Ortalama Hız bilgisi

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar kullandığım araçta dikakatimi çekti sizlede paylaşim dedim yol bilgisayarında BC menüde saatte ortalama hız bilgim otabanda 100 km hızla gitmeme rağmen (20 dakika civarı)40km yi geçmedi bu 1 saati doldurmadığımdan dolayımı yoksa başka nedeni ne olabilir mi??????

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama hız bilgisi son bir saatteki hızınızı gösteriyor..

şehir içi dur kalk trafikte 20 li rakkamlara kadar düşüyor benim arabada ( ist trafiği malum)

otoban kullanımında ise sürat artıkça ortalamanızda artıyor..

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvalalh dostum tam 1 saat kullanıp denemek lazım uzun yolda

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otobana çıkarken sıfırlayın bakın nasıl yüksek görünecek bir saat sonra..

tabi şehir içine girdikten sonra her geçen saatte düşmeye başlayacaktır..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra blerde istediğiniz zaman sıfırlayabiliyorsunuz ortalama hızı... ve ortalama hız siz ilk sıfırladığınızdan itibaren bütün zamanı kapsıyor sadece son 1 saati değil... astradaki çok değişikmiş...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra blerde istediğiniz zaman sıfırlayabiliyorsunuz ortalama hızı... ve ortalama hız siz ilk sıfırladığınızdan itibaren bütün zamanı kapsıyor sadece son 1 saati değil... astradaki çok değişikmiş...

astrada da istediğin an sıfırlarsın,tüm araçlarda aynıdır bu opele özgü bişey değil..

yalnız sıfırladığın andan itibaren belli bir zaman geçmesi gerek ki adına ortalama diyebilelim değilmi..

bu zamanı bir saat olarak belirlemiş mühendisler..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrada da istediğin an sıfırlarsın,tüm araçlarda aynıdır bu opele özgü bişey değil..

yalnız sıfırladığın andan itibaren belli bir zaman geçmesi gerek ki adına ortalama diyebilelim değilmi..

bu zamanı bir saat olarak belirlemiş mühendisler..
böle birşey yok benim arabada... ortalama alması için bir saat geçmesi gerekmez bir zaman geçmesi gerekir... sıfırladıktan sonra 1sn içinde ortalama almaya başlıyor... zaten 1 saatlik bir ortalama alması çok saçma birşey bence... bunu test etmenin en kolay ve güzel yönü giderken sıfırlarsın ortalam hızı... eğer sıfırladıktan sonra yazan değer senin o anda gittiğin değerse demek ki son 1 saatlik değeri değil sıfırlandıktan sonraki zamandaki ortalama demektir... ayrıca otobanda cruise control ile gittiğim zamanlardan biliyorum kesinlikle 1 saat geçince ortalamayı sıfırlayıp son 1 saatlik ortalamayı göstermiyor siz sıfırladığınızdan beri olan ortalama hızı gösteriyor...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böle birşey yok benim arabada... ortalama alması için bir saat geçmesi gerekmez bir zaman geçmesi gerekir... sıfırladıktan sonra 1sn içinde ortalama almaya başlıyor... zaten 1 saatlik bir ortalama alması çok saçma birşey bence... bunu test etmenin en kolay ve güzel yönü giderken sıfırlarsın ortalam hızı... eğer sıfırladıktan sonra yazan değer senin o anda gittiğin değerse demek ki son 1 saatlik değeri değil sıfırlandıktan sonraki zamandaki ortalama demektir... ayrıca otobanda cruise control ile gittiğim zamanlardan biliyorum kesinlikle 1 saat geçince ortalamayı sıfırlayıp son 1 saatlik ortalamayı göstermiyor siz sıfırladığınızdan beri olan ortalama hızı gösteriyor...

can güzel açıklamıssın :)

benim aracımdada aynı bu şekilde ve hepsinde böyle oldugunu düşünüyorum

mesela son 1 yıllık ortalamamı bile hesaplaarım istersem. yada 15 dklık kısa bi yolculugumuda

1 saat geccek diye bişey yok sıfırlarım çıkarım 15 dk da okuluma giderim

bilgisayar bu sonucta 60 dk ile 15 dk nın orantısını kurabiliyor:)

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elbette bir değer okumak için bir saat beklemeniz gerekmiyor..sıfırladığınız andan 5 dk sonra okursanız 5 dk lık,20 dk sonra okursanız 20 dk nın ortalamasını alırsınız..zaman ne kadar uzarsa daha gerçekçi bir ortalama olur..

yakıt tüketim hesaplarkende ne kadar uzun süreli hesap ederseniz sağlıklı bir ortalama olur..

ben yılbaşında sıfırlarım genelde tüm verileri..hatta bir konu açarak aktardım burada..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elbette bir değer okumak için bir saat beklemeniz gerekmiyor..sıfırladığınız andan 5 dk sonra okursanız 5 dk lık,20 dk sonra okursanız 20 dk nın ortalamasını alırsınız..zaman ne kadar uzarsa daha gerçekçi bir ortalama olur..

yakıt tüketim hesaplarkende ne kadar uzun süreli hesap ederseniz sağlıklı bir ortalama olur..

ben yılbaşında sıfırlarım genelde tüm verileri..hatta bir konu açarak aktardım burada..

ben her depomu doldurduğumda sıfırlıyorum... her ay başında da km saatindeki km'mi sıfırlayıp o ay kaç km yaptığıma bakıyorum...