

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maasallah...number uno ;):) simdi ayin araci olmayi hak etti :D

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı olsun fatih.

astra g de kullanmadığım tek far bu ve morette diyebilrim.

iyi günlerde kullanman dileğiyle.