Orjinal yedek parça ile ilgili çok önemli iddia !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar orjinal yedek parça ile ilgili enteresan birşey duydum bana mantıklı geldi acaba sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz ??
İddia şu; araba fabrikaları aracın bütün parçalarını kendileri üretmiyor, döşeme malzemesinden tutunda baskı balatasına, fren balatası disc vs. birçok parçayı anlaşmış oldukları kuruluşlardan temin ediyorlar. bunu hepimiz biliyoruz zaten. bilmediğimiz konu şu (enazından benim bilmediğim), sıfır araba imalatında kullanılan parçalarda hata payı binde 3'e kadar tolerans tanınıyor, binde 3 ile binde 9 arası hata payına sahip parçalarda yetkili servislerde kullanılıyor. yani opel veya diğer otomotiv sektörleri binde 9'un üstünde hataya sahip parçalar tamamen standartların dışında kaldığı için kabul etmiyor kullanmıyor.

İmalatta binde 9 üzeri hatalı parçalarda ne yazıkki imha edilmiyor ve bizim özel servis ve satıcılara uygun fiyatlara veriliyor, hani yetkili servisin kendisinin bile alamadığı parçaları biz özel satıcılarda daha ucuza bulabiliyoruzya sebebi buymuş arkadaşlar sizce bunun aslı varmıdır :( :confused:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ben bu iddaya katılmıyorum vede inanmıyorum bugün luk bosch, sachs delpih, bunlar çok büyük firma isimlerine leke getirmez bu adamlar ve diğer markalar da aynı peki sorun olsa piyasaya verdiği malın garantisini verirmi adamlar ya

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar orjinal yedek parça ile ilgili enteresan birşey duydum bana mantıklı geldi acaba sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz ??
İddia şu; araba fabrikaları aracın bütün parçalarını kendileri üretmiyor, döşeme malzemesinden tutunda baskı balatasına, fren balatası disc vs. birçok parçayı anlaşmış oldukları kuruluşlardan temin ediyorlar. bunu hepimiz biliyoruz zaten. bilmediğimiz konu şu (enazından benim bilmediğim), sıfır araba imalatında kullanılan parçalarda hata payı binde 3'e kadar tolerans tanınıyor, binde 3 ile binde 9 arası hata payına sahip parçalarda yetkili servislerde kullanılıyor. yani opel veya diğer otomotiv sektörleri binde 9'un üstünde hataya sahip parçalar tamamen standartların dışında kaldığı için kabul etmiyor kullanmıyor.

İmalatta binde 9 üzeri hatalı parçalarda ne yazıkki imha edilmiyor ve bizim özel servis ve satıcılara uygun fiyatlara veriliyor, hani yetkili servisin kendisinin bile alamadığı parçaları biz özel satıcılarda daha ucuza bulabiliyoruzya sebebi buymuş arkadaşlar sizce bunun aslı varmıdır :( :confused:
olamaz ben fabrikadan kampana istedim hatalı olanlardan tanıdıklarım da vardı üstelik dogana adamlar olmaz dediler.Kesinlikle vermiyorlar.Olamaz olmazda sonuçda insan taşıyor bu araçlar.Peki araç o parça nedeniyler kaza yaparsa onu yapan firma nasıl açıklar bunu...ayrıca binde 3 ile 9 büyük rakamlar imkansız birşey...Ha dersen GM çin malı vardır...Ama oda hatalı parça degildir.Kalitesizdir.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu Ticari Markalar Kanununa Aykırıdır.
Yukarıdaki bir iddiadır ve bu tarz ciddi iddialların kaynağı belirtilmelidir.

İyi Forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...