orta konsoldan gelen ses...

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrhb arkadaşlar klima komprosöründen sonra şimdide orta konsoldan tuhaf tuhaf ses gelmeye başladı. kaloriferi ön cama vy ayaklara vy yüze yönlerdirdiğim zaman tık tık die bi ses geliyo. yeni yeni gelmeye başladı bu ses canım çok sıkılıyor bu ses hakkıda bilgi edinmek istiyorum... şimdiden tşkkrlr...

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: orta konsoldan gelen ses...

kalorifer ızgaralarının içinden geliyo. düğmeye bastıktan 1-2 sn sonra tık tık die

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet ben de ilk başta ısınmadan olabiliceğini düşünmüştüm ama takip ettim ısınmadan değil kaloriferin yönünü değiştirdiğimde çıkıyo bu ses var mı aynı sorunu yaşayan

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim önceki bazı araçlarımda da vardı, Astra da da var.

Yön değiştirdiğinizde havalandırma kanalı valflerinin açılıp kapanma sesleri onlar, araç yeniyken bariz olarak duyuluyor bende "tık tık" değil "cıııyyykkk" şeklinde geliyordu ama alışkın olduğum bir sesti, şu an yarı yarıya azaldı muhtemelen bir sene içerisinde de tamamen gider.

Servis tarafından tamamen kesilmesi mümkün ancak gereksiz derecede fazla bir demontaj işlemi gerektirdiğinden gerek görmüyorum.

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön konsolun sökülücek olmasından dolayı ben de servise pek gitme taraftarı değilim inşallah dediğiniz gibi zamanla azalır...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnşallah, kanalları kapayan vanaların contalarının yeni ve sürtündüğü aksama henüz alışmamış olmalarından dolayı ses yapıyorlar.

Focus ta güçlü bir gıcırtı sesi geliyordu zamanla azalmıştı, Astra dan ilk günler gelen seslerse muhabbet kuşunun tüyünü çeker gibi bir ciyaklamaydı :)

Şimdi epey azaldı ama hala dikkat çekiyor, özellikle havalar soğuduğunda bu sesler artabilir, konsolda kabin ısınırken birkaç saniyeliğine çıtırtılar gelebilir, alt takım ve lastik takozlar daha vuruntulu çalışabilir, sertleşen lastikler yüzünden yol titreşimleri artabilir.

Kışa merhaba :D

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsettiğiniz ses aynen bendede var ama takmıyorum zamanla geçer diye ümid ediyorum

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inşallah